Záhradníctvo

Hroznová marka

Asi 10 rokov sa v našej krajine pestuje hrozno Marquette. Popis odrody, fotografie a recenzie svedčia o jej vynikajúcich technických vlastnostiach. Vína získané z nej viac ako raz obsadili vedúce pozície v ochutnávke.

Marquette hrozna získané americkými chovateľmi prekonaním komplexných medzidruhových hybridov známych odrôd, vrátane slávneho Pinot noir. Novinka bola patentovaná v roku 2005 a okamžite sa ocenila v Severnej Amerike.

S výhradou všetkých pravidiel možno v severných podmienkach získať vynikajúce víno Marquette. Podmienky klimatických podmienok regiónu Moskva sú zvlášť priaznivé pre pestovanie hrozna Marquette, čo dokazujú početné recenzie. V bobule položil menšie percento cukru - 24%, takže víno sa získava bez chuti horkosti.

Recenzie viticulturistov

Pozitívne hodnotenie letných obyvateľov a vinárov potvrdzuje výhody hrozna Marquette.

Semenkina Claudia, 47 rokov, mesto Gatchina.V našej letnej chate pestujeme rôzne odrody hrozna, vyberieme zima-tvrdé a nenáročné. Varietná Marquette vysadená pred dvoma rokmi a neodmietla ho. Pre našu klímu je dokonale vhodná pre svoje charakteristiky. Ak dodržiavate správnu technológiu, víno sa ukáže byť vynikajúce. Karpov Vladimir, 59 rokov, KlinUzhe pestuje hrozno Marquette už niekoľko rokov. V našej klíme sa ukázalo z najlepšej strany, nevyžaduje úkryt pre zimu. Kvôli vertikálnemu rastu kríkov nie je potreba častých podväzkov. Technické vlastnosti Marquette sú vynikajúce. Ponúka víno s bohatou rubínovou farbou s vynikajúcou chuťou Elizeeta Eremeeya, 52, Podolsk Sila rastu hrozna Marquette rastie veľmi rýchlo, chuť je sladká, bez akejkoľvek horúčosti. Avšak v prípade, že technológia jeho prípravy nie je dodržaná, ho môže poskytnúť horký odtieň. Požiadavky na starostlivosť sú jednoduché, odroda Marquette je vysoko odolná voči chorobám, aj keď strávim malé preventívne ošetrenia niekoľkokrát za sezónu. Nikolay Krapivin, 70, Syktyvkar Reshil, zasadil hrozno Marquette po vypočutí vynikajúcich recenzií od priateľov. Rozmanitosť sa totiž nebojí strachu, nenáročnej starostlivosti. Indikátory kyslosti sa môžu znížiť miernym nadmerným zberom puzdier. Myslím, že jedinou nevýhodou je skorá prestávka - musím zakryť kríky na jar z mrazu.

záver

Vysoké technické charakteristiky hrozna Marquette dávajú mnohým odborníkom dôvod na to, aby hovorili o svojich vynikajúcich vyhliadkach ako o najdôležitejšej odrode pre severné regióny.