Kvety

Clematis kardinál Vyshinsky

Úžasný jasný vodopád kvetov hybridného klematisu kardinála Vyshinského bude nádhernou výzdobou akéhokoľvek miesta. Po preskúmaní charakteristík kultivácie klinových kmeňov 3, starostlivosť o rastlinu nebude ťažké. Obrovským plusom klematisu poľského výberu kardinála Wyszynského je mrazuvzdornosť a nemilosrdnosť miesta pristátia.

popis

Hybridný kardinál Vyshinsky - kompaktný, od 2,8 do 3,5 m liana. Kroviné hybridné korene sú dobre vyvinuté, siahajú až po 1 m po stranách. Pri správnom výsadbe klematiek necháva kardinál Vyshinský mnoho koreňov z hustých listov. Pomocou antény sa lámanie drží na ľubovoľnej podpore: drevo, kovová mriežka, steny. Listové listy sú veľké, jasne zelené, dlhé 7-8 cm. Kvety sa tvoria na výhonkoch bežného roka. Stopky dlhé.

Veľkolepé kvety kardinála Vyshinského v priemere sú zvyčajne 12-14 cm, s dobrou starostlivosťou dosahujú 20 cm Farba plátkov hybridných klematikov kardinála Vyshinského je nepolapiteľnou časťou palety od bohatej červenej až tmavo ružovej. Pri prehrávaní svetla a odtieňa vytvára dojem červeného alebo burgundového odtieňa. Hybridné plátky sú veľké s vlnitými okrajmi. Horná časť okvetných lístkov sa často ohýba smerom k pedunku. Centrum kvetu je výrazne kontrastné: základňa tyčiniek je biela, hore sú hnedé.

Clematis kardinál Vyshinský, zasadený na dobre osvetlenom mieste, sa od júna do septembra potuluje bohatými kvetmi od troch do štyroch mesiacov. Kvety boli zverejnené 10 až 20 dní. Autori hybridu tvrdí, že pre klematikov kardinála Vyshinského sa hodia akékoľvek expozície - na juh, na sever, na východ alebo na západ. Aj keď je klematis fotofilný, na slnku v južných oblastiach môže rastlina čiastočne stratiť svoj dekoratívny účinok kvôli tomu, že okvetné lístky rýchlo zhasnú a strácajú intenzitu farby. V tieni severných regiónov sa rozkvet otvorí na polovicu potenciálu hybridnej klematis.

Rastlina je mrazuvzdorná, zaberá mínus až 34 stupňov. Hybridný kardinál Vyshinský patrí k tretej, silnej prorezávacej skupine, vyžaduje si prístrešie pre zimu. V lete, klematis potrebuje hojné zavlažovanie, potom kořen kruhu je mulch, aby sa zachovala vlhkosť. Výhodou hybridu je dobrá miera prežitia a nemilosrdnosť. Clematis kardinál Vyshinskij vyrastie až na 15 rokov na jednom mieste. Krásne kvitnúce víno sa tiež pestuje v kadičkách.

Tip! V severných oblastiach sa veľkokvetý klematis pestuje v kontajneroch umiestnených na južnej strane budovy.

pristávacia

Pred zakúpením výhonky klíma, kardinál Vyshinský skúma podmienky na výsadbu veľkokvetého viniča.

Výber miesta a času na pristátie

Jar je optimálny čas na vysadenie klíma. Rastlina s otvorenými koreňmi je lepšie vysadená v apríli pred prestávkou. Hybridný hybrid v kontajneri - do októbra.

 • Veľmi dôležitá požiadavka na miesto v blízkosti Clematis kardinála Vyshinského je jedna: ochrana pred silnými vetrom alebo prievanmi;
 • Ak je vinič zasadený v blízkosti budov, hlavný plot alebo zdobenie kmeňa starého stromu, minimálne 40-50 cm odtiahne z týchto podpier;
 • Clematis by sa nemal vysádzať na mieste, kde sa voda po akom daždi alebo snehu taví.

Výber sadeníc

Pre najlepšie prežitie si kúpte kmeňové klíčenky v kontajneroch. Koreňové listy:

 • Korene dlhé 20-30 cm, zhromaždené v laloku, elastické;
 • Zastreší 40-60 cm vysoký, čerstvý, bez poškodenia.
Je to dôležité! Pred vysadením sú korene klematis ponorené do kaše, pridaním stimulátora rastu, ak je to potrebné.

Požiadavky na pôdu

Clematis sa dobre rozvíja na svetlej, voľnej a úrodnej pôde s reakciou na kyslosť blízko k neutrálu.

 • S cieľom alkalizovať kyslé pôdy na jeseň, miesto je vykopané, pridaním 200-300 g vápna na meter štvorcový. m;
 • Na ťažkých pôdach je v spodnej časti jámy výsadba umiestnená vysoká drenáž, až 10-15 cm.

Ako je pristátie

Pre silnú klematiku pripravuje kardinál Vyshinský priestranný otvor 60 x 60 cm a hĺbku 60 cm.

 • Drenáž je položená na dne;
 • Úrodná vrstva sa zmieša s humusom alebo kompostom, popolčekom z dreva a 60 g superfosfátu;

Koreňové krky mladých vínnych rýb sa prehĺbili o 8-12 cm, delenki zo starého krovu - až 20 cm. Pri takýchto výsadbách tvoria korene rastliny veľkú burinu a vyvíjali výhonky. Hustý klematis so silnými koreňmi toleruje teplo a mráz ľahšie.

