Záhradníctvo

47 najlepších odrôd egreše pre Sibír, Moskva, stredné Rusko

Všetky odrody egreše sa považujú za najproduktívnejšie prvých 10 rokov. V priebehu času sa jahody postupne zmenšujú. Kroviny môžu rásť až na 2 m. Vďaka samoobnoveniu s koreňovými výhonkami dosahuje životnosť rastliny 40 rokov. Avšak človek sa musí podieľať na vytvorení koruny a odstrániť staré vetvy. V závislosti od odrody je možné odobrať z kefy 5 až 12 kg bobúľ.

Klasifikácia odrôd

Spočiatku bola kultúra pôvodu rozdelená do dvoch hlavných typov:

 • Európske odrody prinášajú veľké bobule s jasnou arómou a vynikajúcou chuťou. Nevýhodou však je slabá odolnosť voči chorobám. Zariadenie je okrem toho nedostatočne reprodukovateľné.
 • Americké odrody sú vytrvalé. Rastlina sa ľahko množí. Zvýšenie počtu krídiel môže byť vrstvenie alebo odrezky. Negatívnym znakom sú veľké hroty na vetvách. Ovocie je oveľa menšie a chuť je ovplyvnená.

Chovatelia zohľadnili všetky znaky kultúry a priniesli tretiu skupinu odrôd - americko-európsku. Výsledkom bolo egrešie s vysokými výnosmi, chutné plody, odolné mrazu a chorobám.

Záhradníci často nemajú radi kryštály kvôli tŕňom. Trhliny zasahujú do zberu, starostlivosti o rastlinu. Existujú však odrody s malým počtom trní alebo úplne bezklepé.

Tip! Aby sa nepoškodili trny, je lepšie vyberať bobule skoro ráno predtým, než rosa zmizne. V tomto okamihu nie sú hroty príliš ostré, dokonca ani mäkké.

Pokiaľ ide o dozrievanie, ako všetky plodiny, egreše môžu byť skoré, stredné a neskoro. Existujú odrody, ktoré produkujú plodiny v prechodnom období: stredne skoro alebo stredne neskoro.

Tip! Ak chcete poskytnúť rodine bobule, postačí, aby sa na pozemku vysadilo jedno egreše s rôznymi dobami dozrievania.

Kultúra plodnosti je klasifikovaná:

 • samolepiace odrody môžu nezávisle priniesť ovocie, aj keď v okolí nie sú žiadne opeľovače;
 • samo-neplodné odrody nie sú schopné produkovať plodiny, ak v okolí nie je žiadny opeľovač.

Rezistencia plodiny je stredná a vysoká, ale len dve odrody majú 100% nepoddajnosť ku knižnici sfér: Whitesmith a Spanishfrey.

Farba egreše je rozdelená do nasledujúcich skupín:

 • Aronia. Táto skupina obsahuje bobule fialovej alebo tmavo-červenej farby, ktoré nadobudnú čierny odtieň, keď sú zrelé.
 • Zheltoplodny. Bobule tejto skupiny, keď sú zrelé, získajú zlaté, oranžové, jantárové a iné odtiene.
 • Zelenoplodnyh. Bobule aj po dozretí zostávajú zelené. Niekedy zo slnka môžu ovocie získať slabú žltosť.
 • Krasnoplodny. Zrelé bobule sú červené s vínovou, ružovou farbou a iným odtieňom.

Okrem farby plodov je kultúra klasifikovaná podľa tvaru ovocia:

 • oválny;
 • sférický;
 • hruškovitého tvaru;
 • vajcovitého tvaru;
 • tvar valca.

Nemenej dôležité je klasifikácia odolnosti bobúľ na mechanické poškodenie. Čím silnejšia je kôra ovocia, tým dlhšia bude plodina zachovaná, podľahne sa prepravovaniu.

Záhradkári, pri výbere odrody, sa často pozerajú na veľkosť plodov. Plody s hmotnosťou viac ako 5 g sa považujú za veľké. Stredná ovocná skupina zahŕňa rastliny s plodmi s hmotnosťou nižšou ako 5 g. Okrem toho možno všetky ovocie rozdeliť podľa štruktúry kože, ktorá môže byť hladká a srsť.

Všetky puzdrá do výšky 1,5 m sú klasifikované ako stredne vysoké odrody. Existujú rastliny s výškou viac ako 1,5 m. Takéto egreše sú klasifikované ako vysoké odrody.

Najviac vysoko výnosné odrody egreše

Výnos závisí nielen od charakteristík odrody. Táto charakteristika je ovplyvnená starostlivosťou, klimatickými podmienkami a stavom pôdy. Najproduktívnejšie odrody sú uvedené v tabuľke.

Vysoká výnosnosť

Priemerný výnos

Mysovský 17

Zelená fľaša

priemysel

Červená veľká

Houghton

kopijník

dátum

Lemon Giant

Anglicky žltá

Odrody veľkoplodé egreše

Väčšina záhradníkov, ktorí sa snažia vysadiť na mieste, je veľké ovocné odrody, ktoré potešia deti. Pri bežnom sprievode dosahuje priemerná hmotnosť bobúľ 5-6 g. Existujú špeciálne odchované plodiny s obrovskými plodmi s hmotnosťou až 54 g. Ak chcete pestovať také egrešo, leto obyvateľstvo bude musieť investovať veľa práce. Je ľahšie uprednostniť tradičné odrody a dodržiavať podmienky poľnohospodárskej technológie.

názov

popis

ľudový

Kultúra strednej sezóny prináša ružové plody vážiace viac ako 5,1 g. Bush vysoký s malým počtom trní. Zariadenie nie je odolné voči zimám.

najobľúbenejšie

Angrešt sa vzťahuje na priemernú zrelosť. Bobule s hmotnosťou do 4,5 g sú zelené a mierne žlté, keď sú zrelé. Bush strednej výšky s malými chrbtami. Rastlina je zimovzdorná, ale nepríjemné leto je vystavené antraknóze.

slivka

Doba dozrievania bobúľ je stredná. Plody rastú na hmotnosť 6,5 g. Farba, tvar a aróma bobuľa pripomínajú slivku. Bush vysoký, čistý s veľkými hrotmi. Mrazuvzdornosť je vysoká.

