Záhradníctvo

Baklažán Murzik

Variety baklažánu "Murzik" je už dlho známe našim záhradníkom. Avšak tam sú vždy tí, ktorí narazia na toto meno po prvýkrát a naozaj chcú vyskúšať, pretože obal hovorí, že plody sú veľké a odroda je vysoko výnosná. Uvidíme, či je to tak.

img "alt =" Murzik "src =" baklazhan-murzik.jpg ">

Popisný stupeň "Murzik"

Nižšie je uvedená tabuľka s hlavnými charakteristikami. To umožní každému, kto sa rozhodol pristáť ho na svojej stránke, aby vopred pochopil, či je vhodný pre určité ukazovatele.

Názov indikátora

popis

vyhliadka

akosť

doba zrenia

Skoré dozrievanie, 95-115 dní od okamihu objavenia prvých výhonkov na technickú zrelosť

Popis ovocia

Stredná, tmavo fialová s lesklou tenkou kožou, nie podlhovastá; hmotnosť do 330 gramov

Vzor pristátia

60x40, vychystávanie a odstránenie bočných výhonkov pred prvou vidličkou.

chuťové vlastnosti

Vynikajúca chuť bez horkosti

Odolnosť proti chorobám

Ak chcete počasie stres

produktivita

Vysoká, 4,4-5,2 na meter štvorcový

Odroda je vynikajúca aj pre stredné Rusko kvôli tomu, že kolísanie teploty nie je pre ňu hrozné a skoré dozrievanie vám umožňuje zber pred nástupom chladného počasia. Môže sa pestovať ako v otvorenom prostredí, tak aj v skleníkoch. Starostlivosť je rovnaká ako u iných odrôd a hybridov baklažánu.

Je to dôležité! Rastlina "Murzik" sa rozrastá, takže výsadba príliš často nestojí za to, bude to viesť k nižším výnosom.

recenzia

O tomto baklažánu dostatok recenzií online. Časť z nich je vám predstavená.

Znakovskaya M.V., 45 rokov, Angars Klíčivosť semien je naozaj výborná, kúpila sa s obchodným názvom "Aelita". Výnos je dobrý, do konca júla je potrebné opustiť šesť z najväčších vaječníkov a odstrániť zvyšok. Mikhail Sokolov, 51, Moskva oblasť Baklažán "Murzik" Rastú dva roky v rade, ľahko pripraviť, plody sú lahodné. Na námestí som položil asi päť krov, neustále sledoval, že pôda je voľná. Mierny pokles teploty nemá vplyv na rastliny. Zinaida Pavlova, Krasnodar Vynikajúca klíc a dobrá úroda! Zaoberáme sa len paradajkami a baklažánmi, sú takmer rovnaké z hľadiska starostlivosti. Vysádzanie na otvorenom teréne v máji. Skoré zrelie s ťažkými baklažánmi. Najväčším plusom je, že baklažán "Murzik" dáva veľa vaječníkov, niektoré z nich musia byť dokonca odstránené, inak sa ovocie zmenší.

záver

Jedným z odolných voči našim druhom počasia odrôd baklažánu, ktorý sa odporúča pre kultiváciu. Sami si prečítajte!