Hospodárstvo

Arabský kôň

Arabský kôň je jedným z najstarších na svete. Súčasne nie je isté, kde sú koně s takýmto pôvodným vzhľadom na Arabskom polostrove. Ak neberiete vážne legendu o južnom vetre, ktorý sa zahalil na pokyn Alah, z ktorého vychádzal Arabský kôň.

Alebo legenda bojovníka, ktorý opustil prenasledovanie na kobyli. Navyše, kobyla bola už tak pripravená na plevy, ktoré sa na jednej z nich zastavili. Ale bojovník nemohol čakať a odišiel, čím opustil novorodenca. A pri ďalšom zastavení matka zachytila ​​matku. Vojak vyzdvihol kliešť a po návrate domov dal jej, aby ju vychovala stará žena. Z tejto čmeláka rástol predchodca všetkých arabských koní sveta.

Magická verzia s vetrom je dobrá pre stredovek, keď ľudia verili v také zázraky. A legenda o superstarých novorodencov je plná absurdít. Ale to znie romanticky.

Napriek tomu, kroniky staroveku, ktoré uvádzajú trofeje zachytené počas vojny v Arábii, nikdy neuvádzajú kone. V tých dňoch bol kôň veľmi cenným zvieraťom a nutne by bol zahrnutý do zoznamu trofejí. Ale počet zachytených ťaviek je uvedený, ale nie slovo o koňoch. S vysokou pravdepodobnosťou na začiatku našej doby na Arabskom polostrove kone úplne chýbali. Ani samotné arabské kmene neboli. Prvé zmienky o arabských koňoch sa objavujú až v 4. storočí nášho letopočtu.

História plemena

V púšti nie je možné viesť sedavý životný štýl. K dispozícii je len kočovné. Ale kvôli nedostatku zdrojov sa všetky kočovné národy, vo väčšej alebo menšej miere, dopúšťajú lúpeží. Arabské plnokrvné plemeno koní sa objavilo ako beduínsky bojovník, ktorý je schopný bežať dlho, tvrdo a za extrémnych podmienok.

recenzia

Marina Leonova, str. Vilino V stajni sme mali niekoľko Arabov. Išli sme len na arabských žrebčích, kobyly šli do lona. Potom bol zlý čas. Kone kŕmené slamy. V stabilnej plnokrvnej jazde boli Arabi. Zo všetkých žriebiek v takom krmivu vyrastali iba arabské žriebä úplne bez rachiet. Plnokrvníci mali byť väčší a vyrastali do výšky ročných žriebät. Takže ak si vezmeš krásneho koňa, ale ak chceš prežiť ťažké časy, tak by som si vzal arabskú. "Sergey Kireev, str. Jar Na môjho názoru, arabský kôň nie je nováčik. Títo kone nie sú špinaví, naopak čestní a vzdialení. Ale sú horúce a veľmi citlivé na túto príležitosť. Prvá vec, ktorá pristúpi, je zabaviť otroky. V tomto prípade, arabský žiari z beznádeje, často s prevratom na chrbte. A to je veľmi nebezpečné aj pre skúseného jazdca, nehovoriac o začiatočníkovi. Takže na arabských koňoch by som rastil len tých, ktorí sa nebojí cvalu a uvoľnenia otrúbenia včas. A môže sedieť na sviečku.

záver

Dnes môžete nájsť názor, že arabské plemeno sa degenerovalo a už nemôže slúžiť ako zdokonaľovač pre ostatné plemená, ale profesionálni chovatelia koní sú silne nesúhlasí s touto prácou. Nie je známe, ako na samotnom Arabskom polostrove, ale na celom svete naďalej zlepšujú polovice plemien s arabskými koňmi. Ak chcete vyhrať v behu, potrebujete aspoň arabský kríž. A pre behy na svetovej úrovni sú vhodné iba arabské kone, a dokonca ani v tomto prípade nie sú prvé kone. Ale kvôli osobnej údržbe takéhoto koní doma potrebujete skúsenosti s koní.