Záhradníctvo

Plsť čerešňa

Podľa vedeckej klasifikácie patrí k plum čerešňa (Prunus tomentosa), je to blízky príbuzný všetkých členov podrodu Cherry, broskyňa a marhule. Vnútorné rastliny sú Čína, Mongolsko, Kórea. Divoké rastúce plstené čerešne alebo chiye, ako to nazývajú miestni obyvatelia, sa nachádzajú aj v južnom Kirgizsku.

Na konci 19. storočia vstúpila továreň na územie Ruska z Manchúrie, usadila sa na Ďalekom východe a odtiaľ sa presťahovala do iných studených regiónov krajiny, európskej časti, Bieloruska a Ukrajiny. Chovatelia najprv upozornili na čerešňovú čínsku plsť Michurin. Začal sa zaujímať o jeho bezprecedentný mrazuvzdornosť a stabilitu plodov. To rozlišovalo druhy od ostatných čerešní a umožňovalo ich pestovanie v drsnom prostredí.

Všeobecný opis

Plsť čerešňa je malý strom alebo ker s niekoľkými kmeňami vo výške od 150 do 250 cm.Niektoré odrody s vysokou kultúrou kultivácie môžu rásť až do 300 cm.Zariadenie vďačí svojmu názvu pôrodným výhonom, listom a často plodom. Z vonkajšieho hľadiska je plstená čerešňa veľmi odlišná od obyčajnej. Jeho listy sú malé, silne zvlnené a pokryté mäkkým dnom, mladé výhonky sú zelenkasto-hnedé.

Kvety môžu byť maľované biele alebo vo všetkých odtieňoch ružovej farby. Na jar sa objavujú skôr alebo súčasne s listami a zakrývajú húšt tak hojne, že sa stávajú ako obrovská kytica. Plsť cherry bobule sú malé, s priemerom 0,8 až 1,5 cm, príležitostne 3 cm (hybrid so sladkou čerešňou). Sú napojené na krátke stonky a vyzerajú ako ružové, červené, v niektorých odrodách takmer čierne korálky.

Chuť bobúľ je sladká, svieža, absolútne bez horkosti alebo úzkosti. Kyslé môžu byť prítomné, často - ľahké, menej často - výrazné. Podlhovastá špicatá kosť nie je oddelená od buničiny. Je takmer nemožné vyberať plstené čerešne bez poškodenia šťavnatých bobúľ, preto je jej prenosnosť nízka. V posledných rokoch boli odrody vytvorené chrupavkovitým elastickým mäsom. Výnos sa výrazne líši v závislosti od odrody, poveternostných podmienok, starostlivosti a pohybuje sa od 3 do 14 kg na jeden keš.

Plsti čerešňového ovocia začína čoskoro:

 • vyroste z kameňa - po dobu 3-4 rokov;
 • získané z rezania - 2-3 roky po výsadbe;
 • očkované - budúci rok.

Bobule dozrievajú asi o týždeň skôr ako u iných druhov - step, piesok, obyčajný.

POZOR! Zvlášť milujú plnené čerešne deti.

Vlastnosti pestovania

Väčšina odrôd čínskeho čerešňa vyžaduje krížové opeľovanie. Preto musíte pestovať niekoľko odrôd alebo umiestniť vedľa slivky alebo marhule. Existujú aj samoopelivé odrody plodov čerešní.

Rastlina môže odolávať mrazom až do 40 stupňov, uprednostňuje slnečné miesta a absolútne nemôže stáť stojatú vodu v koreňoch. Po úplnom dozretí sú bobule držané na keine, bez straty príťažlivosti a chuti po veľmi dlhú dobu. Plsť čerešňa je odolná proti pohromy iných druhov - kokombykóza. Každoročne nesie ovocie, ale vyžaduje pravidelné sanitárne a formovacie prerezávanie.

