Recepty

Recept na kyslá kapusta s korením

Kyslá kapusta je chutný a zdravý produkt. Obsahuje množstvo vitamínov, minerálov a vlákniny. Kvôli tomuto zloženiu ho môžu konzumovať takmer všetci ľudia. V mnohých chorobách môže slúžiť ako chutný liek. To pomôže veľa s rôznymi problémami so žalúdkom a črievami. Pravidelná konzumácia tejto misky môže dokonca vyliečiť dysbakteriózu a významne znížiť obsah cukru v krvi diabetikov, zachrániť lenivé črevo pred zápchou. Vysoký obsah kyseliny askorbovej, ktorý sa pri skladovaní neznižuje, v kombinácii s vitamínom A, robí túto misku nevyhnutnou na udržanie imunity na správnej úrovni, čo je dôležité v zime. Tí, ktorí pravidelne používajú kyslá kapusta, oveľa menej pravdepodobné, že majú chlad, chrípka ich tiež obchádza.

img ">

Keď sa fermentovaný cukor, ktorý je obsiahnutý v kapusty, zmení na kyselinu mliečnu. Nie je to len vynikajúca konzervačná látka, ktorá produkt nestráca, ale má aj užitočné vlastnosti.

Každá žena v domácnosti má svoj vlastný rodinný recept na tento lahodný produkt. Hlavnými zložkami sú kapusta, mrkva a soľ. Aj takáto kapusta bude chutná a zdravá. Mnoho varené kapusta s rôznymi prísadami: rasca, brusnice, repa, jablká, vedené podľa ich chuti. Veľmi chutné sa ukáže ako kyslá kapusta, ak do nej pridáte sladkú papriku. Kyslá kapusta s paprikami je veľmi užitočná. V tomto prípravku sú všetky vitamíny úplne konzervované a veľa z nich je v koreni.