Záhradníctvo

Malinové zlaté kupoly

Záhradkári sú známi tým, že radi experimentujú. To je dôvod, prečo veľa exotických rastlín rastie vo svojich pozemkoch, líšia sa veľkosťou a farbou ovocia. Záujem o bobuľové plodiny je tiež vysoký, pretože rozsah je dosť rozsiahly.

Raspberry Zlaté kopule sú z tejto série, pretože jeho bobule sú zlatožltej farby. Opis odrody, charakteristické črty recenzií a fotky záhradníkov bude uvedený nižšie, aby naši čitatelia mali príležitosť pochopiť, či majú mať maliny, alebo nie.

popis

Malinové odrody Golden Domes boli vytvorené ruskými chovateľmi. Dnes je v zozname štátneho registra. Odporúčaná rastlina sa odporúča pestovať v centrálnom regióne Ruska, ale samopalnatý malin dlho prekročil navrhované hranice.

img "style =" šírka: 480px; výška: 640px; "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 3357_1.jpg "/>

krovia

Stupeň Zlaté kopule sú odstupňované, so stredným rozvetvením, ktoré sa šíria. Výška púšte sa pohybuje od 1,3 do 1,5 m. Rast vzpriamených výhonkov je mierny, čo má pozitívny vplyv na starostlivosť. Prvým rokom potomstva na malinových odrôd je len málo, ľahko sa rozlišuje podľa ich svetlo zelenej farby a ľahkého pubescencie a voskového poťahu. Okrem toho sú oveľa tenšie ako dvojročné výhonky. Po dvoch rokoch je kôra mäkká.

Je to dôležité! Tŕne v tejto rade remontant maliny sú prítomné na všetky výhonky po celej dĺžke, ale sú tenké a podľa recenzií záhradníkov, nespôsobujú nepríjemnosti.

Plátové plasty strednej veľkosti, bohaté na zelenú farbu. Mierne puberty a vrásky sú prítomné. Listy malinovej odrody Golden Domes sa vyznačujú malým zákrutom.

ovocný

Bobule sú hemisférové ​​odrody s hmotnosťou až 3,8 gramov. Nachádzajú sa na krátkej stonke, dobre oddelené. Pri roztrhnutí a spracovaní častice nebudú oddelené, plody maliny si zachovajú integritu. Bobule majú mierne dospievanie, v počiatočnom štádiu dozrievania žlté, mierne prehnané získať farbu marhule.

Je to dôležité! Plody maliny so žltou farbou nespôsobujú alergické reakcie, takže môžu byť bezpečne zahrnuté do stravy detí a tehotných žien.

img ">

Plody sú jemné, šťavnaté s jemnými poznámkami, trochu odlišné od bežnej malinovej príchuti: bobule odrody Golden domes sú sladko-kyslé. Ak budeme brať do úvahy zloženie, potom v malinovej 13,8% sušiny, cukru 6,4%, kyseliny askorbovej C 17,8 mg /%.

produktivita

Podľa opisu odrody, recenzie záhradníkov a posielaných fotografií, plodenie malinových remontantnaya Golden kopulí je bohatý. Sami to môžete vidieť.

img ">

Spravidla sa pri zberu správnej starostlivosti a následnej agrotechnike z malinového krovu odoberá viac ako dva kilogramy jantáru bobuľového. Poľnohospodári nastavia výnosový stĺp približne na 100 stoniek odrody maliny na hektár.

Varovanie! Malina Malé kopule v dvoch vlnách plodí: prvé dozrievanie žltých bobúľ padá v júni až júli, v druhom auguste do septembra.

Charakteristická odroda

Informácie o vlastnostiach odrody nie sú vždy dostatok popisov a fotografií. Pre záhradkárov je dôležité poznať pozitívne a negatívne strany malinových zlatých kopulí, aby sa rozhodli o ich kultivácii.