Ďalšie tipy na pestovanie tejto plodiny vám poskytnú video o čerešňových plodoch:

Hlavné problémy

Pestovanie čínskej čerešne je plné ťažkostí. V posledných rokoch veľmi trpí moniálnou popáleninou. Pri tomto katastrofálnom ochorení kvetiny a listy najprv vyparujú, potom vetvy začínajú zomrieť. Ak neodstránite postihnuté výhonky, zachytením 15-20 cm zdravého dreva, môže zmiznúť celý krov.

Ak existuje vysoká pravdepodobnosť návratu mrazu, mali by sa pestovať stredné a neskoré odrody. Číňania začnú kvitnúť skoro, púčiky môžu trpieť nielen z dôvodu nízkych teplôt, ale aj kvôli absencii včiel alebo čmeliakov, ktoré opeľujú rastlinu.

Aj keď cítiť čerešne ľahko tolerovať mráz až do 40 stupňov, v obzvlášť silných zimách na starých vetiev kambia (časť výhonku medzi drevom a kôrou) a jadro môže mierne zmrznúť. Musia bezohľadne rezať a zachytiť niektoré zdravé tkanivá.

Ďalším problémom je koreňové odstránenie krku, ku ktorému dochádza pri prehĺbení pôdy na konci leta alebo na jeseň, kedy dochádza k zaplaveniu pristátia, keď sa sneh topí. Aby sa zabránilo problémom, čerešne sú umiestnené na kopcoch alebo iných miestach, kde sneh nezostáva. Ak to nie je možné, nevyrábajú strom vlastného koreňového alebo kamenného stromu, ale štep na stopke odolnej kmeňu.

Odporúčania pre výber odrôd

Pri výbere odrody pre záhradu nestačí pozrieť sa na fotografiu čerešní a kúpiť si ju. Zariadenie by malo byť určené na pestovanie vo vašej oblasti. Venujte pozornosť recenziám záhradníkov o čerešňových plodoch by malo byť výhradne na teritoriálnej báze. Ak sa v moskovskom regióne cíti dobre a bohato prináša ovocie, je celkom možné, že jeho pestovanie v regióne Leningradu prinesie sklamanie.

Dávajte pozor na čas dozrievania čerešne - tým, že vysadením len niekoľko kríkov, môžete roztiahnuť zber bobúľ dlhšie ako mesiac. Okrem toho by skoré odrody nemali získavať obyvatelia regiónov, v ktorých je pravdepodobnosť návratového mrazu vysoká.

Habitus Bush je tiež dôležitý - bez ohľadu na to, ako sme si sami seba, že táto čerešňa je malá, môže vyrastať až na 2,5 metra a musíte si zasadiť niekoľko kríkov. Rastlina je navyše veľmi vhodná pri výbere miesta - bude sa používať takmer všade, ale v nížinách alebo pod silným snehovým pokrytím môže zomrieť pri prvom rozmrazení. V oblastiach s malou plochou je logické, aby rastliny Bush cítili višne priamo od základne kmeňa.

POZOR! Rastlina je tak atraktívna, že sa často používa na dekoratívne účely.

Plsť čerešňových odrôd pre región Moskvy

Najťažšie nájsť najlepšie odrody plodov čerešní na predmestí. Z fotografií mnohých internetových obchodov sa inteligentné kríky s červenými bobuľami pozerajú na spotrebiteľa a reklama tvrdí, že rastliny sa dobre zakorenia. Čínska čerešňa je samozrejme nenáročná, ale len na Ďalekom východe.

Na predmestiach a iných oblastiach stredného pásma ju čakajú problémy ako recidivujúce mrazy a krčie. Rastlina nemá rád kyslá hustá pôda - je potrebné ju zlepšiť pridaním vápna, veľkého množstva organickej hmoty a popola.

