Záhradníctvo

Hrozno tajomstvo Sharov

Podľa mnohých záhradníkov je možné pestovať vinič iba v južných oblastiach Ruska. V skutočnosti to tak nie je. Existuje veľa predčasných a mrazuvzdorných odrôd, ktoré prinášajú ovocie v náročnejších podmienkach.

Hroznová odroda Mystery of Sharov je schopná rásť v každom podnebí a prináša dobrý výsledok, ak sa dodržiavajú pravidlá poľnohospodárskeho inžinierstva. Opis, charakteristické črty odrody, ako aj fotografie zaslané záhradkármi, budú uvedené v článku. Je možné, že toto hrozno bude mať nové fanúšikov.

História odrody

Amatérsky nadšenec R. F.Sharov povedal svet o hroznom. Rok narodenia odrody 1972, miesto narodenia - mesto Biysk na území Altai. Vďaka experimentálnej práci Šarova sa získali odrody hrozna, ktoré sú schopné prežiť a priniesť ovocie v krutých sibírskych podmienkach. "Rodičia" hrozna sú ďaleký východný hybrid, rovnako ako odrody Magarach 352 a Tukay.

Chovné znaky

Rozmanitosť hrozna od R.F. Sharova sa môže šíriť pomocou:

  • rezne;
  • vínna réva;
  • bránkovú konštrukciu.

Ak použijete ktorúkoľvek z týchto možností, je lepšie najprv pestovať stromček, rastlinu ročné rastliny prednostne na trvalom mieste.

háveď

Šarovské hrozno, ako hovoria záhradkári vo svojich revíziách, sú ťažko ovplyvnené vosami. Ale kliešte a cikády spôsobujú veľa problémov. Ako preventívne opatrenie sa pred začiatkom kvitnutia vysádzajú sadenice Karbofos alebo Bi-58.

Varovanie! Počas obdobia dozrievania je akékoľvek ošetrenie pesticídmi zakázané.

Veľa problémov prináša hroznové vŕdle - phylloxera. Toto je nebezpečný škodca, ktorého likvidáciou môžete stratiť víno. Ale ak sa do pôdy pridá viac piesku, tento škodca zmizne navždy. Hoci v budúcnosti budú musieť dodatočne kŕmiť hrozno.

choroba

Napriek obrovskému množstvu výhod má odroda Mystery of Sharov nevýhody. Faktom je, že má slabú imunitu voči hubovým chorobám:

  • múčnatka;
  • Oidium.

Aby sa výsadba nezhoršila s múčnatkou, je potrebná starostlivá starostlivosť: odstránenie všetkých burín, včasné vyčistenie výhonkov a padlých listov. Navyše, vedľa triedy nikdy nevytvárajú kompostové haldy.

Varovanie! Pleseň, ak sa objaví na rastlinách, je takmer nemožné zbaviť: v prípade hromadného ničenia sa budete musieť rozlúčiť s kríkmi.

Preto sú dôležité včasné preventívne opatrenia: ošetrenie pôdy a výsadba fungicídmi. Skúseným záhradníkom sa odporúča, aby na jar a na jeseň zaobchádzali s prípravkami obsahujúcimi meď, napríklad so zmesou Bordeaux, Champion, Kuproksat a inými prostriedkami.

Hodnotenie záhradníkov

Victor, 57 rokov, Khabarovsk, dlho som sa kultivoval Sharov. Podľa môjho názoru to je najlepšia odroda hrozna pre náš región. Ripens skoro, bohaté na cukry. Jediná nevýhoda je ovplyvnená plesňou. Nemám však s tým žiadne osobitné problémy, keďže strávim 4 sezóny. Chuť bobúľ je nezvyčajná, niečo medzi jahodou a malinami. Vnuci sa naozaj páčia, sedia okolo kríkov, ako vrabce. Zberané hrozno sa skladuje takmer do nového roka, nezkazí sa. Pokiaľ ide o chuť, stáva sa ešte bohatším. Valentine, 32, Novosibirsk Mám dojem, že Sharov vytvoril najviac bezproblémovú odrodu. Ako sa hovorí, uviazol rez na jeseň a všetko, čakať na sezónu a pripravte sa na zber. Koniec koncov, plodnosť odrody hrozna začína už v budúcom roku. Klastre dozrievajú skoro, všetky bobule naraz. Na kríku vidí dlho a nezhoršuje sa. Bobule, ktoré sú mierne vysušené na slnku, sú obzvlášť sladké a chutné. Takže začiatočníci sa môžu cvičiť na hrebeňoch Riddle Sharov predtým, ako sa zapájajú do nezbedných odrôd.

Pozrite si video: Hrozno (Smieť 2019).