Záhradníctvo

Surinam čerešňa

Surinamová čerešňa je exotická rastlina pôvodom z krajín južnej Ameriky, ktorá môže rovnako úspešne rásť aj v záhrade av podmienkach miestnosti. Je rozšírená vo svojej vlasti - v Suriname a v mnohých ďalších krajinách, niektorí záhradníci vedia o kultúre v Rusku.

Čo je to táto rastlina

Surinamová čerešňa je jedným z druhov ovocných stromov patriacich do rodu Eugene z rodiny Myrta. Ďalším názvom tejto kultúry je pitanga alebo brazílska myrta. Pestuje sa ako okrasná rastlina a ako ovocný strom na výrobu jedlých bobúľ.

Popis biologického zariadenia

Surinam pitanga cherry je evergreen strom vysoký až 7 m vysoký alebo ker s klesajúcimi vetvami. Na kultiváciu v priestorových podmienkach sa vyvinula odroda s malou rastovou silou. Horná strana listov rastliny je tmavozelená, spodná strana je jasnejšia, u mladých listov a výhonkov je bronzová alebo červenkastá farba. Listové listy sú lesklé, opačné, oválne kopijaté, ich dĺžka dosahuje 5 cm, majú ľahkú živicovú vôňu, ktorá sa cíti, keď sú vtierané do rúk.

Kvety sú malé, približne 1 cm v priemere, so 4 okvetnými lístkami, ktoré sa nachádzajú jeden po druhom alebo sa zhromažďujú v kvetenstvách, ktoré sú v listoch. Kvitnúce kvety krémovo bielej farby s veľkým množstvom dlhých tyčiek. Rôzne odrody kvitnú od konca marca do začiatku mája, môžu produkovať 2 úrodu za sezónu. Zľahka opeľuje a upevňuje rastlinu aj v umelých podmienkach. Zdá sa, že na fotografii je vidieť čerešňa Surinam.

Popis a chuť ovocia

Plody Surinam cherry sú stredne veľké (len 2-4 cm v priemere) rebrované (v priemere 8 rebier) bobule. Ako vyzerajú, ich farba sa mení zo zelenej na žlto-oranžovú, oranžovú, červenú alebo burgundovú. Ich pokožka je tenká, mäso je šťavnaté, jemné, podobné farby a štruktúre ako bežné európske bobule. Chuť Surinam cherry harmonické sladko-kyslé, s trochou horkosti, vôňa je trochu ako ihličnatý. Bobule obsahujú 1-2 nezdravé horké semená. Zrelé plody sú ľahko odtrhnuté od stoniek, jeden sa ich musí len dotknúť.

Ako je Surinam čerešňa užitočná?

Jeho ovocie obsahuje niektoré proteíny (0,8 g), tuky (0,4 g) a uhľohydráty (7,5 g), organické kyseliny a vlákna, ale 90% je voda. Vitamíny sú reprezentované kyselinou askorbovou, retinolom, zlúčeninami zo skupiny B a minerálmi vápnikom, draslíkom, železom, mangánom, fosforom a sodíkom. Obsah kalórií v čerešňach Surinam, podobne ako všetky ovocie, je malý - iba 33 kcal na 100 g výrobku.

Ak používate bobule pravidelne, bude mať posilňujúci a imunomodulačný účinok na telo, bude normalizovať cholesterol, zabráni zriedeniu a upchatiu ciev. Vzhľadom na vlákno obsiahnuté v tomto bobule, bude to užitočné pre tých, ktorí majú problémy s črevámi. Minerály pomáhajú posilňovať kosti, nechty, vlasy a zuby, zabraňujú rozvoju anémie, dokonca prispievajú k obnoveniu vízie, posilňujú nervový a kardiovaskulárny systém. Nielen pithangi bobule sú užitočné - môžete si vyrobiť čaj z listov, ktoré budú užitočné pre chladu.

Neodporúča sa používať ho pre ľudí s individuálnou neznášanlivosťou, gastritídou a žalúdočným vredom. Tehotné pitangu môže jesť, ale v obmedzenom rozsahu deti - iba od 3 rokov veku.

Rozsah ovocia

Čerešňa Pitanga sa používa hlavne na čerstvé potraviny, ale je tiež možné vyrobiť sladké prípravky z toho: džem, džemy, sladká pasta, kompóty, víno, džúsy, náplň na koláče. Ak chcete odstrániť vnútornú horkosť týchto plodov, musia mať určitý čas v cukre.

Aplikácia Pitangi v kozmeteológii

Použitie bobúľ má dobrý účinok na pokožku - udržuje mladosť a sviežosť dlhšie, stáva sa čistou a hladkou a lézie sa hoja rýchlejšie. Surinamová čerešňa je súčasťou výroby výrobkov starostlivosti, môžete pridať svoju šťavu a krémy, varené podľa domácich receptov.

Kde čaká Surinam čerešňa?