V skutočnosti, akékoľvek odrody prijaté na pestovanie vo všetkých regiónoch sú vhodné pre moskovskú oblasť, ak si vyberiete vyvýšené miesto na pestovanie a pestovanie pôdy. Je dôležité v žiadnom prípade nakupovať sadenice z južných regiónov, Moldavska alebo Ukrajiny. Takmer 100% pravdepodobne neprežije zimu.

Okrem iných odrôd vhodných na pestovanie na predmestiach by som chcel zdôrazniť:

 • Alice;
 • natalie;
 • Rozprávka;
 • Triana;
 • jubilejný;
 • Altan;
 • Damanku;
 • krásu;
 • v lete;
 • Snívať.

Nie je zmysluplné obávať sa samozásobiteľných odrôd čerešní pre moskovskú oblasť. Je ťažké nájsť pozemok, kde by slivky alebo marhule rástli. A na miestach, kde nie sú tieto stromy v okruhu 40 m, nie je cítiť čerešňa.

POZOR! V moskovskom regióne by sa Číňania nemali stať hlavnou plodinou, je to len dobrý doplnok k vášmu stolu, a nie náhrada obyčajnej čerešne.

Plsť čerešňových odrôd pre Sibír a Urals

Nemá zmysel uvádzať odrody rastúce v Uraloch a Sibíri. Takmer všetky čerešňové odrody plodov boli chované na Ďalekom východe, prevažná väčšina experimentálnej stanice Vedeckého výskumného ústavu rastlinného priemyslu pomenovaná po Kh. NI Vavilová. Klimatické podmienky umožňujú Číne rastú nielen v záhradách, ale aj ako zaistenie alebo posilnenie svahov.

V najsevernejších oblastiach, kde teplota v zime klesne pod 40 stupňov a hrozí nebezpečenstvo zamrznutia kambia, odporúčame pestovať Číňan ako plíživú kultúru. Za týmto účelom zasuňte puzdro pod uhlom 45 stupňov a zakryte ho zimnými smrekovými ramenami.

Ako si vybrať plste čerešne pre región Leningradu

Na severozápade je podnebie nestabilné. Jarné rozmrazovanie je nahradené mrazom - ide o spätné mrazy, ktoré sú nebezpečné pre cítenie čerešní. Rastliny hibernávajú dobre, ale krk kože často vyráža. Kvôli neskorému odchodu včiel budú rané čínske odrody hojne kvitnúť, ale nebudú môcť priniesť ovocie ročne. Je lepšie pestovať neskoré a stredné dozrievanie.

Nasledujúce odrody boli úspešné:

 • Alice;
 • snívať;
 • natalie;
 • Rozprávka;
 • Triana;
 • Altana;
 • biela;
 • Damanka.

Najlepšie odrody cherry plsti

Teraz výber Číňanov sa aktívne vykonáva nielen na Ďalekom východe, kde už dlho nahrádza bežné čerešne, ale aj v iných regiónoch. To je čiastočne spôsobené epidémiou kokombykózy, ktorá zničila väčšinu záhrad, ale zvýšil sa aj záujem o nové odrody. Odlišujú sa nielen z hľadiska dozrievania, ale aj vo veľkosti, farbe ovocia, chuti. Nedávno vytvorené odrody s chrupavkou, ktoré umožňujú skladovať plody do 5 dní.

Predčasné dozrievanie

Čínska čerešňa dozrieva skôr ako zvyčajne takmer 10 dní. Prvé červené korálky sú dychtivo očakávané deťmi - veľkosť krovu im umožňuje vytrhnúť ovocie na vlastnú päsť, a sladko-kyslá chuť je oveľa lepšia ako kyselé bobule stepnyachki. Je možné pestovať včasné zrelé odrody vo všetkých regiónoch, s výnimkou tých, kde dochádza často k spätnému mrazu.

potešenie

Rozmanitosť čínskej čerešne Delight bola vytvorená experimentálnou stanicou ďalekého východu v roku 1999. Bush je zakorenené vlastné, s rovnými hrubými výhonkami, ktoré tvoria oválnu silnú korunu, zvrásnenú malými listami. Bobule sú jasne červené, oválne, s priemernou hmotnosťou 3,2 g, s ochutnávkou - 4 body. Variety Delight sú samo-neplodné, odolné voči mrazu a hubám, každoročne dávajú približne 9 kg ovocia z kešu. Táto čerešňa má povolený rast vo všetkých regiónoch, ale najlepšie sa rozvíja na Ďalekom východe.

