Recepty

Sušené slivky s horčicou

Ako variť namočené slivky

Prvým štádiom prípravy sušených sliviek našej vlastnej produkcie je zbierka ovocia a ich príprava na spracovanie. Na močenie sú vhodné iba zrelé, ale nie prehnané ovocie, ktorých celulóza je stále hustá. Môžete tiež vymažiť nie celkom zrelé ovocie, ale mierne nezrelé ovocie, hlavná vec je, že sú už šťavnaté a chutné.

Akékoľvek odrody sliviek sú vhodné na močenie, ale je lepšie použiť neskoré odrody, ktoré dozrievajú v neskorom lete a na jeseň. Sú najlepšie vydržať močenie, pričom získajú jasnú chuť a vôňu.

Varovanie! Zozbierané druhy ovocia sa musia roztriediť, počas ktorých budete musieť vybrať všetky nevhodné na konzervovanie, to znamená s hnilobnými škvrnami, stopami chorôb a činností hmyzích škodcov a vyhoďte ich.

Druhou etapou je výber misiek na močenie a jeho prípravu. Odporúča sa používať objemné drevené sudy používané v tradičných receptúrach, ale môžete namočiť slivky v smaltovaných vedierkach, veľkých panviciach alebo v bežných 3-litrových nádobách. Je to dôležité! Kovové jedlá sa nedajú použiť, plody, ktoré sú v ňom obsiahnuté, môžu mať nepríjemnú chuť.

Technológia močenia sliviek je nasledovná: pripravené ovocie je pevne umiestnené v miske a naliate soľankou, ktorej zloženie závisí od receptúry. Po infúzii získavajú charakteristickú chuť, z ktorej sú navlhčené. Proces získavania mokrých sliviek doma v mnohých receptoch trvá asi 3-4 týždne, po ktorých už môžu byť konzumované. V priebehu času, zatiaľ čo močenie pokračuje, musíte sledovať jeho priebeh a starať sa o slivky, rovnako ako o jablká. Hotový výrobok je skladovaný v pivnici asi 5-6 mesiacov, počas ktorého by mal byť konzumovaný. Dlhšie držanie sa neodporúča.