Záhradníctvo

Je možné sušiť huby v elektrickej sušičke

Veľké množstvo húb zhromaždených na jeseň v lese alebo samostatne pestované doma, pokúste sa zachrániť až do jari. Výsledná plodina je zmrazená, soľ v sudoch, nakladaná. Plne zachovať prírodnú chuť, a chuť sušených húb, len variť je trochu dlhšie - asi 50 minút. Huby sú varené na kaviár, pizza, polievky, vyprážané zemiakmi. Sucho jeseň úrodu doma môže byť päť jednoduchých spôsobov.

Je možné sušiť huby a pre koho sú užitočné

Pretože práce neboli zbytočné, uskladnenie sušených húb sa vykonáva iba v suchej miestnosti. Je dôležité, aby nedochádzalo k ostrým pachom, inak by ich buničina rýchlo absorbovala. Ak je miesto v čistom priestore, huby sa môžu ponechať na uloženie visiace na reťazci.

Aby ste sa vyhli upchávaniu prachom, použite domáce papierové vrecká alebo vrecká na handričku. Sklenené poháre sú vhodné na uskladnenie. Ak sa sušenie použije pri ochuchnutí, pomleté ​​sa zmieša. Prášok sa skladuje v tesne uzavretej sklenenej nádobe.

Počas skladovania je dôležité zabezpečiť dobré vetranie. Prenikanie mušiel je neprijateľné, inak budú vylučovať larvy, červy začnú. Ak sú splnené podmienky, môžu sa huby skladovať po dobu troch rokov. Po celú dobu si môžete pripraviť lahodné jedlá a potešiť ich blízkych.