škôlka

Detská odroda bola chovaná na Ďalekom východe a prijatá štátnym registrom v roku 1999. Bush je stredne veľký, s pubesentnými hnedočervenými končatinami, riedkou širokou oválnou korunou. Plodenie skoro, príde 4. ročník. Bobule sú jasne červené, okrúhle, sladko-kyslé, s chrupavkou. Degustácia - 3,8 bodu, hmotnosť - 3,5 g, priemerný výťažok - 10 kg. Táto odroda je sebopozitívna, môže sa pestovať vo všetkých regiónoch, ale bude sa najlepšie zobrazovať na Ďalekom východe.

žiaduce

Rôznorodý keb je viacnásobný, má strednú hustotu až do výšky 2,5 m. Jahody sú husté, tmavo červené, mierne sploštené, priemerná hmotnosť - 3,4 g. Chuť je sladko-kyslá, výnos - 6,7-12 kg za deň. Bush.

Svetlo

Svetlo je jedným z prvých odľahlých východných odrôd, bolo chované v roku 1965. Rastá ako kompaktný kefus o niečo viac ako 2 m vysoký, 2,8 m široký s pýřitými listami a svetlo ružovými kvetmi. Bobule sú bledo červené, s ružovou šťavou, pubescentné, priemerná hmotnosť je 2,5 g. Chuť je sladká, kyslá, degustačné skóre je 4,5 bodov.

salutovat

Odroda Salyut je samozásobiteľná, jeho krov dosahuje až 2 m, plody sú šťavnaté, sladké a kyslé, s hmotnosťou 2-4 g. Kameň je malý, nezostáva za buničinou.

Ráno

Cherry Morning je samopodnikateľná, s kompaktnou korunou, ktorá rýchlo rastie. Bobule sú malé (až do 3 g), stredne skoré dozrievanie, šťavnaté, červené, s takmer hladkou pokožkou. Výnos dospelého Bush - 9 kg. Rôzne ráno odolné voči hubovým chorobám.

cigán

Ranná odroda cikánsky tvorí keš strednej výšky. Bobule sú veľké, tmavé čerešne, sladké, veľmi chutné, dozrievajú súčasne. Priemerný výnos dospelého Bush je 8-10 kg. Sadenice cherry z plsti Cigán netolerujú podmáčanie. Odroda je odolná voči suchu, opakovaným mrazom a chorobám.

stredná

Najpočetnejšia skupina čerešňových plodov je tvorená medzizmesovými odrodami. Trpia menej mŕtvymi spätnými mozgami ako skoré.

Amurka

Táto odroda je rozdelená na Primorsky a Khabarovsk Krai, chované v DalNIISH. Veľké kroviny so zriedkavými vetvami. Výhonky majú strednú hrúbku, silne pýšivé, staré vetvy sú zakrivené. Plody obvykle vážia 2,7 g hnedo-červené, lesklé, kyslá sladké s vodnatým mäsom. Amurka je očkovaná na divých rastúcich čerešňových plodoch alebo špenátov Ussuri.

Alice

Odroda Alice, odroda experimentálnou stanicou Ďalekého východu, bola prijatá štátnym registrom v roku 1997. Bush s púcnymi hnedými výhonkami tvorí korunu strednej hustoty. Tmavošedé bobule s šťavnatou buničinou sú jednorozmerné, ich hmotnosť dosahuje 3,3 g, hodnotenie degustátorov je 4,5 bodu. Alice je samo-neplodná a chorobne odolná odroda.