POZOR! Clematis vyrastie veľa výhonkov, ak je kože krk pochovaný na 10 cm.

starostlivosť

Pre nenáročné rastliny starostlivosť nie je ťažká, ale pre dobrý vývoj a silný kvitnutie klematistického kardinála Vyshinského si vyžaduje určitú pozornosť.

Najlepšie obväz

V prvom roku rastu je viniča dostatok tých hnojív, ktoré boli vložené do otvoru. V nasledujúcich rokoch klíma kŕmil, začínajúc skoro na jar.

 • Je vhodnejšie použiť komplexné hnojivá, 1-2 lyžice na vodu;
 • Potom sa vykonávajú ďalšie dva rastlinné podpery pred a po kvete;
 • Používa sa na hybridné a organické obväzy;
 • Na jar a na jeseň sa používajú potašové hnojivá.

Uvoľňovanie a mulčovanie

Koreňová zóna rastliny sa po zavlažovaní uvoľní, buriny sa odstránia a mulčujú. Pre tieto účely berú v centrálnych regiónoch humus, kompost, rašelinu. Piliny sa používajú aj v južných oblastiach. Mulč chráni pôdu a korytnačku pred prehriatím. Na úpätí hybridu sú tiež vysadené nízko rastúce rastliny na ochranu pred slnkom: alissum, arabis, petunia.

zalievanie

Hybridný kardinál Vyshinsky sa pravidelne a hojne nalieva. Prúd je nasmerovaný iba na základňu rastliny, nie zmáčanie listov klematis. Mladá liana pre jedno zalievanie dosť 10-20 litrov, staré kríky - až 40 litrov.

prerezávanie

Veľkokvetý hybridný jednoročný kĺbový kardinál Vyshinský prerezal v októbri pred zimovaním. Odchádza 3 pupeny, výška výhonkov - až 30 cm.

Útulok na zimu

Rezaný hybridný keš zmiešaný s humusom, pokrytý smrekom alebo agrotextilnou. Nemôžete zaspať piliny na zimu, korene môžu podporiť.

Boj proti chorobám a škodcom

Kreh vysadený na ťažkej pôde môže viesť, ktorý je prenášaný spórami. Dotknuté časti sú odstránené.

 • Profylakticky, v marci alebo apríli musí byť rastlina vyliata zmesou 200 g vápna alebo dolomitovej múky zriedenej v kozube vody;
 • Postriekané 1% roztokom síranu meďnatého alebo zmesou 1 čajovej lyžičky močoviny a 10 litrov vody;
 • Ak klematis počas vegetačného obdobia ochorel, použite liek "Trihoflor" podľa pokynov;
 • V boji proti múčnatke a šedej plesni na hybridnom sa používajú fungicídy.

rozmnožovanie

Clematis rozmnožený odrezky, rozdelenie kríkov a vrstvenie.

 • Vyrežte zelené odrezky tak, aby na únikovom úlomku bol jeden uzol. Zakorenené v podklade, vysadené na jeseň alebo na jar;
 • Korene puzdra sú rezané ostrým nástrojom;
 • Vytvorí sa zdravý výhonok a zostane špička. Klíčky, ktoré boli transplantované, už boli vyzreté.

Aplikácia v dizajne krajiny

Clematis - úrodný materiál pre dizajn záhrad. Veľkolepé vinohrady sa používajú pre vertikálne a horizontálne veľkolepé farebné škvrny. Zasadené v blízkosti plôch, nevzhľadné steny, zdobia kmeňov stromov a kríkov. Liana je tiež obľúbená ako rastlina kadochny.

recenzia

Stella, 48, Podolsk, na verande rastú tri klemati, medzi nimi aj kardinál Vyshinský. Mám rád svoje veľkolepé jasné kvety. Obzvlášť bohaté odtiene na slnku. Starostlivosť je minimálna. Kŕmim pravidelne špeciálnymi kvetovými hnojivami a vodou. Na jar zmením krajinu. Moje rastliny prežili v chladnej miestnosti, ale bez nulových teplôt. Nikdy som si nevšimol žiadne choroby Vika, 31, Bogoroditsk Prijal z internetového obchodu kvitnúci hybrid v polovici mája a okamžite ho vysadil. Púčiky na výhonkoch napučiavali, korene boli elastické. Rastlina sa usadila bezpečne, dokonca začala tvoriť pár púčikov, ale zovrela. Chránila sa na zimu s únikmi bez prerezávania. Sú trochu pokazené. Práve teraz som sa dozvedel, že tento klematis má na jeseň lepšie prerezávanie. Teraz rastlina dobre rastie, mladé výhonky prešli - viac ako desať lianov, ktoré čoskoro kvitnú. Každú 34 rokov, Rostovská oblasť vysadila tento klematis na severozápade. Slnko svieti odpoledne a trochu ráno. Kvitne hojne. Vo všeobecnosti som toto miesto uhádol.

záver

Nenáročný veľkokvetý hybrid z tretej skupiny prerezávania bohato kvitne s vhodným výsadbou. Miesto je vybrané vzhľadom na klimatickú zónu pestovania. Pravidelne zalievanie vytvára živú záclonu od kvitnúceho lesíka.