Recepty

Feijoa pastilla recept

Feijoa - úžasné tropické ovocie pripomínajúce chuť a vôňu jahôd a kiwi, ananás a banánov. Toto exotické ovocie ešte nie je častým návštevníkom na stoličkách Rusov, ale ak to raz vyskúšate, bude ťažké poprieť potešenie.

Feijoa sa spravidla používa vo svojej surovej forme a vyberá chutnú aromatickú buničinu s lyžicou. Ale bohužiaľ sa dlho uchováva. A ako by som chcel feijo hody na zimné večery. Mnohé ženy v domácnosti majú záujem o to, ako pripraviť marshmallow feijoa.

img ">

Výber správneho ovocia

Feijoa sa používa na prípravu pastilov, marmelády, džemov a želé. Džemy sú veľmi chutné a zdravé, nevyžadujú tepelné ošetrenie.

Ale bez ohľadu na recept, ktorý si vyberiete, musíte vybrať správne ovocie feijoa. Pre marshmallows fit iba zrelé vzorky. Nezrelý alebo dôchodca môže zrušiť všetky vaše práce. Pastila je výborný produkt pre čaj. Vzhľadom na prítomnosť veľkého množstva vitamínu C sa prípravky uchovávajú dlhší čas.

img ">

Feijoa dozrieva na jeseň av obchodoch začína predávať v posledných októbrových dňoch. Keďže zrelé plody sú problematické na prepravu, sú rezané nezrelé. Meranie sa uskutočňuje na cestách potenciálnym kupujúcim.

Pri nákupe feijoa dávajte pozor na vonkajšie príznaky ovocia:

 • prítomnosť škvŕn a tmavnutie pokožky naznačuje nekvalitný produkt;
 • nemali by sa vyskytovať aj vrásky;
 • na orezaní je mäso zrelého feijoa transparentné, pripomínajúce želé.

Pastilka z exotického ovocia, aj po tepelnom ošetrení, nestráca cenné vlastnosti a hlavný prvok jódu sa tiež nestratil.

Feijoa marshmallow

Ak chcete urobiť lahodný dezert z receptúry nižšie, zásobte sa na tieto produkty vopred:

 • exotické ovocie - 2 plné hrsti;
 • prírodný med - 2 lyžice;
 • jablko - 1 kus;
 • odlúpané semená - 1 hrsť;
 • sezamové semienka a lúpané semená na obliekanie.

Ako variť liečbu

 1. Feijoa umývanie, nechajte prúdenie vody a ich rez z oboch koncov. Potom nakrájame na plátky.
 2. Moje jablko, nakrájajte stonku a jadro so semenami, jemne nakrájajte.
 3. Vyčistené slnečnicové semená čistíme a sušiame ich utierkou.
 4. Zložte feijoa, jablko a semená do mixéra a dobre rozdrvijte, kým sa nedosiahne hladká kaša.
  img ">
 5. Ak chcete, aby vysušená pochúťka vyzerala dobre, vylejte hmotu na list v tenkej vrstve. Na vyrovnanie použite lyžicu. Na vrchu pridáme sezamové alebo slnečnicové semená.
Je to dôležité! Do listu položíme pergamenový papier alebo špeciálny koberec, ktorý mastíme olejom, inak sa kandidát bude držať.

Vložte list do rúry a predhrievajte ju na 38 stupňov. Vzhľadom na to, že je dostatok vlhkosti, ovocná pochúťka vysuší najmenej 20 hodín. Ak počas tejto doby nemá čas na sušenie, nechajte list ešte ďalších 5-6 hodín.

Je ľahké skontrolovať pripravenosť pasty: ak sa nelepí v strede, je pripravená. Vyberáme list z pastilky z rúry a trochu pozastavíme. Skutočnosťou je, že je pohodlnejšie zložiť pastilku, kým je ešte teplá.

Pozrite si video: Bottling Fruit (Jún 2022).

Загрузка...