Záhradníctvo

Čo je najsladšia mrkva a plodná

Mrkva sa považuje za jeden z hlavných zdrojov karoténu, ktorý sa človeku rozdelí na vitamín A. Vitamín A je jednou zo zložiek mnohých dôležitých procesov v ľudskom tele:

  • je súčasťou rhodopsínu zodpovedného za nočné videnie;
  • urýchľuje hojenie povrchových lézií kože;
  • pomáha udržiavať pružnosť pokožky;
  • podporuje imunitu.

Všetky tieto výhody vznikajú na bunkovej úrovni. Nemá zmysel škvrny škvrny s mrkvovou šťavou v nádeji na urýchlené hojenie.

Rodičia zvyčajne vedia o výhodách vitamínu A a mrkvy ako zdroja karoténu a snažia sa kŕmiť dieťa mrkvou, hľadajúc sladké odrody, keďže nie všetky deti sú nadšené nad rodičovskými nápadmi.

Najmä pre deti sa chovali nielen sladké, ale aj veľmi šťavnaté chrumkavé mrkva. Koniec koncov, len žuvanie sladkosti nie je tak zaujímavé ako jesť sladké a chrumkavé.

Odrody "detských" šťavnatých mrkvy

Baby Sweet

Značka mrkvy, ktorá je ovplyvnená múkou, je listy s červeno-fialovou farbou. Takéto rastliny sa ihneď odstránia.

solanínu

Tvorí sa, ak je vrchol mrkvy holý. Počas skladovania solanín postupne preniká do koreňového tkaniva a mrkva začína chutiť horko. Existuje len jeden spôsob, ako bojovať: pri pestovaní sa vyhýbajte tomu, aby ste vrcholili.

Hubové choroby

Jednoduchým spôsobom hniďte. Huby zničia mrkvové tkanivo, čo vedie k horkej chuti zvonka neporušenej časti koreňa.

Iné dôvody nie sú nebezpečné pre zdravie, ale sú späť v období rastu:

  • nedostatočné zavlažovanie;
  • príliš veľa minerálnych hnojív;
  • neskoré zber koreňových plodín a následne ich dozrievanie;
  • nedostatočne úrodná pôda.

So správnou agrotechnológiou prevažná väčšina týchto príčin zmizne sama a mrkva bude sladká, šťavnatá a chrumkavá.

Ďalším dôvodom horkosti: pokus o pestovanie druhej generácie semien získaných z hybridov. V hybridoch druhej generácie začnú dominovať vlastnosti divokých predkov mrkvy. A koreň divého predkov nie je len horký, ale má tiež lignifikované jadro.

Treba poznamenať, že v skutočnosti výhody mrkvy sú značne prehnané. Mýtus o zlepšení videnia (myopia) ako dôsledok konzumácie mrkvy je ďalším anglickým podvodom, ktorý prežil desaťročia spolu s faraónom a afgánskym chrtom. Na rozdiel od posledných dvoch motokrosových bicyklov však nesledujú komerčné ciele, ale museli skryť skutočnosť, že radar bol používaný na lietadlách britských vzdušných síl počas nočných misií počas druhej svetovej vojny.

Druhým argumentom proti nadmernému používaniu mrkvy je, že karotén sa nachádza okrem mnohých potravín okrem mrkvy. V mladšej žihľave je 10 krát viac ako v mrkve. Oranžová nie je znakom veľkého množstva karoténu. Melón, brokolica, všetky tradičné zelené tiež obsahujú beta-karotén. Vitamín A a karotén sa hromadia v pečeni a konzumujú podľa potreby. Nie je potrebné jesť každý deň karoténové výrobky.

Je však veľmi ľahké predávať vitamín s nadmernou konzumáciou tej istej mrkvy.

Je to dôležité! Vždy je ľahšie naplniť nedostatok ako odstrániť prebytok z tela.

To všetko platí pre mrkvovú šťavu. Je dokonca jednoduchšie predávkovanie než len koreňová zelenina. Nikto nebude spokojný s neinfekčnou hepatitídou alebo narodením dieťaťa s patológiou, ak tehotná žena má záujem o mrkvovú šťavu ako o prírodný a užitočný výrobok.