Hospodárstvo

Čo jesť činčily doma

Južná Amerika dlho ostala izolovaným kontinentom, na ktorom sa formovala veľmi špeciálna flóra a fauna. Juhoamerické zvieratá sú veľmi odlišné od fauny iných kontinentov. Činčily nie sú výnimkou.

Tráviaci systém týchto vysokohorských zvierat bol vytvorený v krutom, suchom podnebí. Činčily sú prispôsobené na konzumáciu veľmi hrubých a suchých potravín a absolútne nemôžu asimilovať šťavnaté jedlá. V dôsledku domestikácie sa tráviaci systém zvieraťa dostatočne zmenil, aby mohol absorbovať vysoko kvalitné seno. Hoci dnes je preferovaným jedlom suché stonky obilnín, ktoré sa zvyčajne nazývajú slama.

A dnes doma hlavným krmivom pre činčily je seno. Ale seno v mestských prostrediach je často nemožné nájsť. Majitelia činčily sa podieľajú na zárukách predajcov v obchodoch s domácimi zvieratami a kupujú krmivo pre králiky alebo krmivo pre zvieratá pre morčatá. V skutočnosti by chinchilla granule mali byť vhodné len pre činčily. Toto zviera má veľmi jemný tráviaci trakt a slabú pečeň. Vnútorné orgány činčily často nie sú schopné zvládnuť krmivo pre produktívne zvieratá.

Ak sa nevyskytujú žiadne špeciálne granule, zvieratá môžu dostať obilnú zmes vločiek rôznych obilnín. Nevýhodou peliet, zmesi obilia a dokonca lúčneho sena je, že všetky tieto zložky stravy sú príliš mäkké. Chinchilla zuby sú prispôsobené na kŕmenie veľmi tvrdými krmivami a neustále rastú. Ak zviera nedokáže brúsiť zuby, na jeho zuboch sa vytvárajú "háky", ktoré poškodzujú jazyk a tváre a zabraňujú tomu, aby sa zviera kŕmilo.

Preto jedna z zložiek, ktoré môžu byť dodávané k činčili okrem jedla, sú vetvy a kmeň ovocných stromov.

Je to dôležité! Stromy by nemali byť kôstkové.

Nemôžete dať:

 • cherry;
 • mozgov;
 • broskyňa;
 • sladká čerešňa
 • marhuľa;
 • vtáčia čerešňa;
 • vetvy iných druhov stromov z rodu sliviek.

Všetky tieto druhy drevín obsahujú významnú dávku kyseliny kyanovodíkovej v kôre a listoch. Pod vplyvom žalúdočných štiav sa kyselina kyanovodíková rozkladá a mení sa na kyanid. Aj suché listy sú nebezpečné. To je dôvod, prečo nemôžete dať činiľu vetvy kamenných stromov.

Veľmi vhodné pobočky a kmene moruše. Predpokladá sa, že činčuli môžu byť tiež dané pobočky jabloní a hrušiek. Jablká a hrušky tiež obsahujú v semenách kyselinu prussovú, ale koncentrácia látky vo vetvách je oveľa nižšia.

Je to dôležité! V žiadnom prípade nemôže dramaticky zmeniť zdroj.

Ak je potrebné zmeniť krmivo, zavádza sa nový, zmiešaním so starým a postupným zvyšovaním podielu nového produktu. Pri kúpe činčily je lepšie požiadať predávajúceho o týždenný prísun krmiva, pretože ak sa krmiva náhle zmenia, zviera môže zomrieť.

voda

Keď sa obsah v mestskom byte mal venovať osobitnú pozornosť tomuto bodu. Vzhľadom na požiadavky na dezinfekciu vody nie je tekutina priamo z kohútika vhodná pre činčily. Najmä v tých oblastiach, kde je voda stále dezinfikovaná chlórom. Predtým, ako zvieratám poskytne takúto vodu, musí sa chrániť, aby sa zbavili chlórových zlúčenín. A potom varte, odstránením prebytočnej soli.

Ak nechcete riskovať, môžete si kúpiť balenú pitnú vodu v bežnom obchode. Teraz existuje názor, že takáto voda je ešte horšia ako vodovodná voda, ale vo fľašiach nie je žiadny chlór a baktérie. V prípade činčily je to dôležité.

Na činčily nečistite vodu, je lepšie použiť bradavky. Takíto pijatelia sú uzavreté takmer zo všetkých strán a aby sa z nich opili, musíte pohnúť poistnú guľu.

Čo nedávať činčili

Dokonca aj keď si pet žiada niečo z tabuľky, musíte si uvedomiť, že činčila je bylinožravcom. V prírode môžu jesť malý hmyz, ale to neznamená, že môžu kŕmiť mäso. Preto množstvo lahôdok zakázaných pre činčily zahŕňa:

 • akékoľvek živočíšne bielkoviny vrátane vajec. Výnimkou je sušené mlieko, ale aj na činčily na farme;
 • všetky výrobky z kyslého mlieka;
 • každá múka a pekárenské výrobky;
 • zemiaky;
 • čerstvá zelenina;
 • červená repa, dokonca aj suchá, pretože má oslabujúci účinok;
 • huby;
 • akékoľvek pokazené krmivo pre činčily.

Diéta činčily je oveľa prísnejšia ako u ľudí. Nemôže pochádzať z ľudského stola.

záver

S malými skúsenosťami v príprave kŕmnej dávky činčily nie je ťažké. Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú treba mať na pamäti, je to, že všetky zvieratá dávajú zvieratám nie kvôli nim, ale kvôli nám. Chcú ukázať svoju lásku. Samotné zviera nepotrebuje takúto vec a nebude sa uraziť, ak jeho majiteľ nezačne experimentovať s rôznymi výrobkami.

Pozrite si video: ZOOmini ONE Fashion Outlet (August 2020).

Загрузка...