Recepty

Recept na kyslá kapusta domáce veľmi chutné

Chutné kyslá kapusta doplní denné menu v podobe šalátu, prílohy alebo obväzu na kapustovú polievku. Obzvlášť lahodný koláč, varený s jeho použitím. Neprítomnosť tepelného spracovania vám umožňuje šetriť priaznivé vlastnosti zeleniny.

Spočiatku sa kapusta kyslá v drevených sudoch. Sklenené poháre sú vhodné aj na domáce kysnutie, menej často používajú plastové alebo smaltované výrobky. Na zimu sa recepty na fermentáciu vyberajú s prihliadnutím na prísady a čas kvasu.

Ako chutné kvasiť kapusta

Jednoduchý recept

Najjednoduchší recept na kyslá kapusta nevyžaduje prípravu soľanky. Predjedlo je veľmi chutné pri použití minimálnej sady výrobkov a korenín.

 1. Kapusta (3 kg) jemne skartujte ľubovoľným spôsobom.
  img ">
 2. Grate na strednej veľkosti mrkvy (2 ks).
 3. Zelenina dá veľkú nádobu na vrstvu mrkvy na vrchole.
 4. Na nakladanie pridajte soľ (30 g).
 5. Vrstvy zeleniny je potrebné zdobiť, aby sa šťava. Jeho nadbytok sa zhromažďuje v samostatnom kontajneri.
 6. Kontajner je pokrytý gázou a plochá doska s bremenom je umiestnená na vrchu. Fermentačný proces najrýchlejšie prebieha pri teplote 17-25 stupňov.
 7. Domáce kvasenie trvá týždeň. Pravidelne musíte odstrániť pena z povrchu zeleniny. Pre túto gázu je umývaná studenou vodou.
 8. Keď sa zelenina fermentuje, môžu byť položené na brehu a naliať zvyšnú šťavu.
 9. Uložte obrobok do chladničky alebo pivnice, kde je teplota udržovaná +1 stupňom.

Kvasenie v banke

Najvhodnejší spôsob fermentácie v bankách. Postup nevyžaduje ďalšie kontajnery, stačí použiť bežnú trojlitrovú nádobu. Na prípravu soľanky potrebujete bežnú železnú alebo smaltovanú nádobu.