Recepty

Raňajkový džús: 9 receptov na zimu

Rašelinový džús je celý sklad vitamínov a užitočných makronutrientov, ktoré telo potrebuje počas chladnej sezóny toľko. Existuje mnoho receptov na prípravu liečivých nápojov z bobúľ, z ktorých každá je jedinečná svojou vlastnou cestou.

Výhody a poškodenie šťavy z rakytníka je známe mnohým ľuďom, preto by ste mali venovať osobitnú pozornosť existujúcim chronickým ochoreniam a kontraindikáciám, aby sa zabránilo vzniku komplikácií.

Niektoré tajomstvá varenia džúsu rakytníka

Prvým a jedným z hlavných etáp prípravy je zhromažďovanie a príprava bobúľ. Napriek skutočnosti, že rakytník raší v neskorom lete, je najlepšie ho zbierať uprostred jesene alebo s nástupom prvého mrazu.

Ovocie sa musí zoradiť, potom dôkladne opláchnuť a vylejeť vriacou vodou. Potom môže byť šťava z rakytníka doma môže byť vyrobená rôznymi spôsobmi, s prídavkom iných výrobkov a pomocou rôznych kuchynských spotrebičov.

Na tvár sa používa šťava z rakytníka, napríklad v zložení domácich masiek s prídavkom medu, žĺtka a krému. Je to vynikajúci zvlhčovač pre suchú a blednú pokožku.

Kontraindikácie používania šťavy z rakytníka

Napriek skutočnosti, že šťava z rakytníka je užitočná, má svoje vlastné kontraindikácie. V prípade takýchto ochorení je zakázané piť:

  • zápal pankreasu;
  • patologické stavy žlčníka;
  • gastritída s vysokou kyslosťou;
  • alergie;
  • akútna cholecystitída;
  • nízky krvný tlak;
  • prítomnosť obličkových kameňov.

Je potrebné piť šťavu z rakytníka veľmi opatrne, ak sa objavia nejaké príznaky neznášanlivosti, obráťte sa na lekára.

záver

Rašelinový džús je jedinečný prírodný liek, ktorý sa používa na liečbu a prevenciu širokého spektra chorôb. Existuje mnoho spôsobov, ako zberať šťavu na zimu, z ktorých každá si zaslúži osobitnú pozornosť.