Záhradníctvo

Malina Elegantná

Obaja dospelí aj deti milujú maliny. A z dobrého dôvodu! Ohromujúca dezertná chuť a nepopierateľné výhody - karta tohto bobule. Ale problémy - môžete si to užiť dlho. Od začiatku plodenia najskorších odrôd až do konca najnovšieho odstupu trvá o niečo viac ako mesiac. Ale existuje cesta von. V priebehu posledného desaťročia sa pestovalo mnoho malínových odrôd, ktoré sa nazývajú remontant. Čo to znamená? Takéto maliny prinášajú ovocie dvakrát: po prvé, v obvyklých termínoch výhonkov minulého roka a potom na konci leta - na začiatku jesene, ročné výhonky dávajú plody.

Oprava maliny je skvelou príležitosťou na predĺženie používania tohto chutného a zdravého bobuľa celý mesiac alebo viac. Starostlivosť o ňu nie je o nič ťažšia ako normálne. Odrody vhodné na pestovanie vo väčšine oblastí, mnoho, medzi nimi maliny Elegantné.

recenzia

Igor, Tarusa Malinu sadze na dlhú dobu. V zime nemôžete robiť bez džemu z nej, a v lete chcete hodiť na chutné bobule. Ale v poslednej dobe som prešiel na remontantné odrody. Leto je príliš postihnuté škodcami, ale nechceme robiť liečbu pesticídmi, pretože hlavnými spotrebiteľmi bobúľ sú deti. Samozrejme, že oprava malina dozrieva neskoro, ale ako dobré sú bobule! Veľké, čisté - len pohľad na boľavé oči! Z červeného ovocia sa mi páči Elegant a Primara, ktorá začína a končí s ovocím. Marina, P. SychevkaMalina je moja obľúbená bobule. Celá rodina ma to podporuje. Preto ho veľa rastú. Asi pred piatimi rokmi som sa rozhodla vyradiť zbytočné bobule pre bežnú. V budúcom roku zhromaždila veľké zrelé bobule. Bol som spokojný s elegantnými červenými lesklými bobuľami, ktoré môžete bezpečne odviesť domov bez obáv z behu. Páči sa mi a Apricot, je to úžasná farba a bobule sú veľké a chutné.