Výstavba

Ako si vyrobiť kuracie plátno pre seba brojlery + fotografie, kresby

Chov hovädzieho dobytka je považovaný za jeden z najvýnosnejších typov chovu hydiny. Brojlery rastú rýchlo, dávajú vynikajúce mäso a veľké vajce. Ak sa pravidelne staráte a kŕmte plod, správne podporíte pomocou vitamínov a liečite, od marca do októbra môžete vyrastať až stovky dobre kŕmených kurčiat. Ale predtým, ako si kúpite brojlerové kurča, potrebujete nájsť izbu pod mini kuracou farmou alebo si vyrobiť kuracie mäso pre vaše vlastné brojlery.

img ">

Podmienky pestovania brojlerov

Pred výberom kde a ako vybudovať kurča na brojlery je potrebné pochopiť a pochopiť technológiu moderného chovu brojlerov. Metódy výkrmu a chovu hydiny, samotné kurčatá pre kurčatá brojlerov sa trochu odlišujú od tradičnej dediny alebo schémy pestovania dacha:

  • Prevažná väčšina brojlerov na predaj sa pestuje na obsahu buniek. Až 10 dospelých brojlerov žije v každej klietke;
  • Kurací chrupy na chov konope sú usporiadané v podobe sietí umiestnených na drevených alebo kovových stojanoch v niekoľkých úrovniach. Siete sú vybavené externými podávačmi a odkvapkávačmi, ktoré umožňujú racionálne využívanie krmiva a vody;
  • Povaha miestnosti, ktorá bola vybraná pre slepicu, nemá žiadny vplyv na obsah brojlerov, stačí, ak je vo vnútri od 12oC až +18oC pre dospelé vtáky a pobočku +35oS pre kurčatá.

Vytvorte kurča na brojlery v zadnej miestnosti, kovovú garáž, ako vo videu:

Konštrukcia buniek

Veľkosť a tvar klietky pre dospelého vtáka sú uvedené na výkresoch a fotografiách.

img ">

Výška klietky zvyčajne nepresahuje 50 cm, čo je dosť pre normálny obsah desiatich dospelých brojlerov v jednej sieti. Ak je však vták často chorý, má zmysel zvýšiť výšku stropu na 55-60 cm, čo zlepší prístup čerstvého vzduchu, ktorý potrebujú tak veľmi veľa vtákov. Na fotografii je zobrazená najúspešnejšia veľkosť a tvar jednoduchej bunky.

img ">

Predné oko je vyrobené z dvoch pásikov, spodný prúžok je uzavretý vertikálnymi tyčami v krokoch po 60 mm, horná časť je pokrytá jemnou oceľovou sieťovinou. Celková výška klietky je tesne nad 50 cm.

img ">

Podlaha je tiež vyrobená z jemného pletiva, to však nebráni tomu, aby sa brojlerovo miešalo v klietke, ale zabezpečilo, že hnoj sa vylúči do oceľových zásobníkov inštalovaných nižšie.

img ">

Rám a bočné steny klietky môžu byť vyrobené z dreva a dosky, OSB alebo preglejky. Vo vnútri klietky sú na protiľahlých rohoch klietky inštalované dva odkvapkávače.

img ">

Ako vytvoriť kurča na brojlery

Najjednoduchší spôsob, ako urobiť kurča pre brojlery v stodole na mieste krajiny. Miestnosť pod brojlerom v krajine je trochu iného typu a veľkosti od klasickej vidieckej kurčatá:

  1. Klietky s vtákmi sa nachádzajú v kuracích mantách minimálne v troch úrovniach, takže podlaha alebo podlaha by mali byť schopné odolať celkovej konštrukcii regálov bez ohľadu na konštrukciu steny a stropu;
  2. Objem miestnosti a výška stropov by mali byť o niečo väčšie ako bežné kurčatá kvôli potrebe zabezpečiť dobré vetranie a stály prísun čerstvého vzduchu do sietí.
Varovanie! Brojlery na pestovanie buniek potrebujú intenzitu slnečného žiarenia, takže vstup do kurčiat je často vykonávaný formou dvojitých dverí, cez ktoré je možné vytiahnuť raňajky na trávnik pod jarným alebo letným slnkom.

