Recepty

Ako kysnúť kapusta s repy: recept

Biela kapustová kvas s rôznou zeleninou, ovocím a bobuľami. Mnohé ženy v domácnosti pridať repu. To je vynikajúca zložka, ktorá zlepšuje chuť sýtosti na zimu a umožňuje jej použiť na výrobu šalátov, na zapĺňanie koláčov. Dokonca aj polievka ukáže úžasné lahodné.

Kyslá kapusta s repy nie je len chutné, ale zachováva živiny a vitamíny. A kombinácia týchto dvoch zeleniny ich tiež posilňuje. Kvasová kapusta môže byť v bankách alebo vo väčších kontajneroch. Každý recept má svoju vlastnú chuť. Je potrebné poznamenať, že kapusta je farbená v ružovej farbe, ktorá je jedinečná svojou vlastnosťou pri príprave vitamínových šalátov v zime.

img ">

Ako je kapusta s repy užitočná?

Predtým, než budete hovoriť o receptoch alebo procese fermentácie, musíte zistiť, či existuje takýto produkt. Pozrime sa:

 1. Oba druhy zeleniny sú bohaté na vitamín C. Okrem toho kyslá kapusta s červenou repou zachováva svoju užitočnosť takmer až do novej úrody.
 2. Ale nie je známe len kapusta kyseliny askorbovej s repou. Existuje mnoho ďalších vitamínov, ako napríklad B, E, PP, K, H,. Napríklad vitamín U lieči rany, je antialergénna látka.
 3. Okrem vitamínov, v kapusty, fermentované s cukrovou repou, veľa fosforu a draslíka, sodíka a vápnika, zinku a síry, jódu. Zoznam všetkých stopových prvkov je takmer nemožný: skutočná periodická tabuľka.
 4. Kvitnúca repa zohráva osobitnú úlohu. Koniec koncov, len to má substanciu betaín. Vďaka tomu je vynikajúca asimilácia bielkovín, čo má priaznivý vplyv na prácu pečene.
 5. Vďaka baktériám mliečneho kvasenia obsiahnutým vo fermentovanej zelenine je ľudské telo očistené od hnilobných baktérií, zvyšuje imunitu a znižuje obsah škodlivého cholesterolu.
Varovanie! Vzhľadom k tomu, kyslé kapusta s repy obsahuje veľké množstvo kyseliny, a to spôsobuje nadúvanie brucha, nemali by ste zneužívať produkt.

A teraz na recepty

Existuje veľa receptov na výrobu zubnej zeleniny s červenou repou. V niektorých z nich sa zelenina nakrája na veľké kusy, zatiaľ čo v iných, naopak, jemne nakrájajú.

Cesnak je ešte chutnejší

Kombinácia cesnaku a repy možno považovať za klasickú možnosť. Preto hosteska považuje za vhodné pridať túto ostrú zeleninu do polotovaru na zimu. Ak chcete kvasiť okamžitú kapustu, použite nižšie uvedenú možnosť.

Pre mnohých nováčikov hosteskov sa zdá, že kyslá zelenina je niečo nedosiahnuteľné. Preto ponúkame recepty krok za krokom.

V receptúre sú uvedené nasledujúce zložky:

 • zelná vidlička 3,5 kg;
 • mrkva s repou (stredná) - 2 korene každý;
 • dve hlavy cesnaku;
 • Stolový ocot - 100 ml;
 • rafinovaný olej - 100 ml;
 • granulovaný cukor - 3,5 lyžice;
 • soľ - polievková lyžica s kopcom.

img ">

Varovanie! Na morenie stupňovité kapusta s repy v pohári na zimu, nepoužívajte jódovej soli.

Najlepšie je odobrať na obale kameň alebo obyčajnú stolovú soľ označenú ako "na konzervovanie".

Príprava soľanky

Tip! Pri príprave soľanky sa neodporúča používať vodu z kohútika kvôli obsahu chlóru.

Čistá voda by mala byť varená, okamžite pridajte cukor a soľ v súlade s množstvom špecifikovaným v recepte. Budú naplniť banky s kapustou.

