Recepty

Rýchle kysané kapusty: Recept bez ocotov

Ak chcete zachrániť kapustu v zime, môžete ju len kysnúť. Existuje mnoho spôsobov, každá z nich je originálna a jedinečná svojou vlastnou cestou. Biela zeleninová zelenina v rôznych miskách. Existujú spôsoby, ako pripraviť produkt na priamu spotrebu po dlhú dobu, existujú rýchle prípady, kedy sa kŕmna kapusta môže používať tretí deň. Kyslé s ocotom vám umožňuje používať zeleninu vo všeobecnosti druhý deň. Napriek tomu, že voláte takýto produkt, 100% užitočné nie je úplne správne.

Varenie ocotom je zvlášť nevhodné, ak máte malé deti. Táto zložka nebude prínosom pre ich zdravie. Dnes budeme hovoriť o tom, ako pripraviť kysnuté kapusty bez octu v krátkom čase. Koniec koncov, existujú prípady, kedy chcete piecť koláče, ale nie je tam žiadne zodpovedajúce plnenie. Kapusta podľa nižšie uvedených receptov, bohatá na kyselinu askorbovú, je veľmi rýchla, bude pripravená za deň. A z konzervačných látok bude potrebná len soľ a cukor.

img ">

Ako kyslá kapusta predtým

Naše babičky už dlho pripravujú rýchle kysané kapusty bez octu. Všetka práca bola vykonaná na jeseň. Kvasili zeleninu v drevených sudoch v obrovských množstvách, takže dosť až do novej úrody. Hosteska pripravila tieto kontajnery špeciálnym spôsobom sledujúc tieto ciele:

 1. Po prvé, musel byť kladený sud, aby sa všetky praskliny uzavreli.
 2. Po druhé, bolo potrebné dezinfikovať ju pred kyslíkom.

Za týmto účelom sa použili vetvičky borievky alebo vetvy kopčej s dáždnikmi. Zavreli dno nádrže a nalili na ňu vriacu vodu. Pod pôsobením pary sa sud sa stal vhodným na fermentáciu kapusty.

Nalievanie časti kapusty, zmiešanej s mrkvou, kôprom a soľou, bolo doslova vtlačené do suda, aby bolo dobre tampené. Slanina v starých časoch pre kyslá kapusta bola pripravená z stopiek. Nalejte obsah suda, zatvorte celý kruh, položte útlak. Fermentácia sa uskutočnila v teplej miestnosti. Všetko sa stalo prirodzene, kyslá zelenina na zimu bez chemických konzervačných látok.

img ">

Samozrejme, dnes v takých objemoch nikto nezberá kapustu na zimu. Uprednostňujú sa predovšetkým sklenené poháre. O okamžitej kapusty bez použitia octu bude ďalej rozprávať a predložíte svojmu súdu recepty. Ale najprv, niektoré užitočné tipy.

Je to dôležité

 1. Pre rýchlu zelovú kapustu sa neodporúča používať hliníkové náradie z plastu. Galvanizované a konzervované obaly nie sú vhodné. Najlepšie je pri varení sklenené alebo smaltované nádoby.
 2. Kyslá kapusta sa vyrába z odrôd stredného alebo neskorého dozrievania. Vidlice musia byť tesné, biele na rez.
 3. Spravidla je drevený kruh umiestnený na vrchole kapusty. Môžete tiež použiť taniere a pravidelné viečko capron dobre funguje na poháre.
 4. V starých dňoch, a dokonca aj dnes, veľa hostesiek používa dlažobné kocky ako útlak. Ak nie, môžete umiestniť nádobu na vrch alebo širokú plastovú fľašu s vodou. Kovové nádoby sú zakázané. Z kapienka sa z nej zatemňuje.
 5. Ak je v pivnici, je to najlepšie miesto pre uloženie. Hoci na Sibíri a Transbaikalii je kapusta uložená na mrazenej ulici.
 6. Na morenie nemôže byť použitá jódová soľ. Zelenina sa stáva mäkkou, pokrytá hlienom.
 7. Slaná soľ musí úplne zakryť hornú vrstvu. Jeho neprítomnosť vedie k zničeniu vitamínu C ak zhoršeniu chuti.
Varovanie! Kyslá kapusta má negatívny obsah kalórií: 100 gramov iba 19 kalórií. Často sa odporúča v rôznych diétach na zníženie hmotnosti.

img ">

Nakladacie recepty bez ocotov

Existuje veľa receptov na kyslá kapusta v plechovkách bez octu. Môžete to urobiť len s mrkvou, a môžete pridať bobule alebo ovocie.

Číslo 1

Ak chcete variť kyslá kapusta pre tento recept, potrebujeme:

 • biele vidlice - 3 kg;
 • mrkva - 1 alebo 2 kusy;
 • soľ - 120 gramov;
 • cukor - 60 gramov;
 • teplej vody
Varovanie! Ak je kapusta fermentovaná bez octu v pohári je správne pripravená pre tento recept, bude šťavnatosť a kríza.

Číslo 2

V tomto receptúre na výrobu lahodnej krehkej kapusty sa používajú:

 • dve malé vidličky kapusty;
 • 4 mrkva;
 • 4 veľké lyžice soli;
 • 1,5 lyžice granulovaného cukru;
 • pre roztok soľanky bude potrebovať 2 litre vody.

