Záhradníctvo

Ako cowberry ovplyvňuje tlak

Lingonberry - užitočná liečivá rastlina, ktorá sa populárne nazýva "kráľ-bobule". Mnohí sa zaujímajú o otázku, čučoriedka zvyšuje alebo znižuje tlak. Vzhľadom na rôznorodú biochemickú kompozíciu, odvar, sirupy, infúzie bobúľ a listov, okrem mnohých chorôb. Normalizujú krvný tlak, zmierňujú bolesti hlavy, únavu, zvyšujú vitalitu, zlepšujú pohodu.

Užitočné vlastnosti a kontraindikácie cowberry s tlakom

Lingonberry je prírodný liečiteľ, ktorý dokáže zvládnuť mnohé choroby. Listy tónujú, zmierňujú zápal, dezinfikujú a liečia rany, zmierňujú horúčku, majú choleretické a diuretické vlastnosti.

Lingonberry posilňuje srdce, obnovuje tráviacu, endokrinnú a nervovú sústavu.

Je to dôležité! Na prípravu terapeutických infúzií a odvarov používajte čerstvé, mrazené a sušené ovocie, listy a kvety.

Obmedzenia a kontraindikácie

Hoci slivky a sklad vitamínov, ale ako každý liek, môžu mať kontraindikácie pre použitie.

Berry nemôže trvať:

  • gipotonikam;
  • ľudia s podráždeným žalúdočným syndrómom a vysokou kyslosťou žalúdočnej šťavy;
  • s alergickými reakciami;
  • počas menštruačného cyklu;
  • pacienti s cholecystitídou a obličkovými kameňmi;
  • ľudia s chronickým ochorením pečene.

Tehotné a dojčiace ženy, rovnako ako ľudia, ktorých práca je spojená so zvýšenou pozornosťou a koncentráciou, by mali byť obozretné pri skúške s čučoriedkami.

záver

Lingonberry zvyšuje alebo znižuje krvný tlak - táto otázka sa kladie na hypertonikov aj na hypotenziu. Po prečítaní článku však každý našiel odpoveď na svoju otázku. Pri užívaní čučoriedok musíte dodržiavať pravidlá prijímania a dávkovania. A výberom najobľúbenejšieho receptúry môžete nielen znížiť tlak, ale aj vychutnať lahodné, zdravé plody.