Záhradníctvo

Odrody z jedla mrkvy

Jedlé korene sú rozsiahlou skupinou zeleniny, vrátane kruhovitých, dáždnikov, oparov a rastlín z tvrdého dreva. Najbežnejšie rastliny v tejto skupine sú mrkva. Má výborné chuťové vlastnosti a bohatú vitamínovú kompozíciu. Stromy mrkvy môžu byť skoro zrelé, v strednej sezóne a neskoro dozrievanie. Pozrime sa podrobnejšie na odrody v závislosti od času dozrievania.

Skoré zrelé odrody stolových mrkvy

Na rozdiel od stredných a neskorých odrôd, skoré odrody nie sú tak cukry. Nebudete spokojní s obrovskou úrody a ich skladovateľnosť je malá. Ale ich charakteristickým rysom je krátkodobé vegetačné obdobie, nie viac ako 100 dní.

Artek

Krásny vzhľad je vizitka spoločnosti Flaccoro. Kužeľovité oranžové korene tejto odrody sú rovnomerné a pomerne veľké: do dĺžky 30 cm a s hmotnosťou 200 gramov. Ich jemná a šťavnatá buničina má vysoký obsah karoténu. Je vhodný ako na čerstvé, tak na spracovanie. Flaccoro má dobrú odolnosť voči hlavným chorobám a škodcom, navyše jeho korene nie sú náchylné k praskaniu. Výnos bude približne 5,5 kg / m2. Súčasne sa zber môže robiť nielen ručne, ale aj mechanicky. Táto funkcia vám umožňuje pestovať v priemyselnom meradle.

Všetky považované odrody stolnej mrkvy budú môcť potešiť záhradníka s slušným zberom. Aby ste to dosiahli, stačí dodržiavať odporúčania výrobcu uvedené na obale so semenami.

recenzia

Anastasia, 36 rokov, Kirov Moji rodičia a ja vždy pestujeme Nantesovú mrkvu a Kráľovnú jesene. Sú veľmi plodné a chutné. Navyše sú úplne nepekné a dobre udržiavané Tamara, 58, Alexandrov Najviac ako Shantane a Nantes. Majú trochu tupý tvar a skvelú chuť. Mierne cukru a šťavnaté. Okrem toho majú vynikajúcu odolnosť voči hlavným chorobám a nezačínajú predčasne kvitnúť. Shantane a Nantes sú veľmi plodné a dobre udržiavané. Môžem ich bezpečne odporučiť pre stravovanie.

Pozrite si video: Audi A6 TDI quattro 4x4 test - (August 2020).

Загрузка...