Ocean Virovskaya

Táto odroda bola vytvorená na Ďalekom východe v roku 1987, roku prijatia štátnym registrom - 1996. Ocean Virovskaya má povolené pestovať na území celého Ruska, ale prináša najlepšie ovocie vo svojom rodnom regióne. Bush vlastné korene, stredne veľké, koruna - paniculata. Hrubá trieda začína v 3. roku. Burgundské bobule, s chrupavým tmavomodrým mäsom. Ochranná známka - 4 body, chuť ovocia - sladko-kyslá.

natalie

Čínska čerešňa Natalie prijatá štátnym registrom v roku 1997, pôvodcom je experimentálna stanica ďalekého východu. Odroda je univerzálna, pestovaná vo všetkých regiónoch Ruskej federácie. Vysoký ker so strednou hustotou s pobočkami hnedej farby, po dobu 3 alebo 4 rokov, vstupuje do plnej plodnosti. Bobule s polosuchou separáciou, tmavo červená farba, jednorozmerná, s hmotnosťou 4 g. Natalie má vysokú hodnotu chuti - 4,5 bodov, chrupavé mäso, červené, sladko-kyslé.

priekopník

Pioneer odroda - jeden z prvých vytvoril Far Eastern Institute. Vavilov. Vytvára pahorku s výškou 1,5-2 m, s elastickými tenkými ramenami. Jasné červené ovocie vážiace 2,8 g sploštené, nerovnaké. Rozmanitosť Pioneer vyžaduje opeľovanie.

Ružové ovocie

Vytvorené na Ďalekom východe, odroda Pink Harvest je v štátnej klasifikácii. Formuje rozľahlé kroviny strednej výšky s pôrodnými výhonkami a listami. Bobule s hmotnosťou asi 3 g ružovej, zaoblené. Maso je príjemné na chuť, sladké, kyslé, ochutnávka skóre je 4 body. Prvé bobule hrozna sa objavujú v druhom roku. Produktivita Bush - až 9 kg. Odporúčané na pestovanie na Ďalekom východe.

Darkie East

Táto odroda bola zaregistrovaná v štátnom registri v roku 1999, ktorý vytvoril inštitút. Vavilova, môže rásť vo všetkých regiónoch, ale vyvíja sa najlepšie vo svojej vlasti. Tmavá pleť Východná samobseplodna, tvorí malý ker s hustou širokou korunou, silne strieľa a listy. Tmavé kaštanové bobule širokého oválneho tvaru s hmotnosťou 2,5 g. Chuť sladko-kyslej buničiny bola hodnotená 4. Výťažok odrody je 7 kg na rastlinu.

rozprávka

Táto neúrodná odroda je registrovaná štátnym registrom v roku 1999 a umožňuje pestovať na území všetkých regiónov Ruskej federácie. Vlastná koruna so stredne veľkou oválnou korunou začína prinášať ovocie v 4. ročníku. Bobule sú gaštanové, oválne, s hmotnosťou 3,3 g. Chrumkavá buničina je kyslá sladká, hodnotenie degustátorov je 3,8 bodu. Z bush sa berries zbierajú až do 10 kg.

Triana

Triana vznikla na Ďalekom východe, registrovaná v roku 1999 štátnym registrom a umožnila pestovanie vo všetkých regiónoch. Formuje srednerosly bush s predĺženou oválnou korunou. Tmavo ružové ovocie s hodnotením degustátorov 3,8 bodov široké oválne, s hmotnosťou 3,7 g. Chuť bobúľ je sladkokyselá a mäso je husté, podobne ako sladké čerešne. Odroda je samobesplod, odolná voči hubovým chorobám, výnos 10 kg.

