Záhradníctvo

Vitamín 6 Mrkva

Rozmanitosť mrkvy "Vitamín 6", podľa recenzií, je veľmi populárny medzi ostatnými druhmi. Záhradníci ju milovali na chuť. "Vitamín 6" je najsladší a navyše neobvykle bohatý na karotén v porovnaní s podobnými zástupcami.

img "alt =" Vitamín 6 "src =" 6.jpg ">

vlastnosť

Rozmanitosť mrkvy "Vitamín 6" sa týka strednej sezóny. Rastúca sezóna je 75-100 dní. Koreňové plodiny podlhovastého valcového tvaru s mierne tupým koncom. Dĺžka zrelej zeleniny dosahuje 17 cm a hmotnosť - až 170 gramov. Jadro je malé, hviezdovité.

Semená sa zasielajú v pripravenej pôde skoro na jar. Zber sa uskutočňuje koncom augusta - septembra. Koreňové plodiny sú dobre udržiavané a nevyžadujú vytvorenie špeciálnych podmienok údržby.

Vo vkuse sa mrkva vyznačuje ich neobvykle sladkou chuťou, vysokým obsahom karoténu a vitamínov.

Silné a slabé stránky

Medzi pozitívne aspekty "Vitamín 6" možno identifikovať:

  • chutnosť;
  • vysoký obsah mrkvovej buničiny;
  • šťavnatosť;
  • dlhého skladovania
Je to dôležité! Medzi nedostatky je možné zaznamenať len slabú odolnosť voči chorobám, čo si vyžaduje, aby ste venovali zvýšenú pozornosť tejto odrode.

Včasné prijatie potrebných preventívnych opatrení pomôže predchádzať vzniku hniloby a ošetrenie špeciálnymi roztokmi zabráni porážaniu rastliny larvami mrkvovitých múčnikov.

Stupeň mrkva "Vitamín 6" nenáročný, schopný rásť aj v drsnom podnebí. Kvôli tejto vlastnosti môžu byť korene bezpečne pestované aj na tých miestach, ktoré nie sú považované za najvýhodnejšie pre rastlinnú výrobu.

recenzia

Sergei Ivanovich, 62, Ural Už dlhé roky som na svojom pozemku vysadil odrodu vitamínu 6. Výsledok potešený. Vzhľadom na ťažké podmienky pre poľnohospodárstvo v oblasti Uralu treba poznamenať, že som nemal problémy s výsadbou, starostlivosťou a dozrievaním mrkvy tejto odrody. Výsev osiva strávi v máji. V letnom období som vodu a pluh voľnej pôdy. V auguste môžete žať, ale čakám na prvé mrazy, takže mrkva nahromadila čo najviac živín. Koreňové plodiny sú pomerne veľké - 13-15 cm, dlho uložené Marina, 36 rokov, Omsk V tomto roku sa úplne prešiel na odrodu vitamínu 6. Charakteristiky sú plne v súlade s charakteristikami uvedenými na obale. Koreňové plodiny rastú veľké, šťavnaté. Prvá zber sa môže zozbierať v auguste. Trvanlivosť tejto mrkvy je veľká Irina, 42, Nizhny Novgorod Rastlina mrkvy odrody "Vitamín 6" sa stala pomerne nedávno. Okamžite sa zamilovala do svojej bohatej sladkej chuti. Koreňové plodiny rastú veľké a šťavnaté. Je veľmi dobré použiť túto odrodu na výrobu šťavy. Deti si môžu vychutnať jedlo. Obzvlášť sa im páči mrkva, keď sa mrkva tretí na jemnom strúhadle a potom jemne posype výslednou hmotou cukrom alebo práškovým cukrom.