Rastlina v divokých i kultúrnych podobách sa nachádza v niekoľkých krajinách v Južnej Amerike - v Suriname, Paraguaji, Brazílii, Uruguaji atď. Kultivary sa pestujú aj vo Venezuele, Indii, Filipínach, Kolumbii, Južnej Číne a Izraeli. V Európe rastlina nie je veľmi populárna, aj keď existuje veľa tých, ktorí ju chcú, ktorí neodmietnu vyskúšať svoje exotické ovocie. V Rusku rastie v južných oblastiach v suchom prostredí, pretože je to kultúra milujúca teplo.

Charakteristiky pestovania čerešne v záhrade

Táto nezvyčajná rastlina pre Rusov je pomerne odolná voči nepriaznivým rastovým podmienkam, je nenáročná pre pôdu, toleruje krátke mrazy a dlhé sucho.

Výber lokality a príprava pôdy na výsadbu

Kultúra rastie najlepšie v slnečných, chránených miestach pred vetrom a prievanom. Hoci čerešne sú nenáročné na pôdu, je potrebné ich pripraviť: vyčistiť oblasť od zvyškov rastlín, vykopať pôdu a použiť organické alebo minerálne hnojivá.

Ako pestovať Surinam Cherry

Sadenice sa vysádzajú na trvalom mieste na jar alebo uprostred jesene. Miesto, kde bude strom rásť, je vybraný slnečný a malý tieň sa vytvoril v najhorúcej dobe dňa. Popol sa naleje do výsadby a zdrojom dusíka a humusu - čerešňa Surinamu bežne rastie len na oplodnených pôdach s neutrálnou alebo mierne kyslou pôdnou reakciou. Ak je vybraná oblasť mokrá, vrstva drenážneho materiálu sa naleje na dno jamy, pretože rastlina neznáša zmáčanie koreňov. Hĺbka sadeníc by nemala byť nižšia ako koreňový golier.

Surinam Cherry Care

Pitanga alebo Surinam čerešňa začína prinášať ovocie už v 2. roku. Nevyžaduje si osobitnú starostlivosť: treba ju napojiť, najmä v teple, a aby sa zachovala vlhkosť, zamiešajte pôdu okolo rastliny s použitím sena, slamy alebo agrofibra. Potrebujete rastliny raz za mesiac kŕmiť komplexnými hnojivami. Môžete používať organické aj minerálne hnojivá. Formačné prerezávanie sa vykonáva na jar, ak je to potrebné, môžete odstrániť nadmerné klíčenky v lete.

Rastlina môže kvitnúť a prinášať ovocie dvakrát do roka, od konca kvitnutia až do dozrievania bobúľ trvá 3 týždne. Na jeseň, pred začiatkom chladného počasia, je potrebné pokryť pôdu na kmeň stromu s padlými listami, slamy, seno a smrekové vetvy.

Reprodukcia Surinam Cherry

Rastlina pitanga dobre rozmnožená semenami, ktoré majú vysokú mieru klíčenia. Stačí stačiť na úrodnú pôdu čerstvé semeno, ktoré bude klíčiť. Proces klíčenia trvá asi 1,5 - 2 mesiace. Mladá sadenica je v októbri vysadená na trvalom mieste.

Ako pestovať Surinam čerešňa doma

Táto exotická rastlina je schopná zdobiť so sebou nielen záhradu, ale aj izbu, takže je celkom možné ju pestovať doma. Aby ste to dosiahli, potrebujete pomerne objemný kontajner, úrodnú pôdu a dobrú mladú sadenicu. Zariadenie s vysadenými rastlinami sa musí inštalovať na slnečnom mieste. Starostlivosť - rovnako ako pre pestovanie čerešní v záhrade: časté zalievanie počas dňa a mierne v zime, postrek listy v teple. Vnútorná rastlina musí byť transplantovaná do nového kontajnera na jar po zasadnutí a potom to urobiť každé 2 roky. Vetvy by mali byť nakrájané na jar, na začiatku novej sezóny.

Choroby a škodcovia

V dôsledku nesprávneho napájania strom môže dostať koreň hniloby. Kontrolné opatrenia - transplantované do novej pôdy po odrezaní koreňov a postrekovanie sekcií uhoľným práškom. Medzi škodcami môže rastlina infikovať vošky, hmyz, bielych, roztočov, slimákov. Zničia sa vhodnými insekticídmi a akaricídmi.

záver

Surinam čerešňa alebo pitanga je exotická a vzácna rastlina, ale je zaujímavá pre mnohých záhradníkov. Je to nenáročné na podmienky kultivácie a dekorácie, môžu vyzdobiť záhradu a obytný dom a zároveň získať úrodu chutných a šťavnatých plodov, ochutnať niečo, čo pripomína známu obyčajnú čerešňu.

Pozrite si video: Třešňový džem s papričkami Habanero. (Septembra 2022).

Загрузка...