Záhradníctvo

Blackberry Karak čierna

V posledných rokoch, záhradníci sú čoraz viac venovať pozornosť ostružiny. Táto plodina priťahuje malých poľnohospodárov a veľké farmy testujú zámorské alebo poľské odrody. Bohužiaľ, domáce chovatelia už mnoho rokov venovali ostružinovú čarovnú pozornosť a trh stanovuje vlastné zákony. Vďaka internetu a množstvu výtlačkov sa spotrebiteľ stal gramotným a vyberavým. Informácie, že ostružiny sú nielen užitočnejšie ako maliny, ale môžu byť sladké, voňavé a zbavené trní, prispeli k rastu popularity kultúry v post-sovietskom priestore.

Choroby a škodcovia: metódy kontroly a prevencie

Ak nechcete pestovať maliny, jahody a plodiny pestované vo vodnom prostredí vedľa ostružiny, problémy sa minimalizujú. Stačí na jeseň a na jar liečiť kríky s prípravkami obsahujúcimi meď.

záver

Blackberry nie je vždy najlepší. Hoci je odroda Karaka Black vybavená nepríjemnými tŕňmi, jeho bobule sú tak krásne a chutné, že poškriabané ruky sú malá cena za zber.

recenzia

Tatyana Grigorievna Derevyanko, 56 rokov, pán Sumy Verím, že hlavnou nevýhodou kultúry sú tŕne. Na internete som si vybral a objednal ostružinu bez trní. Karaka Black (kúpil túto konkrétnu odrodu) bol okamžite nepríjemne zasiahnutý prítomnosťou trní. Ale nebolo nič, vysadené. Keď sa objavili prvé bobule, nevedela som ani oči. Vyzerali ako obrie moruše. V prvom roku vnučky zjedli všetky ovocie a nečakali, kým ich dozrie. V budúcej sezóne bolo veľa bobúľ, dosť pre každého. Teraz odroda Karaka Black bola propagovaná vrstvením, zvyšok bol odstránený. A tŕne? Áno, nevenujete pozornosť takýmto bobuľkám Liliana Denisovna Fursova, 37 rokov, Krasnodarské územie Som veľmi potešený odrodou Blackberry Karak Black. Áno, je to pichľavý. Ale čo chutné bobule! Voňavá, veľká, krásna. Keď prídu hostia a ja položím na stôl vázy s ostružinou, koľko radosti a komplimentov počujem vo svojej adrese! Len som si vybral "správnu" triedu. Neexistujú žiadne problémy s úkrytom vôbec. Napriek tomu, že tŕne sú veľa, sú malé - stačí dať na staré kožené rukavice a nakloniť pružné výhonky na zem.

Pozrite si video: Karaka blackberry morning harvesting for my smoothie (Február 2020).

Загрузка...