Špeciálne vlastnosti kvasenia

Predstavujeme vám krok za krokom recept na rýchle mäkovanie kapusty s repou na zimu:

 1. Čistíme kapustu, odstránime horné listy. Koniec koncov, môžu to byť piesok a hmyz. Nakrájajte zeleninu, ako chcete: tenké prúžky alebo veľké kusy.
 2. Niekoľkokrát umyjeme mrkvu a repu, odlúpime ich, opláchneme ich a opláchneme plátennou obrúskou. Ak chcete, aby zelenina rýchlo kvasila, naštvorte ich. Aj keď to nie je zlé kvasené repy, plátky slamiek alebo plátky.
 3. S cesnakom odstráňte plevy, každý klinček vyčistený od filmu. Ostrú zeleninu umyte pod tečúcou vodou a vysušte ju. Podrobný recept zahŕňa cesnak, nakrájaný na polovicu.
  img ">
 4. Zeleninu vložte do nádob v určitom poradí: kapusta, repa, mrkva a cesnak. A tak, až sa nádoba naplní, posledná vrstva v pohári by mala byť kapusta.
 5. Zatvorte list z kapusty, vylejte soľanku a zatlačte na zem.
Tip! Aby ste zabránili plávaniu zeleniny v nádobách, vložte do nej nylonový kryt. Obal s gázou alebo uterákom.

Majte kapustu s cukrovou repou pre akékoľvek recepty, ktoré potrebujete v teplej miestnosti, a tak rýchlo kvasí. Pečená zelenina bude trvať najmenej 3 dni.

V tomto okamihu uvoľnite plyny z plechovky, prepichnite kapustu na dno niečo tenkým a ostrým. Výsledná pena sa tiež odstráni. V takomto prípade nebude hotová kyslá kapusta s cukrovou trstinou trpká a nálevka nebude slizká.

img "style =" šírka: 488px; výška: 650px; "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 1868_4.jpg "/>

Uložená nádoba s prípravou na zimu v chladničke alebo pivnici.

S horúcou chilli paprikou

Pikantní milovníci jedla často zberú kapustu a repu, pridávajúc hočké chilli papričky. Ukázalo sa, že na zimu je veľké občerstvenie, ktoré môžete konzumovať s varenými zemiakmi. Dokonca aj slzenie!

Počet zložiek je veľký, takže buďte opatrní. Čo potrebujeme podľa receptúry:

 • biela kapusta - 2 kg;
 • repa - 3 kusy;
 • mrkva - 2 kusy;
 • soli - 60 gramov;
 • cukor - 30 gramov;
 • novosféra - 3 alebo 4 hrách;
 • cesnak - 1 hlava;
 • lavrushki - 5 listov;
 • horúca čili paprika - polovica;
 • pre soľanku - 2 litre vody.

Ako variť

Zvláštnosťou tohto receptúry je, že kyslá kapusta s repy bude rozrezaná na plátky. Navyše, táto metóda je veľmi rýchla, môžete skúsiť tretí deň.

Po vyčistení hláv kapusty, ako je zvyčajne, nevystrihneme kapustu, ale nakrájame na veľké kusy.

img ">

Na sekanie mrkvy a repy použite koreňový strúhadlo.

Je to dôležité! Zelenina sa nemieša, lebo ich položíme vo vrstvách.

img ">

Cesnak sa olúpe a prechádza lisom.

img ">

Vystrihnite stonku z horúceho korenia a nakrájajte na kúsky. Nemôžete odstrániť semená, takže kapusta bude ostršia a voňavá. Hoci každý má svoj vlastný vkus, rozhodnite sa pre seba.

Tip! Na chilli papričky používajte gumené rukavice, aby ste predišli opareniu.

img ">

Dali sme na stôl vriacú trojlitrovú nádobu a začali nás kúzliť. Nesmiete, pretože nakoniec dostanete čarovnú kapustu. Na vrstve kapusty položte mrkvu, repu, Lavrushku, čili papriku. A tak konáme, kým nevyplníme banku.

img ">

Pripravená soľanka (urobte to isté ako v prvom receptúre), nalejte kapustu a nechajte na stôl. Dvakrát denne prenikajeme, aby sme dostali plyny.

Tretí deň môžete urobiť šalát posypaním cibuľových krúžkov na vrchu. Zelie nalejte s rastlinným olejom.

Keď vykonávate podrobné odporúčania a naše malé tajomstvá, budete mať výborný spôsob, ako diverzifikovať zimné menu:

 1. Pri solení kapusty v pohároch nezabudnite kompaktovať obsah tak, aby kvasenie prebiehalo rýchlejšie.
 2. Ochutnajte nátierku: mala by byť šetrnejšia ako morská voda. Podľa pravidiel sa na 5 kg bieleho zeleniny pridá 5 polievkových lyžíc soli.
 3. Na kysnuté kapusta bol jasný, vyberte kaštanovú repu bez bielych žíl.

Úspešné prázdne miesta a vychutnajte si jedlo.