Sladké odrody egreše

Milovníci sladkých bobúľ sa ani nestarajú o ich veľkosť. Pre skutočnú gurmánsku chuť je najdôležitejšia.

Biele noci

Bobule sú malé, vážia asi 3 g, ale veľmi sladké. Produktivita dosahuje od rastliny 6 kg. Ranná odroda, odolná voči mrazu, múčnatka.

cukrík

Voňavé a sladké ovocie má hmotnosť najviac 3,1 g. Odroda je univerzálna, toleruje sucho, mráz. Vetvy sú pokryté hrotom strednej veľkosti. Produktivita závisí od podmienok pestovania a pohybuje sa od 1,8 do 6 kg.

Pink 2

Rodičia sú Seyanets Lefora a Phenicus. Sredneranny triedy veľkoplodé. Priemerná hmotnosť bobu je 6 g, ale existujú obri s hmotnosťou viac ako 10 g. Z rastliny sa zberá až 5 kg sladkých bobúľ.

Sadenica Lefora

Výťažok odrody sa pohybuje od 2 do 3,5 kg. Zrenie plodín je miernejšie. Rastlina s malými trnkami, zima odolná. Hmotnosť ovocia 3,8 g

spolupracovník

Doba zrenia je priemerná. Bobule sú veľké, s hmotnosťou do 8 g. Výťažok odrody s dobrou starostlivosťou dosahuje 6,9 ​​kg na rastlinu. Nie je to dost trní. Roztieranie puzdra hrubé. Variety proti škodcom a múčnatke.

Bieloruský cukor

Bush je vysoký, úhľadne tvarovaný. Na vetvách sú stredne veľké trny. Termín dozrievania je priemerný. Hmotnosť veľkých bobúľ dosahuje 8 g. Výťažok je až 6 kg na rastlinu. Odroda je stredne odolná voči múčnatke.

Ruská žltá

Odroda je vynikajúca proti múčnatke. Rastové dozrievanie sa vzťahuje na stredné pojmy. Angrell má malé trny. Hmotnosť bobúľ dosahuje 7 g. Jedna rastlina prináša výťažok 4 kg.

Sírius

Rozmanitosť malokrvných, ale ako milovníci veľmi sladkých bobúľ. Doba dozrievania je stredne oneskorená. Hmotnosť bobúľ je od 2 do 3,5 g. Výťažok je vysoký až 7,3 kg na rastlinu. Bush bez trní, odoláva stude.

beryl

Rodičia sú odrody malachitov a nuggetov. Bush silný, nie veľmi rozľahlý. Nosníky sú málo. Termín dozrievania plodov je stredný. Hmotnosť bobúľ je asi 3 g. Výťažok sa pohybuje od 3 do 9 kg na rastlinu. Krov sa pokladá za zimu odolný, nemá strach z múčnatky.

Chernomor

Malé ovocné egreše sú známe pre sladké bobule. Doba dozrievania je stredne oneskorená. Bush je pokrytý malými trnkami. Hmotnosť ovocia 3 g. Výťažok dosahuje 4 kg na puzdro. Rastlina je zimovzdorná, nebojí sa múčnatky.

Bezrizikové odrody egreše

Bezrizové egreše sú milované deťmi a dospelými. Chýbajúce tŕne uľahčujú zbieranie bobúľ. Pokiaľ ide o chuť, nemožno povedať, že neúnavné odrody profitujú, ale tiež nezostávajú za svojimi príbuznými.

názov

Stručný opis

Gulliver

Bobule je malá, ale chuť je príjemná sladká s jemnou kyslou. Zimné tvrdé, nebojí sa múčnatky.

konzul

Nezvyčajne vynikajúce bobule, ktoré obsahujú veľa kyseliny askorbovej. Kvôli tenkej koži sa plody ihneď spracujú po zbere.

Matveevsky

Kroviny mierne roztiahnuté, milujúci voľný priestor. Plody vážia asi 4,5 g. Zrelé bobule nemajú vlastnosť rozptylu z kroviny.

orlíček

Odroda je populárna kvôli jej vysokému výnosu, ktorý dosahuje 6,6 kg na rastlinu. Krovina toleruje mráz.

Redbol

Angreštári sa zamilovali do obyvateľov leta kvôli svojej odolnosti voči všetkým známym chorobám. Odroda sa považuje za skoré zrenie.

Video hovorí o pestovaní egrešov bez bush:

recenzia

Valentina, moskovský región Na predmestí v krajine som pestoval Grushenka egreše a dva Commander kríky. Milujem tmavé bobule. Zber je vždy dobrý. V zime, pod zemou pod spaním zaspávam so slamou, aby korene nezmrazili. Ivan Nikiforovič, KurganIz angrešt roste iba sadením Lefor. Iné odrody sa nezachytili. Bobule sú sladké a kyslé, ale vhodné pre džemy. Je mi to moc jedno. Krev prakticky rastie sám o sebe a prináša dobré ovocie už piaty rok.