Hospodárstvo

Chov a pestovanie moriek doma pre začiatočníkov

Na pozadí kuracieho dobytka, prechádzky po dedinách, rodák zo severoamerického kontinentu - Turecko - je úplne stratený. Nízka popularita moriek ako hydiny je pravdepodobne kvôli nízkej produkcii vajec moriek (120 vajec ročne sa považuje za dobrý výsledok) a dlhé obdobia chovu moriek.

S výnimkou brojlerov potrebuje zvyšok moriek asi šesť mesiacov na dosiahnutie predajnej hmotnosti. Mäsové kríže moriek, ako sú kurčatá brojlerov, rastú za 3 mesiace.

Okrem toho mnohí vlastníci osobných fariem veria, že držanie moriek je plné značných ťažkostí. V skutočnosti je to tak a nie.

Udržanie moriek doma nie je zvyčajne ťažšie ako držanie kurčiat. Je pravda, že musíme pamätať na to, že priestor na udržanie jedného krbu je oveľa väčší.

Zvyčajne, keď začnú vták, nekupujú dospelých, ale vajcia pre inkubátor alebo kuriatku. Nemajú žiadne skúsenosti s chovom moriacich sa vajec, je lepšie kupovať morčacie kuračky.

Pestovanie moriek doma

Predpokladá sa, že lososy sú veľmi rozkošné, keď sa pestujú a často zomierajú vo veľmi mladom veku. To je tiež jeden z dôvodov, prečo sa chovatelia hydiny zdráhajú začať s chovom moriek doma.

V skutočnosti problém nie je v zženštilosti moriek, ale ... v komplexoch priemyselných inkubátorov. Bohužiaľ v týchto obrovských inkubátoroch neustále chodia infekcie. Epizootika, niekedy vziať také formy, že dovoz kurčiat z krajiny - distribútor infekcie je uzavretý na štátnej úrovni. Skúsené gusevody napríklad naznačujú, že pri nákupe goslings z veľkého komplexu uhynie až 60% mladých zvierat od začiatočníkov z vírusovej enteritidy v prvých troch týždňoch života.

Incubatívne morčacie kríky majú podobné problémy. Často sa môže stať, že celá kúpená dávka zanikne. Od infekcie. Súčasne je miera prežitia domácich dospelých neinfikovaných krkovičiek takmer sto percent s minimálnou pozornosťou. Tí, ktorí stále zomierajú, vyvolávajú pochybnosti aj vtedy, keď vyliahnu z vajíčka, pretože sú samozrejme vyliahnuté príliš skoro a vo vajci je vidieť veľmi veľký nedobytý žĺtok. Takýto morka je veľmi pravdepodobné, že zomrie.

Druhým dôvodom úmrtia inkubátorov morčacích lososov je presvedčenie súkromných obchodníkov, že v prvých dňoch svojho dobytka musia mať mladé kurčatá (akéhokoľvek druhu) vajcia a varené proso. Dnes sú hotové krmivá pre mladé kurčatá, morky a iné, ktoré obsahujú potrebné množstvo bielkovín, sacharidov, vitamínov a minerálov pre mláďatá v prvých dňoch života.

V komplexe nikto nebude variť šumivé morky s jahodami a potom ich rozotrieť. Uveďte špeciálny zdroj. Keď súkromný obchodník podľa pokynov skúsených cirkví začne strhnúť proso s vajcom do moriek, ktoré nie sú zvyknuté na takéto krmivo, morky dostanú rozrušenie gastrointestinálneho traktu, hnačku a ako výsledok smrti.

Preto získanie súkromných rýb dokonca aj dospelých moriek (táto možnosť je lepšia ako denné dávky), musíme sa opýtať, čo predchádzajúci majitelia kŕmiť vták, a ak je to potrebné, zmeniť stravu a postupne pridávať nový druh jedla. Pri nákupe moriek vo veľkej farme je lepšie zamlčať vopred pri nákupe špeciálnych potravín pre mladé populácie. Takmer určite to bol taký druh jedla a bol daný v takejto ekonomike.

A tretím dôvodom môže byť dlhá hladovka, ktorú si zakúpili denné turkey pastilky. V prvý deň novo vyliahnutých hniezdeníkov nejakého vtáka nejedí nič, ešte nezvládli celý žĺtok. Druhý deň by už mali byť schopní koktať. A keď druhý deň morčacie klobásy jesť ešte veľmi málo, potom od tretieho a potom len nalejte jedlo v čase.

Štádiá inkubácie moriakových vajec

1-8 deň:

  • teplota 37,5 až 38 °;
  • vlhkosť - 60 - 65%;
  • počet závitov vajec - 6 za deň.

8-14 dní:

  • teplota 37,5 až 38 °;
  • vlhkosť - 45-50%;
  • počet závitov vajec - 6 za deň.

15 - 25 dní:

  • teplota 37,5 °;
  • vlhkosť - 65%;
  • počet závitov vajec - 4 za deň;
  • chladiace vajcia - 10-15 minút, na konci, keď sa dotýkajte očného viečka, z vajíčka nemožno cítiť ani studené ani teplo.

Deň 25 - 28: vajcia nerušia vyliahnutie líšok.

Šrafovanie bude začínať malými škrupinovými vajecmi. V tejto polohe môžu byť vajcia až jeden deň. Nesnažte sa pomôcť morčacímu krmive otvoriť vajcia. Po získaní sily sa morčacie klobásky samy otvoria a vyjdú z nej. Ak im "pomôžete", môže sa ukázať, že lososy ešte nie sú dostatočne vyvinuté a vo vajci je príliš veľa žĺtka. Keď sa vajcia otvoria, žĺtok vysuší, morka nebude mať čas na to, aby sa vyvinul do životaschopného stavu a zomrie.

Ovoskop urobte sami

Prirodzený vajeckop na vajíčka môže byť vyrobený nezávisle od obyčajnej lampy a nejakej krabice. Napríklad z topánok. Ale vajcia v tomto prípade sa zdajú horšie, pretože lampa je silnejšia v továrni ovoskop.

Vo veku krabice sa otvor rozoberie na veľkosť vajca, lampa sa umiestni do škatule a veko je tesne uzavreté. Ak chcete zatvoriť veko drôtu, v bočnej stene skrinky sa vyrezá štrbina.

Je lepšie stráviť vajcia v úplnej tme, aby bola lepšie viditeľná.

záver

V dôsledku toho sa nebojte začať a chovať morky. Obsah moriek je komplikovanejší iba z hľadiska množstva krmív a peňazí vynaložených na krmivo. Výťažok z mäsa je však veľmi vysoký. Kurčatá brojlerov dodávajú ešte viac mäsa, ale vyžadujú výrazne viac krmív. A krmiť tieto kríky lepšie krmivo pre brojlery.