Záhradníctvo

Odrody červenej papriky

To, že na stránkach rastú len záhradníci našej krajiny. Medzi kultúrami známymi našimi očami sa stretávajú exotickí hostia z ďalekých krajín. Títo hostia zahŕňajú papriku. Tento mexický pod je príbuzný zemiakov, paradajok a baklažán. On je úzko spojený s našou paprikou. Od toho sa líši len v horúčavej štipľavej chuti. Vďaka výhodám, ktoré sú v ňom skryté, kapusta paprika stále získava popularitu v našej krajine. Pozrime sa na tohto mexického hosťa bližšie.

Výhody red capsicum

Chilli paprička, podobne ako ostatní členovia hniezda, je veľmi bohatá na vitamíny a minerály. Zvýraznené v jeho zložení sú nasledujúce:

 • vitamíny C, E, K, B;
 • železo;
 • draslíka;
 • vápnik;
 • síra;
 • esenciálne oleje a iné.
Je to dôležité! Obsah vitamín C papriky viditeľne pred množstvom zeleniny a ovocia, vrátane citróna.

Najdôležitejším prvkom, ktorý tvorí jeho ostré ovocie, je kapsaicín. Práve táto látka dáva paprike ostrú, dokonca štipľavú chuť. Preto čím viac je v koreni, tým ostrejší bude. Kansaicín je schopný posilniť imunitnú obranyschopnosť tela, bojovať proti rôznym infekciám. Jeho najdôležitejším znakom je však jeho deštruktívny účinok na rakovinové bunky.

Vďaka svojmu zloženiu pomôže red capsicum s:

 • kardiovaskulárne choroby;
 • problémy žien s menštruačným cyklom - tu je dôležité začať pridávať červené korenie do jedla pred začiatkom menštruačného cyklu;
 • nadváha;
 • nespavosť;
 • depresie a iných porúch v tele.
Je to dôležité! Je zakázané používať červené horúce papriky pre ľudí, ktorí majú problémy s orgánmi tráviaceho systému. Najmä v prípade gastritídy alebo peptického vredového ochorenia. Inak, kvôli ostrému chutiu tohto plodu, choroba môže byť exacerbovaná.

Použitie horúcich paprík by malo byť mierne. Pri nadmernom používaní budú robiť viac škody než dobré.

Vlastnosti odrôd

Červené horké papriky majú veľa odrôd. Odlišujú sa od seba v odlišnej forme a ostrosti. Skúsení záhradníci a záhradníci našej krajiny zdôrazňujú tieto odrody.

Indické leto

recenzia

Tatiana, 54 rokov, pán Mikhailov. Keď sa už od svojich susedov dostala na vedomie, rozhodla sa, že bude pestovať svoje vlastné horúce papriky v indickom letnom ročníku. Vybral som si ju z fotografie na obale. Nevyžaduje špeciálne podmienky starostlivosti, iba pravidelné zavlažovanie. Zber sa ukázal ako dobrý, dosť pre zimu so záujmom. Jeho chuť je dosť horúca, takže pri varení musíte pridať dosť. Ako je uložené, neviem, pretože som ju okamžite vysušil. Môžete tiež zmraziť. Môžem to odporučiť Galina, 47 rokov, Moskva Vytvárajem ostrý druh domu v Ogonyoku. Rastú dobre iba na južnom okne. Pokúsil sa preniesť do iného okna a začal zanedbaný. Samozrejme, úrodu sa nedá porovnať s dachom, ale mali sme dosť. Okrem toho vyzerá veľmi pekne.

Pozrite si video: CHILLI TEST - 7 POT APOCALYPSE CHOCOLATE (August 2020).

Загрузка...