výhody

 1. Podmienky dozrievania. Raspberry odrody srednerannyaya, plodnosť sa tiahla od júna do prvého mrazu.
 2. Produktivita. Ako už bolo uvedené v popise, odroda Zlaté kupoly dáva stabilné výnosy.
  img ">
 3. Použiť. Maliny majú univerzálny účel: môžete použiť čerstvé, pripraviť šťavy, kompoty, džemy, džemy. Počas tepelného spracovania nie sú užitočné vlastnosti stratené.
 4. Udržanie kvality. Čerstvé ovocie je dobre skladované v chladničke.
 5. Doprava. Bobule remontantnej odrody Zlaté kupoly nestratia svoj obchodný vzhľad počas dlhých prepravných operácií, ktoré sú veľmi vítané poľnohospodárom a záhradníkom, ktorí pestujú maliny na predaj.
 6. Miera prežitia Opravy malín odrody môže vydržať nielen krátkodobé sucho, ale aj mráz až do 22 stupňov. Iba v regiónoch s prudko kontinentálnym podnebím musia byť postele chránené.
 7. Choroby a škodcovia. Pôvodcovia odrody sa starali o imunitu malinovej odrody Zlatých kopulí, takže sa len zriedka ochorí. Pokiaľ ide o škodcov, treba ich bojovať.

Záhradkári nezaznamenajú žiadne konkrétne nedostatky.

Opravy maliny na jeseň:

Výber miesta

Hrebene na maliny, aby ste získali stabilnú plodinu, musíte si vybrať múdro:

 1. Po prvé, musí to byť dobre osvetlené miesto.
 2. Po druhé, hrebene sa orientujú zo severu na juh, aby zabezpečili otepľovanie malinových kríkov slnkom a cirkuláciou vzduchu.
 3. Po tretie, podzemné vody by nemali byť nízke.
 4. Po štvrté, odhodlaná malinová odroda Golden Domes preferuje pôdu s pH 5,5-6,5.

Ako určiť kyslosť

Existuje mnoho spôsobov, ako určiť kyslosť pôdy, a nie je potrebné mať lakmusový test. Každý záhradník na záhrade vyrastie ríbezle alebo vtáčie čerešne, takže sa stanú hlavnými asistentmi:

 • varte vodu (1 šálku) a varte 3-5 listy;
 • chladnú infúziu na izbovú teplotu;
 • Pridajte do skla pôdu.

Teraz zostáva pozorovať reakciu infúzie. Farbenie roztoku červenou farbou znamená kyslú pôdu. Zelená farba - o zanedbateľnej kyslosti. Ak sa voda zmení na modrú, potom je pôda na malinovej výsadbe neutrálna.

Pripevnite zem

Ak test indikuje zvýšenú alebo miernu kyslosť pôdy, môžu sa prijať tieto opatrenia:

 1. Vápenaté vápno. Vysokorýchlostné hnojivo obsahujúce horčík a vápnik. Predložené 14 dní pred výsadbou malín. Na hlinených a hlinených pôdach je potrebných 500 gramov hydratovaného materiálu, na piesočných - 300 gramov. S miernou kyslosťou stačí 300 a 200 gramov.
 2. Popolník v peci (popol). Drevený popol nielenže znižuje kyslosť pôdy, ale vyživuje ju aj živinami. Koniec koncov, zloženie organického hnojiva obsahuje mnoho stopových prvkov, vrátane fosforu a draslíka.
 3. Mel. Táto látka sa môže aplikovať aj na pôdy s neutrálnou kyslosťou.

Vysádzanie kríkov

Pred vysadením remontantných malinových odrôd sa v priebehu dvoch týždňov vykopali Zlaté kopule hrebeňa. Nezabudnite vytvoriť veľké množstvo organickej hmoty: hnoj, kompost, humus. Pri pristátí v zákopu alebo jamke na meter štvorcový pridajte desaťlitrový vedierko. Hĺbka sedadiel je asi 50 cm, pretože 20 z nich vyplňuje odvodnenie.

img ">

Maliny - rastlina, ktorá vyžaduje nielen výživnú pôdu, ale aj odvodnenie. Mnoho záhradníkov odporúčame vyplniť dno výkopu alebo jamy, a to nielen s kameňmi a zlomenými tehálami, ale aj tzv. Palivovým drevom. Môžu to byť rozrezané uzly a vetvy stromov. Podľa nich, počas hniloby cez túto drenáž napája korene maliny. Na vrchu odtoku sa pôda naleje a dobre sa rozleje vodou, aby nedošlo k ponechaniu vzduchových dutín.

