Záhradníctvo

Potato Gulliver

Milujú zemiaky v Rusku, drobivé, s cesnakom a cibuľou, s mäsom a kapustou, ani jedno hlavné ihrisko nie je kompletné bez zemiakov. Mnoho odrôd tohto koreňa chovali ruskí chovatelia, jeden lepší ako druhý. Hrdina nášho príbehu, odrôd zemiakov Gulliver je jedným z najlepších predstaviteľov odrôd chovaných a rozmiestnených v rôznych regiónoch našej obrovskej krajiny.

História pôvodu

V novembri 2015 požiadali pôvodcovia odrody zemiakov Gulliver (Výskumný ústav Lorkh a poľnohospodárske stredisko Korenevo v moskovskom regióne) o zaradenie novej odrody do katalógu štátnych registrov a v roku 2018 bola odroda oficiálne zaregistrovaná a schválená na predaj, takže ju môžete bezplatne kúpiť v distribučných spoločnostiach v Rusku a ďalších krajinách.

Popis a vlastnosti

Podľa charakteristík, ktoré uviedli pôvodcovia, odroda zemiakov Gulliver má nasledujúce vlastnosti:

 • zemiaky Gulliver skoré zrenie, prvá úroda je vykopaná na 45. deň po výsadbe, stolová odroda;
 • Kríky zemiakov sú vysoké, podávanie, listy sú veľké, nasýtené zelené farby, koruna kvetov je stredná so slabým sfarbením anthocyanínu;
 • priemerný výnos sa pohybuje od 160 do 290 centov na hektár (rekordný výnos bol zaznamenaný na úrovni 371 centov na hektár);
 • Gulliverova koreňová plodina má tvar pozdĺžnych oválnych, malých očí, kôra zemitého béžového, krémovitého krémového mäsa, priemerná hmotnosť jednej hľuzy je od 100 do 140 gramov;
 • obsah škrobu dosahuje 15%;
 • výnos komoditných koreňových plodín až do 98%, zachovanie pri skladovaní 95%;
 • chuť dobré a vynikajúce;
 • odroda Gulliver je odolná voči rakovine a zlatému nematodu zemiakov, až do neskorej pôdy slabá odolnosť voči hľuzám a stredná až k listom, skôr odolná voči zemiakovým mozaikám: vrásčitá a zviazaná.
Varovanie! Pred podaním žiadosti o registráciu odrody v štátnom registri sa všetky rastlinné plodiny podrobia praktickému schváleniu v rôznych regiónoch s rôznymi klimatickými podmienkami. Získané výsledky sú analyzované a zdokumentované a až potom sú informácie o odrode uvedené v anotácii pripojenej k žiadosti.

Výhody a nevýhody

Je príliš skoro hovoriť o výhodách a nevýhodách odrôd zemiakov Gulliver, ktoré sa ešte nerozšírili. Podľa niektorých recenzií pestovateľov zeleniny umiestnených na fórach zaznamenali tieto výhody zemiakov Gulliver:

 • veľké hľuzy s vynikajúcim komerčným vzhľadom;
 • nenáročná starostlivosť;
 • odolnosť voči mnohým chorobám zemiakov;
 • vysoký stupeň prenosnosti.

Nespokojnosť pestovateľov zemiakov spôsobuje nízku úroveň konzervácie počas skladovania, mnohé hľuzy Gulliver vyschnú alebo hnilú pred jarom.

pristávacia

Gulliver zemiaky sú vysadené rovnako ako všetky ostatné druhy týchto koreňových plodín. Mnohí záhradníci, ktorí pestovali zemiaky roky, vedia, ako to spraviť správne, ale pre začínajúcich pestovateľov zemiakov sa tento proces stáva veľkým problémom. Nemajú žiadne skúsenosti s výsadbou a pestovaním zemiakov, robia veľa chýb, ktorým sa dá vyhnúť, ak sa správne zaoberáte danou záležitosťou. V tabuľke sme zaznamenali pomerne bežné chyby začínajúcich záhradníkov, naznačili ich nežiaduce dôsledky a odpovedali na otázku: ako to urobiť správne?

