Kvety

Kórejský chryzantém: pestovanie a starostlivosť

Pestovanie kórejskej chryzantémy zo semien je jedným zo spôsobov, ako pestovať tieto trvalé kvety. Nie je to však nevyhnutné, pretože v tomto prípade nie sú zachované ich odrodové charakteristiky. Na reprodukciu kórejskej chryzantémy sa častejšie používajú iné metódy, napríklad rozdelenie kefy alebo vegetatívnej metódy.

Stručný opis kórejskej chryzantémy

Kórejská chryzantémia - viacročné kvety, ktorých pestovanie sa najčastejšie vyrába na dekoratívne účely. Existuje veľké množstvo odrôd a farieb, ktoré sa široko používajú v dizajne krajiny. Chryzantéma sa používa na navrhnutie kvetinových záhonov, štvorcov, ciest, vytvárania kvetinových usporiadaní. Na rozdiel od záhradných chryzantémov, ktoré sa tvoria v jednej stonke, koreňový druh sa pestuje vo svojej prirodzenej forme, to znamená v podobe kompaktného alebo rozširujúceho sa kríva pozostávajúceho z vzpriamených stoniek.

Je to dôležité! Niektorí záhradníci vykopávajú zimné kvety, ktoré nemajú dostatočnú odolnosť voči mrazu a umiestnia ich do pivnice alebo suterénu na zimu. Transplantácia sa uskutočňuje spoločne s kusom zeminy na koreňoch v špeciálnych krabiciach a tieto rastliny prežili pri teplote + 2-6 ° C.

záver

Pestovanie kórejskej chryzantémy zo semien nie je zvlášť náročné. Pomocou hotových zmesí je možné takéto trvalky jednoducho pestovať a potešiť oko s rozkvetnutím až po samotné mrazy. A ak používate iné spôsoby reprodukcie, môžete plne zachrániť všetky odrodové vlastnosti.