Ak boli sadenice maliny nakúpené v škôlke alebo prijaté poštou, musia byť namočené vo vode. Môže sa pridať mangán alebo popol z dreva. Úprava vody vyživuje výhonky vlhkosťou a dýcha život do sadeníc. Pred sadením sa sadenice rozrežú, pričom zostanú 4-5 púčikov.

img ">

Tip! Dobré malínové stromy rôznych odrôd je možné zakúpiť poštou v spoločnostiach Gardens of Siberia, Gardens of Altai, Becker.

Pri výsadbe malinových sadeníc musíte byť opatrní. Horné pupene by mali byť na úrovni povrchu. Po vysadení malín je potrebné, aby sa krajina pošliapala, aby sa stlačila vzduch. Potom hojne nalejte. Pôda sa trochu usadzuje, a tak pevne prilieha k koreňom maliny. Hrebene musia byť mulčované, aby zachovali vlhkosť.

img ">

Funkcie starostlivosti

Podľa opisu a recenzií je oprava dome maliny odrody Golden Dome veľkým milovníkom vody, aj keď môže prežiť krátkodobé sucho. Zalievanie by malo byť bohaté na štvorcový meter od 30 do 40 litrov vody.

Vznikajúce buriny je potrebné ihneď odstrániť, aby nedošlo k vzniku škodcov. Zavlažovanie je žiaduce sprevádzať povrchové uvoľnenie pôdy.

Keď sa malina opraví na 80 cm, prvý podväzok je držaný na mriežke. Tento postup nielen šetrí rastliny pred poškodením, ale tiež poskytuje každému snímku rovnomerné osvetlenie, voľnú cirkuláciu vzduchu.

Pokiaľ ide o hnojenie, nie je potrebné hnojiť hrebeň 2-3 roky po výsadbe malinovej odrody Golden Dome, ak je pôda dobre korenená. Hoci zalievanie výťažok dreveného popola alebo infúzie zelenej trávy nepoškodzuje rastliny.

POZOR! Pred kŕmením je najprv napojená výsadba.

Pri pestovaní malinovej odrody Zlaté kopule v južných oblastiach výsadby nie sú pokryté. Ale v regiónoch s drsnejším podnebím je hrebeň nevyhnutne posypaný vrstvou pôdy, aby sa zabezpečilo pohodlné zimovanie.

prerezávanie

Prerezávanie maliny nevyhnutné na rezanie. To vám umožní zvýšiť výnos, eliminuje výsadbu škodcov. Faktom je, že hmyz a spóry chorôb sa najčastejšie nahromadia na dvojročných výhonkoch.

Prerezávanie sa vykonáva na jeseň. V tomto prípade nezabudnite odstrániť dva-ročné výhonky, ktoré už otplodonosili. Prvé výmenné výhonky, ktoré tiež prinášajú letnú plodinu, môžu byť rezané na 3 cm alebo zanechané na spánok.

Jarné vedenie hygienické prerezávanie malín. Oslabené a choré výhonky sú vyrezané v koreni. Prežiarené výhonky sa prerezávajú o 20 - 30 cm. Prvé ročníky výhonkov sa prerezávajú, keď dosiahnu výšku 80-90 cm, aby stimulovali vzhľad bočných konárov na malinách.

Počas leta je potrebné zúžiť pristátie. Napriek tomu, že opravy maliny Golden kupoly, podľa záhradkárov, nedáva veľké množstvo výhonkov, niektoré z nich ešte treba znížiť.

POZOR! Zahustený výsadby remontantov maliny z akýchkoľvek odrôd môžu spôsobiť choroby a invázie škodcov, vysoká imunita nepomôže.

recenzia

Kira, 41 rokov, Ryazan. Kira, 41 rokov, Ryazan. Mám rada žlté odrody maliny. Mám tiež Zlaté kupoly. Pozoruhodná rastlina: ovocná je dlhá, vo dvoch vlnách. Bobule sú veľké, chutné. Ale predovšetkým priťahuje odolnosť voči chorobám. Po dobu 5 rokov pestovania odrody som nič nepracoval. Hoci na iných vylodeniach malín problémy sú vždy veľa. Na jar som sypal výsadby husto a pôda s popolom, a keď sa objavia prvé listy, striekať roztok jódu: 10 litrov vody a lyžice lieku. To je všetko: Sergey, 30-ročná, stanica Winter, Trans-Baikal Territory, objednal som na jeseň minulé jarné sadenice malinovej odrody Golden Domes. Ihneď vyložené. Na jar ho otvorím, uvidím, ako to bolo v zime. Na výsledky nejako napísať.