Recepty

Sladká čerešňová šťava - recepty na zimu

Sladká čerešňa vo svojej šťave je jednou z najlepších metód konzervovania na zimu. Táto nádherná liečba, ktorá osloví celú rodinu. Produkt je možné použiť ako samostatnú misu ako plnku na pečivo, okrem zmrzliny.

Zásady výroby sladkých čerešní v ich šťave na zimu

Sladká čerešňa vo svojej vlastnej šťave je vynikajúcim dezertom, v ktorom sa najlepšie zachovajú blahodárne vlastnosti bobúľ. Spôsob prípravy neznamená dlhodobé tepelné spracovanie, takže chuť a vôňa ovocia zostávajú takmer nezmenené.

Príprava čerešní na konzervovanie

Juicy odrody ako Valery Chkalov, Debut, Lasunya, Rival, Talisman, Totem, Epic, Full House, Milestone sú vhodné pre tento typ polotovarov na zimu. Suroviny musia mať výnimočnú kvalitu a plnú zrelosť. Bobule je potrebné starostlivo vyriešiť, vyčistiť nečistoty, vyhnúť sa stale, pokrčiť a poškodiť. Dôkladne opláchnite, vyčerpajte v sčlánku, nechajte vypustiť vodu. Ďalej môže byť konzervácia sladkých čerešní vo vlastnej šťave vykonávaná rôznymi spôsobmi. Je pripravená so sterilizáciou a bez nej, s prídavkom cukru a bez neho, a metódy oddeľovania šťavy alebo kompenzácie jej nedostatku doplnením vody sú odlišné.

Čerešňová šťava na zimu bez pasterizácie

Pasterizácia je konzervačná metóda, pri ktorej sa produkt zahrieva na 70 až 80 ° C a udržuje sa na tejto teplote počas jednej hodiny. Bez akéhokoľvek tepelného spracovania sa žiadny výrobok dlhodobo neuloží. Preto sa odporúča, aby sa džús varí 15-20 minút pred zatvorením. Jednoduchý recept na nápoj s buničinou:

  1. Stlačte šťavu lisom.
  2. V buničine pridajte vodu, variť, kým sa zmäkne.
  3. Triesiť drť cez sito.
  4. Spojte kvapalinu s buničinou, varte, osladte podľa chuti, nalejte do pohárov, zatvorte.

Podmienky skladovania čerešní

Konzervované čerešne by mali byť skladované na chladnom, tmavom a suchom mieste. Ak sú v produkte kamene, mali by sa spotrebovať do jedného roka. Lieky bez kameňov je možné skladovať 2-3 roky.

záver

Sladká čerešňa vo vlastnej šťave je polotovar so širokým použitím. Vytvára nádherné výplne pre koláče, knedle, ozdoby na koláče a na základe toho môžete vyrobiť penu a želé. Ako samostatné jedlo je tiež veľmi chutné.