Takže to nemôžete urobiť

prečo

Ako na to

Na pozemku so svahom sa na svahu nachádzajú rady zemiakov

Prírodná vlhkosť rýchlo prúdi nadol, výsadba nemá dostatok vody

Riadky zemiakov sú vysadené vždy cez svah

Hľuzy vysadené veľmi hlboko alebo nie dostatočne hlboko.

Nové koreňové plodiny sú zle vytvorené, budú malé, s povrchovou výsadbou vrcholov bude rýchlo rásť

Optimálna hĺbka výsadby zemiakov - nie viac a nie menej ako 15-20 cm

Veľmi krátka alebo príliš dlhá vzdialenosť medzi radmi a rastlinami.

Silné výsadby zabraňujú vetraniu kríkov a zriedkavé vedú k rýchlemu vysychaniu pôdy.

Vzdialenosť medzi radmi by mala byť 50-60 cm, medzi puzdrami 35-50 cm

Čerstvý hnoj sa aplikuje pred výsadbou.

Koreňové plodiny preplnené dusíkatými hnojivami aktívne zvyšujú zelenú hmotu, ale nie hľuzy

Organické hnojivá by sa mali aplikovať na jeseň alebo používať na jar zhnitého hnoja a priniesť ho do 1 vedra s rozmermi 2 metre štvorcových. m pred pristátím

Používané veľké hľuzy pri výsadbe

Veľké koreňové plodiny, ako semeno, budú produkovať malé nové hľuzy.

Rastlte lepšie zemiaky strednej alebo malej veľkosti, veľké zemiaky sa nakrájajú na niekoľko kusov, zanechávajúc 2-3 oči na každom

Materiál osiva nie je klíčený

Rast a tvorba nových hľúz počas 2-3 týždňov sa oneskorí

Zemiaky sa odoberajú zo skleníkov 1-2 mesiace pred vysadením a umiestnia sa do teplejšej a ľahšej miestnosti.

Zemiaky pred výsadbou nie sú spracované fungicídy

Vykládky sú ohrozené hubovými chorobami.

2 hodiny pred výsadbou striekajte osivo roztokmi modrého vitriolu alebo iných špeciálnych látok pre choroby a škodcov

Tip! Zemiaky Gulliver sú najnovšie odrody, ktorých osivo je stále ťažké nájsť všade. Pri nákupe, pozor na falšovanie a triedenie, nakupujte korene iba od spoľahlivých dodávateľov a distribútorov.

recenzia

Ivan Petrovich Izhica, 44 rokov, Volgograd Zemiaky Gulliver, ktoré boli prvýkrát vysadené v minulom roku, vyložili len jeden kilogram na vzorku. V júni urobil skúšku, vykopali asi 2 kg z jedného kríka, hľuzy sú rovnomerné, ale ich počet nie je väčší ako 10 kusov, v júli bola úroda oveľa väčšia, v priemere 3-4 kg z kešu. Sadil zemiaky v dobrej záhradnej pôde, dvakrát spracovával od chrobákov, na zemiakoch nebola choroba. Veľmi spokojný s odrodou, budem v budúcom roku pestovať celý kôš, takmer to nejedol, ale ochutnal to, pyré sa ukázalo byť jemné a ľahké a "v uniforme" sa nevypuklo pri varení. , Syzran.Moja rodina nemôže žiť bez zemiakov, takže sa nám páči táto ranná odroda ako je Gulliver. V júni staré zemiaky z pivnice už nemajú dobrú vôňu, koniec koncov zima ležala a nová je odvlečená od stola, akoby odvrátená vetrom. Pôda, ktorú máme na pozemku, nie je príliš dobrá, preto prinášame vápno a dolomitovú múku, snažíme sa dobre oplodniť, ak to nie je urobené, zemiaky sú malé a chuťové.

Pozrite si video: 2010 GULLIVER'S TRAVELS SET OF 6 BURGER KING KID'S MEAL MOVIE TOY'S VIDEO REVIEW (Júl 2020).

Загрузка...