Záhradníctvo

Skoré odrody mrkvy Holandský chov

Každý miluje mrkvu. Nie len jesť, ale rásť. Táto dvojročná rastlina sa považuje za vysoko výnosnú zeleninovú plodinu. Dobrý výnos vám umožňuje pestovať korene na použitie v čerstvo zozbieraných, mraziacich, spracovateľských, zberových, konzervárenských a skladovacích zariadeniach. Mnohé odrody nestratia svoju nutričnú hodnotu a chuť až do skorého jari. V posledných rokoch záhradníci uprednostňujú semená mrkvy holandského výberu.

Holandskí chovatelia sa považujú za najlepších producentov zeleninových plodín. Semená známych značiek sa vyznačujú všestrannosťou, rýchlou a vysokokvalitnou klíčivosťou a zeleninou:

 • vysoký výťažok;
 • odolnosť proti chorobám;
 • vynikajúca chuť;
 • prezentácia vysokej kvality.

Odrody mrkvy z Holandska vystupujú medzi domácimi semenami presne atraktívneho vzhľadu a šťavnatosti. Mrkva sa pestujú v troch typoch - predčasné zrenie, stredné dozrievanie a neskoro. Navyše, akýkoľvek druh sa líši v:

 1. Tvar a dĺžka koreňových plodín.
 2. Stupeň výťažnosti.
 3. Obsah vitamínov, cukrov a karoténu.

V posledných rokoch sa hybridy alebo hybridné semená stali obzvlášť populárnymi. Jedná sa o druhy získané kontrolovaným krížením dvoch vybraných odrôd. Vyberte ich podľa určitých ukazovateľov, ktoré by mali mať hybrid. Hlavné charakteristiky hybridných semien mrkvy:

 • vysoká rýchlosť klíčenia;
 • genetická podobnosť;
 • mimoriadny tvar a farbu ovocia;
 • vysokú trvanlivosť a vynikajúcu prezentáciu.

Hybridné semená sú odvodené, aby plne uspokojili potreby záhradníkov. Toto zohľadňuje všetky požiadavky, ktoré sa vzťahujú na konkrétnu kultúru. V prípade mrkvy je percento klíčenia veľmi dôležité, pretože zvyčajne sa semená dlho usadzujú v zemi. Tiež trvanlivosť. Čerstvá koreňová zelenina je v zimnom období mimoriadne náročná na doplnenie zásoby vitamínov a karoténu pre telo.

Agronómovia sa domnievajú, že polovica úrody závisí od kvality osiva. Holandské mrkvové semená sa považujú za plodné a trvalo udržateľné. Kvalita plodiny nie je ovplyvnená poveternostnými podmienkami, plodina takmer nie je poškodená škodcami a trpí suchom alebo nižšou teplotou bez straty. Najlepšie z holandských výrobcov považujú také spoločnosti ako Syngenta, Monsanto a Nunems. Ale aj najskúsenejší odrody mrkvy z Holandska je potrebné zasiať v pripravenej pôde, zalievať a uvoľniť pôdu, sledovať rast rastlín. Ak chcete určiť výber odrôd pre váš pozemok, mali by ste sa oboznámiť so zoznamom hlavných mien holandskej mrkvy.

Skoré odrody

"Bureau"

Jeden z nových hybridov neskorého dozrievania (až 140 dní). Vzťahuje sa na typ Flacco-Nantes. Zamýšľa sa čerstvé použitie a spracovanie, je dobre uložené. Koreňové plodiny sú hladké, ťažké (do 200 g) a dlhé (22 cm). Tvar koreňov závisí od hrúbky plodiny. So zriedkavou hustotou majú kónický tvar s vysoko valcovitým tvarom. Hybridné funkcie:

 • vynikajúca odolnosť voči alternariozu a plesni;
 • dobrá trvanlivosť (do 7 mesiacov);
 • vysoké percento karoténu;
 • možnosť mechanického čistenia;
 • udržateľné ovocie na všetkých druhoch pôdy.

Odporúčania pre pestovanie - výsev sa vykonáva na hrebeňoch.

záver

Mrkva Holandský chov poskytuje vynikajúci výnos pri rešpektovaní technológie kultivácie. Zvlášť záleží na veľkých plochách a na farmách. Všetky odrody presne zodpovedajú opisu, majú výbornú chuť a prezentáciu. Ak chcete pestovať mrkvu holandských odrôd, je to dosť jednoduché aj pre začínajúcich záhradníkov.