Záhradníctvo

Karamelová mrkva

Karotka karotky je včasná zrelá odroda s vysokými výnosmi. Môže sa odobrať z lôžka už po 70-110 dňoch po klíčení. Hlavnou hodnotou je vynikajúca chuť, ktorá má bohatý obsah cukru a karoténu (čím sú tieto zložky menšie, tým viac sa mrkva stáva chuťou a horkou). Napriek tomu by sme nemali zabúdať, že sladšia je koreňová plodina, tým je užitočnejšia, čo je pre rastúci organizmus veľkým prínosom. Považovaná odroda mrkva vhodná pre detskú výživu, rovnako ako tých, ktorí potrebujú diétne jedlá. Telo chutí veľmi šťavnaté, sladké.

popis

Koreňová plodina má oranžovú farbu, má valcovitý tvar, dĺžka je 15-17 cm, hmotnosť ovocia dosahuje 90-165 g, povrch je hladký. Pozitívnym znakom mnohých záhradníkov, keď popisujú rôzne druhy karotky karamel, rozlišujú vynikajúcu trvanlivosť. Táto odroda má dobrú odolnosť proti praskaniu a tsvetushnosti. Môže sa použiť na výrobu čerstvej mrkvovej šťavy. Ak sa pozriete na vzhľad koreňa, potom okamžite zarážajúce rozlehajúce sa rozetou listov, samotný list má priemernú veľkosť zelenú. Táto odroda má tiež niekoľko vlastností: 14-15% sušiny, obsah karoténu dosahuje 16 ml na 100 g a 6,5 ​​- 7,5 cukru. Produkcia obchodovateľných výrobkov je 68-86%.

Na nasledujúcej fotografii karamelovej karotky môžete vidieť, že všetky vyššie uvedené slová nie sú prázdnym zvukom, čo je základom mnohých pozitívnych recenzií.