Hospodárstvo

Plemeno moriek brojlerov

Podivné, ako sa môže zdať, ale doteraz potomkovia divokej severoamerickej morky nie sú od svojho pôvodcu veľmi odlišné buď vzhľadom alebo hmotnosťou. Divoký pes váži 8 kg, bežná domáca morka váži takmer rovnako: 8-10 kg. A potom skôr kvôli zásobám tuku. Všetky rozdiely medzi nimi sú kratšie nohy domáceho krúp a veľmi dlhá tuhá kefa na hrudi vo voľnej prírode.

Súkromný obchodník sa môže vyhnúť situácii tým, že vyrobí mokrú kašu z drveného zrna, kuchynského odpadu, zeleniny a premixov minerálnych vitamínov pre morky. Keďže je však nepravdepodobné, že bude schopný presne splniť požadované chemické zloženie, účinnosť výkrmu bude nižšia ako v priemyselných komplexoch.

Malo by sa pamätať na to, že všetky brojlery akéhokoľvek druhu hydiny sú veľmi citlivé na podmienky a zloženie krmív. Pri nedodržiavaní potrebných podmienok brojlery nezískali celú váhu, čím vznikli mýty o čerpaní steroidov zo spracovateľských vtákov.

Základom cudzieho krmiva pre brojlery je sója, vzhľadom na vysoký obsah bielkovín, pri ktorom brojlero získa veľmi rýchlu hmotnosť. Okrem toho je sója lacnejšia ako akékoľvek iné zrno. Preto nízke náklady na cudzie hydinové mäso.

záver

Ale vďaka všeobecnému hnutiu "výrobkov šetrných k životnému prostrediu" môže súkromný obchodník získať dobrý príjem z predaja moriek brojlerov pod značkou ekologického produktu. Táto značka sa stáva dvakrát až trikrát viac ako zvyčajne, okrem iného aj niektorí podnikaví dedinčania.

Pozrite si video: Domáci chov brojlerov (Január 2020).

Загрузка...