Záhradníctvo

Okrasná sadenica pre začiatočníkov

Rovnako ako mnoho iných zeleniny, uhorky sú často vysadené na záhrade vo forme sadeníc. Z tohto dôvodu môžete získať novú úrodu skôr a rastliny sami budú lepšie schopné odolať stresu.

img ">

Okrasná sadenica sa vyvíja rýchlejšie a menej trpí škodcami a špecifickými chorobami. Avšak, aby ste dosiahli dobré výsledky, musíte správne klíčiť semená doma. Ďalej sa môžete pozrieť ako fotky a videá pre začiatočníkov.

Ako si vybrať semená na výsadbu

Na predaj sú rôzne druhy semien. Odlišujú sa v spôsobe spracovania a preto sa ich príprava na siatie mení.

  1. Konvenčné. Takéto semená pred výsadbou musia byť kalibrované ručne. Ihneď odlievajte malý a nerovný. Semená správnej formy sa ponorí do slaných vôd: tie dobré klesnú na dno. Vzniknuté výhonky nedajú a nestojí za to, že by sme ich vzali za sadenice. Ďalším stupňom ošetrenia je umývanie testovaných semien čerstvou vodou a sušenie.
  2. Kalibrovať. Kvôli klíčeniu takéto semená nevyhnutne vyžadujú vlhkosť a teplo. Po prvé, sú zabalené v mokrej gáze alebo handričke a odišli asi 30 stupňov. Akonáhle sa osivo dostalo do chrbtice, ihneď sa vysadilo do pôdy.
  3. Spracované. Takéto semená sú už pripravené na výsev, môžu sa vysievať priamo v otvorenom teréne. Na ich povrchu sa aplikuje veľmi tenká vrstva baktericídnych a antifungálnych liečiv.
  4. Zrnitý. Tieto semená sú tiež chránené špeciálnymi prípravkami. Okrem toho sú pokryté vrstvou živiny, ktorá zlepší vývoj sadeníc.

img ">

Pri výbere osiva na výsadbu v roku 2019 je tiež dôležité zvážiť účel ovocia. Hybridy produkujú bohatú úrodu, ale ich plody sa nemôžu používať na zber semien na ďalšiu sezónu. Pre polotovary môžete pestovať špeciálne morenie alebo univerzálne odrody. Na priame použitie na sadeniciach si vyberte odrody šalátov a každodenne si môžete vyzdvihnúť miniatúrne plody uhorkového uhorky.

Ako si vybrať správnu pôdu

Aby mohli semenári aktívne rásť a rozvíjať v roku 2019, potrebuje vhodnú pôdu. Mal by byť ľahký a voľný, aby kyslík a vlhkosť prišli k koreňom. Rovnováha zložiek pôdy je tiež dôležitá. Žiadne larvy, huby ani iné mikroorganizmy, ktoré by mohli poškodiť rast rastlín, by mali byť prítomné na zemi.