Recepty

Nakrájané slivky: 4 recepty

Všetky ženy v domácnosti chcú obaja pochváliť rodinu a prekvapiť hostí zaslaním originálneho občerstvenia na sviatočný stôl. Dobré riešenie pre tých, ktorí chcú diverzifikovať menu a vyskúšať neobvyklé recepty pokrmov - nakladaných sliviek. Domáce prípravky pomôžu nielen zachovať chuť a prínosy ovocia, ale dokonale dopĺňajú akékoľvek jedlá z mäsa, rýb, hydiny.

Ako pripraviť nakladané slivky

Nakrájané slivky sa pripravujú veľmi jednoducho. Pomocou klasických receptov môže každá hostiteľka zvládnuť tento proces. Odporúčania na varenie vám pomôžu vytvoriť pochúťku s harmonickou vôňou a aromatickými poznámkami:

  1. Pre kysnutie je lepšie uprednostňovať neskoré odrody sliviek (odrody maďarských sliviek: obyčajné, azhanské, talianske, rovnako ako zimné a iné).
  2. Musíte si vybrať tvrdé ovocie, pretože v procese kvasenia zmäkčujú.
  3. Nie je možné použiť poškodené ovocie na varenie, dokonca aj pár zhnitých plodov môže poškodiť výrobok a robiť prácu márne. Preto je potrebné zoradiť ovocie, oddeliť zrelé, poškodené a so stopami aktivity vzoriek hmyzích škodcov.
  4. Ako jedlo je lepšie použiť dubové sudy, ktoré sa používajú v tradičných receptúrach. Dávajú konečnému produktu jedinečnú chuť a jedlo to urobí chutnou a zdravou. Alternatívou k dubovým kelímkom môže byť smaltovaná vedro, kovová panvica alebo bežné trojlitrové sklenené nádoby.

Technológia výroby fermentovaného ovocia je považovaná za pomerne jednoduchú. Plody by mali byť umiestnené kompaktne do pripravenej misky a vylejte soľanku.

Varovanie! Proces fermentácie sa považuje za ukončenú, keď sa pena zastaví tvorbou na povrchu a soľanka sa stáva priehľadnou.

záver

Nakrájané slivky sú čoraz populárnejšie. Proces varenia je jednoduchý a netrvá veľa času. A ak sú splnené určité podmienky, ovocie udeľuje každému labužníkovi svoj chuť, absolútnu prirodzenosť a určite sa stane obľúbeným liečivom celej rodine.