Hospodárstvo

Plemená koní s fotografiami a menami

Počas koexistencie muža a koňa vznikol, vyvíjal a vyhynul chov koní. V závislosti od klimatických podmienok a potrieb ľudstva sa tiež zmenil názor ľudí, ktorých plemeno je najlepšie. V 6. storočí pred naším letopočtom Tesálske kone boli považované za najlepšie, potom tento titul prešiel na Parthian. V stredoveku boli známe iberské kone. Od XVIII. Bolo toto miesto obsadené arabským plemenom.

Hoci niektoré moderné plemená koní tvrdia, že majú veľmi starý pôvod, je nepravdepodobné, že kone v tejto oblasti zostali nezmenené. So starými konemi sú moderné plemená spojené iba s chovom.

klasifikácia

Vo svete existuje viac ako 200 plemien koní, od veľmi malých až po skutočné obra. Ale len niektoré z nich boli špecificky odvodené pre špecifické účely. Väčšina z nich patrí do univerzálnych domorodých plemien, ktoré môžu byť umiestnené v postroji alebo použité na jazdectvo.

Varovanie! Falabella bola chovaná na čisto dekoratívne účely.

Všetky plemená koní s fotografiami a popismi, vrátane pôvodných koní japonských ostrovov, sa pravdepodobne nebudú brať do úvahy, ale môžu byť špecifikované najčastejšie a najpopulárnejšie. V ZSSR sa rozhodlo rozdeliť plemeno na tri typy:

  • jazda na koni;
  • jezdecký postroj;
  • Postroj.

Zároveň sa horninové steny mohli ešte rozdeliť na ľahké a tvrdé zaťaženie.

Vo svete sa prijala ďalšia klasifikácia:

  • plnokrvník;
  • Half-Blood;
  • ťažké

Polovice plemien zahŕňajú plemená, ktoré pochádzajú z miestneho stáda a pôvodne boli pôvodne poľnohospodárske. Títo kone sú živým príkladom, ako sa plemeno podľa sovietskej klasifikácie náhle stáva jazdným. A po niekoľkých desaťročiach si už ľudia nemôžu predstaviť, že tieto kone by mohli byť použité do bežného vozíka.

Zaujímavé! Čím menšia je Falabella alebo Miniatúrna Amerika, tým drahšie sú.

záver

Pri výbere domáceho maznáčika nemusíte prechádzať na plemeno ani na vonkajšie vlastnosti, ak si nestojí za cieľ dobiť športové topy. (Ak je to cieľ, je lepšie obrátiť sa na trénera.) Mnoho milovníkov si všimne, že kôň si sám vyberie vlastného majiteľa až po "Nemôžem obstáť malé červené kobyly - teraz mám malú červenú kobylku."