tsarevna

Samo-neplodná odroda Tsarevna univerzálny účel, vytvorený inštitútom. Vavilovu a bola zaregistrovaná v roku 1999. Vo všetkých regiónoch sa môže pestovať nízky keř s rozširujúcou sa korunou, ktorý tvorí dobrá úroda do 4. roka. Bobule vážiace 3,6 g svetlo ružovej farby, s červenou napnutou buničinou. Chuť ovocia je sladko-kyslá, degustátor odhaduje na 3,8 bodu. Priemerný výnos na puzdro je 10 kg.

jubileum

Zvyšok Yubileinaya, ktorý bol prijatý v roku 1999 štátnym registrom, môže rásť vo všetkých regiónoch. Bush je stredne veľký, s oválnou korunou začína uvádzať plodinu v 4. roku. Hnedé oválne ovocie o hmotnosti 3,5 g, s hodnotením 4,3 bodov, sladké a kyslé. Priemerný výnos dospelého Bush - 9 kg.

Habarovchanka

Odroda Khabarovchanka má vysokú zimnú odolnosť. Sredneroslový ker s púcnymi výhonkami a listami dáva ružové ovocie s hmotnosťou približne 3 g. Chuť bobúľ je sladká, mierne sploštený tvar.

neskorého dozrievania

Neskoré dozrievanie odrôd sa odvážne pestuje vo všetkých regiónoch - trpia najmenej z vylučovania krvi a návratu mrazom. Hoci v čase dozrievania plodov, bežných a stepných čerešní často dochádza k plodnosti, pocit nebude prehliadnutý - deti to veľmi milujú.

Altana

Rozmanitosť Atlante bola vytvorená v roku 2000 inštitútom Buryat Scientific Research Institute of Agriculture. V roku 2005 bol prijatý štátnym registrom a bol povolený pestovať na území celého Ruska. Altan - plstená čerešňa s hustou okrúhlou korunou, ktorá začína prinášať ovocie v 4. roku po výsadbe. Tenké rovné výhonky a listy sú silne pubescentné. Jednorozmerné tmavo červené bobule získavajú hmotnosť 2 g. Ovocie je šťavnaté, jemné, kyslá sladké, ich chuť sa odhaduje na 5 bodov. Odroda je charakterizovaná ako odolná proti plesňovým ochoreniam.

biela

Odroda White Cherry Felted, zaregistrovaná v roku 2009, patrí do chovu Far Eastern a odporúča sa na pestovanie vo všetkých regiónoch. Vytvára strom s rozširujúcou sa korunou, pubescentnými výhonkami a zakrivenými vrástenými listami. Široko oválne ovocie s hmotnosťou 1,6 g je biele, príjemné na chuť. Skóre degustácie je 3,6 bodov. Odroda bielej od roku 2011 do roku 2041 je chránená bezpečnostným patentom.

Damanka

Многие считают самым вкусным сортом китайки Даманку. Она создана при участии песчаной вишни, среди других выделяется почти черным цветом плодов. Ягоды весом больше 3 г каждая, блестящие и очень красивые. Сорт Даманка отличается скороплодностью и быстрым ростом, даже корнесобственные растения дают приличный урожай уже на третий год. Эта вишня самобесплодна, с урожайностью 8 кг с кустика.

Дивная

Сорт Дивная растет кустиком высотой около 2 м. Crohn hustý, výhonky a listy hojne pokryté štetinami. Okrúhle bobule s tenkou kožou a sladko-kyslú buničinu šarlátovo červenú. Plody sú bohaté od 3-4 rokov veku.

