Recepty

Ako nakladať ustrice huby rýchlo a chutné

V tejto dobe, ustríc huby získali neuveriteľnú popularitu. Mnohé ženy v domácnosti sa naučili variť s nimi všetky druhy jedál. Sú skvelé pre šaláty, koláče a pizzu. A samozrejme, môžu byť vyprážané a marinované. Teraz poďme hovoriť o tom, ako rýchlo variť nakladané ustrice huby doma. Zvážte, ako to urobiť jednoducho a bez ďalších nákladov. Toto občerstvenie určite poteší vašu rodinu a priateľov.

Výber húb

Nie každý vie, že mladé huby obsahujú viac vitamínov a iných prospešných látok. Najvhodnejšie sú na morenie. Navyše, malé huby sú vhodnejšie umiestniť do pohárov. Môžu sa zbierať nezávisle alebo kúpiť v obchode. Na regáloch sa predstavil obrovský výber ustríc húb. Vyberte iba strednú a malú veľkosť. Ich klobúky by mali byť natreté príjemným šedým odtieňom, ktorý mierne vyžaruje žltosť. Na fotografii nižšie môžete jasne vidieť, čo musia byť vysoko kvalitné huby.

Na okrajoch viečka sú malé trhliny. Nemali by byť príliš viditeľné. Vyberte len hladké a pevné huby. Tiež ustrice huby so žltými škvrnami nie sú vhodné. Na mieste prestávky by mala byť huba biela. Jedná sa o najčerstvejšie a chutnejšie ustrice húb.