Okrem toho je potrebné zabezpečiť normálnu izoláciu stien a stropov, inak v chladnom počasí na vykurovanie plnej veľkosti kurčatá bude dosť ťažké. Prirodzený brojler má skôr slabú imunitu, ľahko sa chorí, takže otázka vykurovania kurčiat je obzvlášť dôležitá.

Usporiadanie nadácie a stien družstva

Najjednoduchšie je postaviť kurčatá na brojlery v krajine v podobe rozšírenia domu. Po prvé, týmto spôsobom môžete ušetriť na stavebných materiáloch a kúrenie miestnosti. Po druhé, starostlivosť a čistenie coop pri zlom počasí je zjednodušené. Po tretie, malý predátor, líška alebo lasička nehrozí, že by sa dostal do kurča na brojlery, ak je osoba v blízkosti.

Pri stavbe kurčiat sa používa klasická nadácia MZL, ktorá je pripojená k základni letného domu alebo letnej kuchyne.

img ">

O deň neskôr, položte murovanú časť základne kurča. Na dlážke a podstavci sa nachádzala mriežka s jemnými okami s šírkou minimálne 60 cm, ktorá sa dá pripevniť na hmoždinky k betónu a tehlu. Vo vnútri základne sa odstráni úrodná vrstva pôdy do hĺbky kladenia betónu, drvený kameň sa rozdrví na hrúbku 7-10 cm, položia sa dosky z penovej hmoty, po ktorej sa naleje betónový poter.

Steny kuracieho mäsa môžu byť položené z tehál alebo zmontované na drevenom ráme z okrajových dosiek.

img ">

img ">

Ktorá možnosť je najlepšie stavať s vlastnými rukami na chate závisí predovšetkým na dostupnosť finančných prostriedkov a materiálov pre výstavbu. Strecha kurčaťa pre brojlery je najlepšie vytvoriť štít z dosiek a zvyškov dreva. Po spracovaní priestorov s antiseptikmi a retardantmi horľavosti aplikujú strešnú krytinu strešného materiálu alebo šindľov.

img ">

Interiérové ​​usporiadanie chovu brojlerov

Regály pre bunky môžu byť vyrobené z dreva alebo drevených lamiel. Spravidla sú regály umiestnené pozdĺž stien, pričom v centre pre čistenie priestoru a buniek sa ponecháva priechod.

Podlaha je pokrytá vrstvou piesku s pilinami a výplň sa mení aspoň raz za dva mesiace. Priemerné zaťaženie na jednu vrstvu nepresahuje 100 kg, takže väčšina detailov klietky a regálov môže byť vyrobená z dreva.

img ">

Na profesionálne pestovanie brojlerov odporúčajú odborníci používať hotové oceľové klietky.

img ">

Odborníci odporúčajú: pred každým pristátím vtáka na kŕmenie racku a celá miestnosť kurča musí byť starostlivo dezinfikovaná. Pri pestovaní brojlerov sa periodicky vnáša germicídna lampa do slepačieho domu a zapne sa 10-15 minút. Samozrejme, klietky s brojlerom na obdobie sanácie sú pokryté drevenými sitami.

Na vykurovanie môžete použiť stropný infračervený ohrievač alebo uhoľnú pec. Ak je kuracie dno postavené ako rozšírenie domu, potom je jednoduchšie a spoľahlivejšie vyhrievať miestnosť odoberaním časti spalín z pece v dome do trubkových registrov inštalovaných pozdĺž klietok na brojlery.

záver

Celulárna kultivácia brojlerov umožňuje dosiahnuť dobrý prírastok hmotnosti a produktivitu sliepok. Ale mobilita brojlerov má vždy vplyv na jeho zdravie, takže strava hydiny pestovanej v klietke spravidla obsahuje veľké množstvo prísad, rastových stimulantov a antibiotík. Takéto rozhodnutie je opodstatnené, pokiaľ ide o predaj mäsa alebo jeho hlboké spracovanie. Na osobnú spotrebu príslušní chovatelia hydiny chovajú brojlery otvoreným spôsobom, ako bežné kurčatá, s kŕmením a kŕmením pasienkov.