Záhradníctvo

Mrkva marmeláda

Hybridné odrody mrkvy postupne zanechávajú svojich rodičov - obvyklé odrody. Sú oveľa lepšie vo výťažku a odolnosti voči chorobám. Osobitná pozornosť sa venuje chuťovým vlastnostiam hybridov. Využívajúc to najlepšie z dvoch bežných odrôd, môžu na záhradu výrazne zapôsobiť svojmu vkusu. Medzi tieto objavy hybridov patrí marmeláda. Je to jedna z najkrajších hybridných odrôd na svete.

img "alt =" Marmeláda z mrkvy "src =" f1-61.jpg ">

Vlastnosti odrody

Mrkva marmeláda je stredná sezóna. To znamená, že záhradník by nemal čakať na prvú mrkvu pred augustom. Toto očakávanie je plne kompenzované bohatou červeno-oranžovou žatvou.

Mrkva tohto hybridu má tvar valca s tupým hrotom. Všetky mrkvy majú približne rovnakú veľkosť, nie viac ako 20 cm. Priemerná hmotnosť koreňovej plodiny bude asi 200 gramov. Jadro tejto hybridnej odrody je takmer neprítomné. Chuť mrkvy Marmaláda výborná. Je to celkom šťavnaté a neuveriteľne sladké. Je ideálny pre čerstvú konzumáciu, varenie a odšťavovanie. Okrem toho vysoký obsah karoténu v koreňovej zelenine robí z marmelády jednu z najlepších odrôd pre deti. Bude to tiež skvelé ako diétne jedlo.

Okrem vysokého výnosu má marmeláda ešte niečo, čo sa chváli. Má výbornú odolnosť voči závažným chorobám mrkvy a vynikajúcu skladovateľnosť.

Je to dôležité! Výraznou črtou tejto hybridnej odrody je to, že nevyradí výhon kvetov pred druhým rokom vegetácie. To výrazne odlišuje marmeládu od iných odrôd, ktoré sú náchylné k tomuto javu.

Odporúčania pre pestovanie

Napriek tomu, že hybridná marmeláda je dostatočne nenáročná, miesto jej vyloženia musí spĺňať tieto kritériá:

 • dobré svetlo;
 • voľnej a úrodnej pôde.

Ak na mieste, ktoré spĺňa tieto kritériá neexistuje miesto, potom môžete mrkvu vysadiť po:

 • uhorky;
 • cukety;
 • zemiaky;
 • paradajky;
 • cibule.

Rozmanitosť mrkvy Marmeláda môže byť vysadená na jar aj v zime. Najlepší čas na jarné vysadenie bude koncom apríla - začiatkom mája. Prvá vec, ktorú je potrebné urobiť, je pripraviť drážky s medzikruhovými vzdialenosťami nepresahujúcimi 20 cm a hĺbkou 2 cm. Semená sú v nich spadnuté a pokryté zeminou. Je lepšie mulčovať hotové lôžko na ochranu semien pred teplotnými výkyvmi.

Tip! Silne konsolidovať pozemok nestojí za to - to môže prispieť k vytvoreniu kôry, cez ktoré sa sadenice bude ťažké zlomiť.

Prvé výhonky mrkvy sa zdajú byť veľmi dlhé, do troch týždňov.

Mrkvy hybridné odrody Marmeláda doporučené riedenie. Toto sa vykonáva v dvoch fázach:

 1. Dva týždne od vzniku výhonkov.
 2. S priemerom koreňových plodín na 1 cm.
Tip! Optimálna vzdialenosť medzi výhonkami po druhom riedení by mala byť aspoň 5 cm.

Starostlivosť o mladé rastliny by mala zahŕňať:

 • Zalievanie. Je dôležité poznať toto opatrenie. Nedostatok vlhkosti spôsobí, že karotka bude tvrdšia a jej prebytok prispeje k zvýšeniu zelenej hmotnosti rastliny.
 • Pletenie a uvoľňovanie. Tieto postupy sa vykonávajú spoločne. Neexistujú žiadne špeciálne požiadavky na pliesňovanie. Ale uvoľňovanie by malo byť opatrné, aby nedošlo k poškodeniu koreňa.
 • Najlepšie obväz. Pri výbere hnojiva pre mrkvu existuje jedno tabu - to je čerstvý hnoj. Jeho introdukcia do pôdy pred vysadením semien a do existujúcich rastlín je veľmi nežiaduca.

Zber sa uskutočňuje v auguste, septembri alebo začiatkom októbra. Zber, ktorý sa nezachytí pred mrazom, bude uložený oveľa menej. Pri skladovaní by sa mali ponechať iba celé neporušené korene.

Výsev v zime sa vykonáva podobným spôsobom - v brázdách, po ktorých nasleduje mulčovanie.

Je to dôležité! Zasadený pred zimou je potrebný pri teplote nie nižšej ako +5 stupňov. To je zvyčajne koniec októbra - začiatok decembra.

Pri vysádzaní v zime môže byť prvý úlomok mrkvy zbieraný v apríli až máji.

recenzia

Galina, 41, Astrachan som bol inšpirovaný nadšenými hodnoteniami susedov za nákup tejto odrody Marmalády. Semená vysadené v máji - všetko prišlo. Možno preto, že máme juh a nie sú žiadne mrazy, možno len semená sú dobré. Vždy som pestoval mrkvu trochu s okrajom, preto som len raz z výhonkov raz. Snažili sme sa prvú mrkvu v auguste. Naozaj bola veľmi šťavnatá a sladká. Do septembra nežila s nami. Každý, kto prešiel lôžkom, všetkými prostriedkami vytiahol pár kusov. Takže sme nevideli dobre zrelú mrkvu, ale je to veľmi mladá a veľmi chutná. Rozmanitosť mrkva Marmalade odporúčajú, najmä tých, ktorí majú deti. Našimi hlavnými jedlíkmi boli Anna, 30-ročná, Pereslavl-Zalessky. Odroda je vynikajúca, niekoľko rokov som ju pestovala. Marmeláda úplne nenáročná a veľmi plodná. Z starostlivosti sme sa len zalievali. Vzhľadom na mulčovanie vo forme suchých siderátov, nebolo zmysluplné, aby sa plevel mrkva. Koreňové plodiny ako cukor a dlho skladované. Môžete ich použiť vo varení, ale sú oveľa chutnejšie čerstvé. Zhromaždili sme ich koncom septembra.