Záhradníctvo

Morcovka Natalia

Jeden z najpopulárnejších odrôd mrkvy je považovaný za "Nantes", ktorý funguje dobre. Odroda bola chovaná v roku 1943, odvtedy sa vyskytlo obrovské množstvo kultivarov, ktoré sa navzájom veľmi podobali. Jeden z nich - mrkva "Natalia". Hovorme o tom podrobnejšie.

Popis odrody

Karotka "Natalia" je kultivar holandského výberu "Nantes". Podľa výrobcov sa považuje za najchutnejšie zo všetkých odrôd. Avšak, záhradníci sú priťahovaní nielen chuť.

img "alt =" Natalia "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 272_1.jpg ">

Pre každého, kto sa rozhodne pestovať mrkvu, je tiež dôležité:

  • hybridná odolnosť voči chorobám;
  • miera starnutia;
  • výťažnosť a technické charakteristiky koreňa;
  • rastúce funkcie.

Zoberme si všetky tieto témy a urobíme kompletný opis mrkvového hybridu "Natalia". Aby sme to mohli urobiť, zapíšeme všetky ukazovatele do špeciálnej tabuľky, ktorá bude vhodná a pochopiteľná pre každého záhradníka.

stôl

Názov indikátora

dáta

skupina

hybridný

Popis plného plodu

Dĺžka 20-22 centimetrov, svetlo oranžová, valcovitý tvar s tupým hrotom

zrenia

Stredný skorý hybrid, obdobie od okamihu vzhľadu až po technickú zrelosť je maximálne 135 dní

Odolnosť proti chorobám

Pre štandardné choroby, dobre udržiavané

Plán osiva

Pri výseve nie sú veľmi často rastúce, udržujú vzdialenosť 4 centimetrov a medzi postelemi - 20 centimetrov; mrkvové semená mierne pochované o 1-2 centimetre

Účel a chuť

Môže sa konzumovať čerstvý a skladovať dlhú dobu na chladnom mieste, napríklad v pivnici.

produktivita

3-4 kilogramy na meter štvorcový

Nižšie je prehľad videa populárnych odrôd mrkvy, z ktorých jedna je mrkva "Natalia".

recenzia

Tento hybrid nie je novinkou, toľko ho vyrastalo v ich záhradách. Recenzie sú celkom pozitívne, možno ich nájsť vo veľkom množstve na internete. Niektoré z nich sú uvedené nižšie.

Veronika Bogatykh, 56 rokov Stavropol Territory S najväčšou pravdepodobnosťou sa "Natalya" bude zdať neskoro pre obyvateľov stredného Ruska, ale tu to dobre rastie, dozrieva a je uložené do konca januára. Rastú túto odrodu už po piaty rok za sebou, milujeme to veľmi. Natalia Serova, 44, Krasnodar V mojej záhrade som vždy pestoval niekoľko druhov mrkvy. Snažím sa každý rok skúsiť niečo nové a tak hybridný "Natalya" sa pestuje tri roky za sebou a teraz je na zozname tých odrôd, ktoré sú vždy prítomné na lôžkach. Samozrejme, že sa mi páči skutočnosť, že môže byť dlho uložená. Ranná odroda "Nantes" sa nemôže pochváliť. Zároveň ostáva mrkva sladká a šťavnatá. Dajte ju šťavu, rošt tri na šaláty. Hybridná "Natalia" by sa mala snažiť pestovať všetko bez výnimky.

Pozrite si video: Прямая трансляция пользователя vova morcovka (Júl 2020).

Загрузка...