Krásna žena

Inštitút rozmanitosti krásy. Vavilova, rok prevzatia do štátneho registra - 1999. Krík s širokou korunou rastie do strednej veľkosti a začína prinášať ovocie 3-4 roky po umiestnení na záhrade. Široké okrúhle bobule tmavo ružovej farby s červenou dužinou sa líšia v hmotnosti 3 g. Sladko-kyslá chuť sa odhaduje na 4 body. Krásna žena je samo-neplodná odroda, odolná voči chorobám, s výťažnosťou až 10 kg na jeden keš.

letné

Sadenice plstené čerešne Leto bolo v roku 1957 odchované Výskumným inštitútom poľnohospodárstva na Ďalekom východe. V roku 1965 bola odroda zaregistrovaná a schválená na použitie v celej Ruskej federácii. Leto je univerzálna čerešňa s ľahkými ružovými bobuľami s hmotnosťou 3,3 g a veľkými kosťami. Chuť je čerstvá, sladko-kyslá. Najlepšie zo všetkého, leto rastie na území Khabarovsk.

Sen

Tento sen patrí medzi sľubné odrody, ktoré rastú vo všetkých regiónoch. Bol vytvorený experimentálnou stanicou Ďalekého východu. Vavilova v roku 1986. Sen tvorí ker s hustou okrúhlou korunou, kaštanovými bobuľami o hmotnosti 3-3,3 gm a tenkou kožou.

POZOR! Oddelenie bobúľ z polosuchých odrôd.

samoplodnye

Takmer všetky odrody cherry felted samoboblodny. To znamená, že bez opeľovačov budú produkovať zlú zber. Mnoho ľudí rastú čínske Bush, jesť veľa bobúľ a považujú odroda za samooplodnú. Pozrime sa na tento problém trochu. Bush 1,5 m vysoký by mal poskytnúť priemerný výnos 7 kg. Znamená to, že počas plného dozrievania je jednoducho pokrytá bobuľami.

Je to vaša zber, alebo Číňania dali len predpísané 4% z možných? Aby ste mali dostatok plodov, musíte rastliny 2-3 odrôd alebo slivka alebo marhuľa by mala rásť vo vzdialenosti najviac 40 m. Takže deklarovaná vlastná plodnosť niektorých odrôd čerešňových plstí zostáva veľkou otázkou. Nasledujúce kultivary sa považujú za najviac nevhodné na opeľovanie:

 • East;
 • Detské;
 • v lete;
 • snívať;
 • iskra;
 • pozdrav;
 • Ráno.

V severných regiónoch, najmä na Ďalekom východe, čerešňové plste môžu byť vynikajúcou alternatívou k bežným. V južných oblastiach diverzifikuje stravu a poskytuje príležitosť na kŕmenie detí s vitamínmi bez nátlaku.

recenzia

Angelina Sergeevna Loskutova, 41, Jekaterinburg Keď sme priniesli čínske čerešne, susedia prišli k nám ako výlet - vyskúšali sme prvé bobule, obdivovali ich. Teraz je v každom dvore. Kosti vyklíňajú tam, kde klesli, už prechádzame starostlivo z ruky do ruky, ale bojujeme s nepotrebným rastom. Každú jeseň sľubujem, že zničím všetky kroviny, ale jar prichádza, čerešne kvitnú - krása je taká, že ruka nezvyšuje. Potom zobrať bobule. Deti už vyrástli, ale stále majú radi oslavy na červených sladkých plodoch a moja manželka a ja nezaostávame. Chutné. Takže čínske čerešne neznámej odrody rastú, som rád, že vidím oko na jar, v lete - žalúdok. Victor Andreyevich Serpukhov, 63 rokov, Mytischi som plstil čerešňové čerešne Natalie a Alice. Som veľmi spokojný s odrodami, nerozumiem, prečo sa čínski považujú za ťažko rastúci v moskovskom regióne. Je pravda, že som ju pôvodne zasadil podľa odporúčania: vybral som si kopci, naplnili sme jamy s popolom a popolom. V prvom roku sa stromy zakorenili, druhá kvitla a dala toľko bobúľ, že celá rodina jedla dosť. Tretia bola už liečená susedom a priateľmi.

Pozrite si video: Coldplay - Hymn For The Weekend Official Video (Február 2020).

Загрузка...