Záhradníctvo

Jahodová Elvira

Záhradkári a poľnohospodári, ktorí sa zaoberajú jahodami, sa snažia vyzdvihnúť odrody predčasného dozrievania. Rovnako ako tie, ktoré nespôsobujú veľa problémov pri pestovaní a dávajú stabilnú úrody.

Jahodová odroda Elvira je popredným zástupcom holandského výberu a spĺňa všetky požiadavky záhradníkov. Článok bude obsahovať popis, fotografiu rastliny, vlastnosti pestovania a starostlivosti.

popis

Jahoda Elvira patrí k skorým odrôdam, je určená na pestovanie takmer vo všetkých regiónoch Ruska, a to nielen v chatkách, ale aj v poľnohospodárskych podnikoch.

Najlepšie obväz

Odroda jahody Elvira, podľa popisu a recenzií záhradníkov, dobre reaguje na včasné hnojenie, ktoré je spojené s napájaním.

Môžete použiť minerálne alebo organické hnojivá. Z organických látok sa často používa infúzia kuracieho hnoja, morušovej a zelenej trávy. Ale pre správny rozvoj jahôd musí dodržiavať konkrétnu schému:

  1. Na začiatku jari by sa výsadba mala doplniť o dusíkaté hnojivá alebo amoniak. Dusík je potrebný na prípravu zelenej hmoty.
  2. V čase vyhadzovania stopiek a nalievania bobuľoviny potrebujú jahody Elvira fosfor a draslík.
  3. Posledný obväz sa skladá aj z hnojív obsahujúcich fosfor, ktorý sa vykonáva po zbere pred prípravou rastlín na zimovanie.

Skúsení záhradníci odporúčajú zavlažovanie jahôd akéhokoľvek druhu s infúziou dreveného popola a použitím suchých látok na prášok výsadby.

V podmienkach drsnej pôdy sú pokryté lôžka s jahodami odrody Elvira. Predtým sa listy odrežú, postriekajú sa formuláciami škodcov. Zakryte netkaným materiálom a vrhajte vrstvu zeminy na vrch.

recenzia

Victoria, 43, PermUzhe z názvu mesta je jasné, že žijem na severe. Ale to nie je prekážkou pre pestovanie jahôd. Odroda Elvira vysadila pred štyrmi rokmi a je veľmi potešená. Zber je stabilný a vysoký, aj v našej oblasti, kde slnko nie je častým návštevníkom, ale prší každý druhý deň. Bobule s výbornou chuťou, môžete variť a zaseknúť a zmraziť čerstvé ovocie. Všetko je rovnako chutné. Na zimu nezabudnite na prístavné výsadby. Margarita, 29 rokov, región Bryansk Rastú ovocie na predaj. Pred piatimi rokmi si odobrali odrody sadeníc Elvira. Dokonca dokonca vysadili dve nové lôžka rozety z ich kríkov. Jahoda sa svojou nenáročnou, ľahkou starostlivosťou a vynikajúcou prenosnosťou uspokojuje. Ale hlavnou výhodou je bohatá úroda a vynikajúca chuť. Trh je okamžite prehltnutý.