Hospodárstvo

Terekský kôň

Plemeno Tersk, ktoré je priamym dedičom pre konské strely, čoskoro hrozí, že presne zopakuje osud jeho predkov. Streleckej plemeno bolo vytvorené ako prehliadkový kôň pod sedlom dôstojníka. Tereskaya koncipovaný s podobným cieľom. Streletskaya bola úplne vyhubená počas občianskej vojny. Zostalo iba 6 gólov: 2 hrebci a 4 kobyly. Terskaya relatívne úspešne prežil perestrojiku v deväťdesiatych rokoch, ale na rozdiel od Orlov trotter, počet Tersk kone stále klesal aj po roku 2000. V dnešnej dobe zostáva v pleme len 80 kráľovien a bez účelného úsilia nadšencov je plemeno odsúdené k zániku.

recenzia

Christina Malyanova, článok Horná Teraz je takmer nemožné nájsť čistokrvného Tertza. Mám najviac Arabov-Teretov. V zásade môže plemeno pretekať. Seahorse je zábavné, ale zároveň sa naozaj nebojí ničoho. Ale nájsť si pugkalku, byť vystrašený, dostať sa na odvážny zadok a predstierať, že nie je nič, je prvý. "Marina Korotaev, D. Kamenka Sme vedľa tereckého koňa. Je tam na detských rolách susedov. A moje sa niekedy spýtajú. Všeobecne platí, že duchovný kôň, ktorý nikdy nikomu neprináša úzkosť a ani nebude tlačiť.

záver

Terskoyho koňa dnes je ťažké nájsť kvôli pokračujúcemu poklesu počtu hospodárskych zvierat. Ak však niekto potrebuje kruté, poslušné, odvážne a zároveň veľmi vzácne plemeno, potom stojí za to venovať pozornosť Terskaya. Býval spočiatku bojovým koňom, Teréts sa stane dobrým spoločníkom na jazdectve a amatérskych súťažiach.