Záhradníctvo

Malinový marhuľový

V dnešnej dobe nie je tak jednoduché vybrať remontantné maliny, pretože sortiment odrôd je rozsiahly. Preto záhradkári potrebujú informácie o vlastnostiach malín, popisu kríkov a bobúľ. Malinový remeselný marhuľ, na rozdiel od bežných rastlín, má zlatožlté plody.

Odroda bola vytvorená ruskými chovateľmi v roku 1996, ale bohužiaľ, ešte nebola hodnotená mnohými záhradkármi. A ja by som rád nezvyčajné maliny dostať zaslúžené miesto v záhradách.

Užitočné vlastnosti

Treba poznamenať, že malinové bobule žltej farby majú špeciálne vlastnosti v porovnaní s červenými plodmi.

Po prvé, ovocie neobsahuje žiadne farbivo, preto môžu byť plody bezohľadne konzumované malými deťmi a tehotnými ženami: nespôsobujú alergie.

Po druhé, bobule marhule maliny obsahujú veľký súbor takýchto živín:

  • kyseliny jablčnej a kyseliny citrónovej;
  • glukóza, fruktóza a sacharóza a vláknina;
  • Je bohatá na bobule železo, vápnik, kobalt, meď a iné stopové prvky.

Vzhľadom na túto kompozíciu sa plody žltých malínových marhúľ a listov široko používajú v medicíne ako protizápalové liečivá. Potravinová porucha a problémy so stoličkou je možné vyriešiť príprave odvaru listov odrody Abrikosovaya.

Nemenej zaujímavé je chemické zloženie bobúľ:

  • obsah cukru je 10,2 až 10,4%;
  • kyseliny askorbovej v rozmedzí 1,3-1,4% alebo 36 mg /%.

popis

Pochopenie vlastností neznámej malinovej odrody je ťažké. Nižšie uvádzame podrobný popis bush a bobule, aby sa následne rozhodlo, či rast rastú v záhrade alebo ihneď odmietne.

Najlepšie obväz

Malinové kríky odrody Meruňka, podľa opisu a recenzie záhradníkov, náročné na výživu. Kŕmne vykládky vykonávajú niekoľkokrát za sezónu. Prvýkrát je lepšie oplodniť rastliny so zelenou infúziou. Zachyťte burinu a nalejte vriacu vodu. Po dvoch dňoch môžete mazať maliny. Zvyšky trávy sa používajú ako mulčovanie. V priebehu sezóny, najmä počas kvitnutia a plodov, je dobré krmy naplniť infúziou smreku alebo popola.

Škodcovia a choroby

Podľa opisu odrody, žlté maliny sú marhule odolné voči chorobám a škodcom. Ale preventívne opatrenia by sa nemali zanedbávať. Na zlepšenie imunity je potrebné:

  1. Zatiahnite burinu a uvoľnite pôdu, aby ste zničili biotopy škodcov.
  2. Odstráňte extra výhonky, aby ste zabránili zahusteniu výsadby Vzduch medzi krúžkami by mal voľne cirkulovať.
  3. Vystrihnúť malinové výhonky sa majú spáliť, aj keď na nich nie sú žiadne choroby alebo škodcovia.
  4. Vykonávať preventívne obrábanie pôdy a samotné rastliny so špeciálnymi prípravkami pred kvitnutím.

Pestovanie marhuľovej odrody so žltými bobuľami je jednoduché, hlavnou vecou nie je zanedbávanie poľnohospodárskej techniky. Na jeseň s nástupom chladného počasia sa kríky ohýbajú a klesajú po kvapkách.

Hodnotenie záhradníkov

Valentina, 32-ročná, NovosibirskMaličina Apricot padol na obľúbenú domácnosť. Zhromaždite do studenej. Bobule sú chutné, sladké a kyslé. Znečisťujeme maliny na zimu, mierne pokrývajú zem a zimu nám robí zvyšok pre nás - pokrývajúc kríky snehom. Viktoria, 45 rokov, oblasť Moskva Prvé stromčeky malinovej odrody Meruňka, ktorú si kúpili v detskej izbe pred niekoľkými rokmi. Teraz používame náš sadivový materiál. Je dostatok úteku, dokonca aj so susedmi zdieľanými. Marhule bobule sú nielen farba plodu rovnakého mena, ale chuť je trochu ako marhule. Radím vám, aby ste mali na mieste najmenej dva kroviny takých malín na rozmanitosť. Nikolai, 68 rokov, Ďaleký východ, Maliny sú dlho zamestnané, ale odroda Apricot bola vysadená iba pred dvoma rokmi. Prvé bobule veľmi. V minulom roku vyrobili kompoty, džemy a niektoré z nich zmrazili. Radím vám, aby ste mali maliny s jantárovými bobuľami.