Číslo 3

Môžete použiť iný rýchly recept na výrobu rýchleho kyslého kapusty bez octu. Zložky v ňom sú rovnaké, ale množstvo je iné:

 • biela kapusta 1,5-2 kg;
 • mrkva - 1 kus;
 • soľ - 3 stolové člny bez šmýkačky;
 • novosice - niekoľko hrách;
 • bobkový list - 2-3 kusy.

Číslo 4

Kyslé s jablkami, brusnicami a borievkami je veľmi chutné. V takej kapusty sa množstvo užitočných vlastností stáva ešte vyššou kvôli ďalším zložkám.

Musíme zásobiť:

 • kapusta o kilogram;
 • jablká - 1 kus;
 • mrkva - 1 kus;
 • soľ - 60 gramov;
 • cukor - 10 gramov.

img ">

Ak pridáte brusnice alebo čučoriedky, potom asi 100-150 gramov. Nakrájaná kapusta s jablkami a bobuľami bez octu má úžasnú chuť.

Princíp fermentácie

Nechali sme písať o tom, ako získať okamžité kysnuté kapusta v pohári pod každým receptom. Faktom je, že princíp fermentácie je takmer rovnaký. Takže pokračujeme.

Príprava zeleniny

Na udržanie nakladanej zeleniny bez octu po dlhú dobu treba starostlivo pripraviť:

 1. Na začiatok, urobme si kapustu. S vidlicami odstráňte horné listy, ktoré majú aj tie najmenšie poškodenia. Faktom je, že táto zelenina má ochutnať nielen človeka, ale aj hmyz. Potom nakrájame stopku. Ak si nakrájate obyčajný nôž, nakrájajte hlavu na 4 kusy. Ak sa používa stroj alebo špeciálny nožový drvič s dvoma nožmi, je pohodlnejšie rezať kapustu z celej hlavy kapusty.
  img ">
 2. Mrkva sa umyje zo zeme v niekoľkých vodách, vyčistí sa a opäť sa opláchne vo vode. Uložíme na utierku, aby sme vysušili. Zelenina pred rezaním by mala byť suchá. Rozdrobiť mrkvu môže byť rôznymi spôsobmi, to sa neodráža v recept, ale závisí na preferenciách hostesky. Na krájanie môžete použiť bežný strúhadlo s veľkými bunkami, strúhadlo pre kórejskú mrkvu alebo kuchynský robot: tak pohodlné ako ktokoľvek iný.
  img ">
 3. Ak recepty obsahujú jablká alebo bobule, musia byť tiež pripravené. Jablká sa umyjú, nakrájajú, vyberajú jadro so semenami. Ako nakrájať jablká, rozhodnite sa pre seba. Môžete plátky a môžete štvrť. Ale ak chcete získať hotový výrobok za deň, samozrejme, rezanie by malo byť malé. Použite kyslé odrody jabĺk na morenie.
  img ">
 4. Bobule sa triedia, opláchnu, niekoľkokrát menia vodu a vracajú sa späť do mlynčeka na odčerpanie nadbytočnej kvapaliny.
  img ">

Ako postupovať

Posypte nakrájanú kapustu s malým množstvom soli (vezmeme ju z normy uvedenej v receptúre), nakrájame kapustu tak, aby šťava začala vystupovať.

img ">

Túto prácu je možné vykonať priamo na stole alebo vo veľkej nádrži. Potom pridáme mrkvu a zmiešame zeleninu.

img ">

Ak používate recept s prísadami, môžete to urobiť inak: zmiešajte ingrediencie a potom ich položte spolu alebo naplňte nádobu vrstvami. To platí nielen pre jablká a bobule, ale aj pre korenie, bobkový list.

Príprava zeleniny týmto spôsobom ich prevedieme do pohárov. Mäkká zemiaková kaša.

 1. Keď necháte nádoby stranou, pripravte soľanku bez octu. Voda by mala už variť. Zvyčajne sa soľanka pripravuje z 1,5 alebo 2 litrov vody. Na to vylejeme soľ a granulovaný cukor, miešame, až kým sa úplne nerozpustí prísady. Sadzba je špecifikovaná v každom receptúre.
 2. Okamžite vylejte soľanku bez octu do nádoby. Horúce nátierka nalejte zeleninu v prípade, že hotový výrobok chcete rýchlejšie. Horúca voda zvyšuje kvasenie. A tak môžete kvasiť kapustu s chladeným nálevom bez octu.
 3. Vložili sme do nádoby klobúk z kysnutého kapustného nylonu, mal by byť úplne v slanom náleve. Nad - útlak. Je vhodnejšie dať malú plastovú fľašu s vodou. Zakryjte uterák a vložte nádobu do veľkej misky: počas fermentácie sa nasýtená soľanka.

img "style =" šírka: 526px; výška: 650px; "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 819_11.jpg "/>

Obsah nádob by mal byť prepichnutý ostrou tyčinkou, aby sa v kapusty nehromadili plyny. O deň neskôr bude pripravená rýchla kyslá kapusta bez pridania octu. Ale ak sa nedostala trochu kyseliny, nechajte ju stáť v miestnosti na ďalší deň. Potom vyberte nádobu na chladnom mieste.

Rýchle kyslá kapusta bez octu s chrumkavosťou:

záver

Ako vidíte, kvasenie zeleniny bez octu je jednoduché. A ako pekné je zaobchádzať so svojimi príbuznými alebo hosťami so zachovaním vlastnej práce. Ako sa hovorí: lahodná kyslá kapusta má vždy miesto na stole v pracovných dňoch aj na dovolenke.