Záhradníctvo

Sardinier egreše (konzul)

Tí, ktorí hľadajú egreše, ktoré dávajú veľa chutných plodov, by sa mali dozvedieť viac o tom, čo je "konzul", nevýrazný voči pôdnej odrode s vysokou imunitou. Angreštské odrody Consul atraktívne ešte nedostatok trní. To značne uľahčuje zbieranie ovocia.

História chovných odrôd

Egreše "konzul" - nová odroda, chovaná na konci minulého storočia. Hlavným cieľom chovateľov bolo vytvoriť nový druh na pestovanie v nepriaznivých podmienkach strednej zóny. Výsledkom experimentov bolo získanie nového mrazuvzdorného egreše s veľkými sladkými bobuľami a úplným nedostatkom trní.

Popis bush a bobule

Egreše "konzul" - kefka, ktorá dosahuje výšku dvoch metrov, pri absencii veľkého počtu trní. Crown ker sredneraskidistaya, pobočky pokryté jasne zelené lístie. Na každoročných výhonoch sa vytvoria 1-2 hroty, ktoré následne zmiznú. Tvar ovocia je okrúhly, koža je tenká, jasne červená, keď je zrelý takmer čierny. Priemerná hmotnosť bobule je 6 g. Za priaznivých podmienok v prvom roku odroda produkuje 3 kg sladkého veľkého ovocia.

V budúcnosti vzniká nárast plodov. Je to vynikajúci ukazovateľ pre tých, ktorí majú radi egrónovú džem alebo víno.

Klady a zápory

Zahrádkári milujú konzervu egreše pre svoju nenáročnou starostlivosť, bohatú plodnosť. Táto odroda je obzvlášť populárna na Sibíri a na Ďalekom východe, pretože jej odolnosť voči klimatickým extrémom je vysoká. Pred zakúpením sadenice Consul by ste mali vedieť o pozitívnych a negatívnych charakteristikách odrody.

dôstojnosť

nedostatky

Vysoká odolnosť proti mrazu

Nízka prenositeľnosť

Nedostatok trní

Strach z prievanu

Odolnosť voči väčšine chorôb

Citlivosť sušenia pôdy vyžaduje zalievanie

Skvelá úroda

Schopnosť priniesť ovocie už 20 rokov

Schopnosť vlastného opelenia

Varovanie! Angrovník obsahuje veľa vitamínu C. Podľa obsahu kyseliny askorbovej to prevyšuje iba čierne ríbezle.

charakteristiky

Takže odroda "konzul" (iný názov - "senátor") - ide o ideálnu možnosť kultivácie, ktorá má niekoľko výhod. Angrešt má jednu z hlavných charakteristík - začiatočníci a záhradníci ju môžu pestovať.

Odroda nevyžaduje každodennú starostlivosť, nezabezpečuje veľa miesta na mieste. Odolnosť voči chorobám vám umožňuje pestovať egreše po mnoho rokov a zbierať veľké množstvo ovocia, ktoré sa každý rok zvyšujú.

produktivita

Jednou z hlavných pozitívnych vlastností konzuly je vysoký výnos. V priemere sa z jedného krbu zbiera viac ako 6 kg bobúľ. Vzhľadom k tomu, že plody sú viazané aj na ročné výhonky a životnosť závodu je 20 rokov, konzulské egreše je odroda, ktorú možno nazvať držiteľom rekordov vo výnosoch.

Rezistencia sucha a zimná odolnosť

Medzi charakteristické vlastnosti odrody Consul - mrazuvzdornosť. Angrell má schopnosť tolerovať mráz mínus 30 stupňov. Dobrá kvalita a pestovanie na juhu v horúcom prostredí. Ale sucho je zle tolerované všetkými rastlinami, vrátane tohto egreše. Preto, aby sa dosiahli vysoké výnosy, je potrebné pravidelne vodné kvasenie.

Choroba a odolnosť proti škodcom

"Konzul" - egreš, odolný voči chorobám, škodcom hmyzu. Nebojí sa fialiek, septorií, múčnatky. Kultúra má veľmi vysokú imunitu a umožňuje vám pestovať kultúru a získať vysokú plodnosť bez pomoci chemických insekticídov. Zriedka v suchom počasí môžu škodcovia napadnúť: ognevka alebo egreše. Môžu sa bojovať s pomocou prírodných produktov striekaním kríkov.

Gestačné obdobie

"Konzul" sa vzťahuje na odrody so strednou dobou dozrievania. V regiónoch s teplým podnebím kvitne na konci mája. Zber ovoce začína od konca júla a trvá do polovice augusta. Musíte zozbierať, ako dozrievajú, pretože kvôli tenkej kože na dlhú dobu, aby sa bobule na vetvách nemôže. Môžete stratiť časť plodiny.

prepraviteľnosť

Skladovanie a preprava bobúľ je najzraniteľnejším miestom konzula. Veľká ovocná a neobmedzená starostlivosť veľká plus kultúra a mnohí ju pestujú pre ďalší predaj. Tenká kôra neumožňuje dlhodobú ochranu celistvosti plodov, pretože doprava musí byť vykonaná rýchlo a presne bezprostredne po zbere.

Pestovateľské podmienky

Rozmanitosť "Konzul" sa môže pestovať na ľubovoľnej pôde. Pri stabilných výťažkoch je vhodnejšia pôda. Hlavné podmienky pre výnos sú považované za úrodnú a vlhkú pôdu, správne výsadbu, pravidelné uvoľňovanie.

Dospelá rastlina netoleruje opätovnú výsadbu, je lepšie ihneď nájsť trvalé miesto na pozemku pre sadenice. Vynikajúce slnečné miesto alebo svetlý čiastočný odtieň, bez prievanu. Pozdĺž plotu angrešt bude pohodlné.

Ak chcete pestovať veľa egreše, najskôr venujte pozornosť sadenice. Dvojročné prípady sú najlepšie.

Musia byť výhonky, najmenej tri kusy, s dĺžkou viac ako 20 centimetrov. Kmeňový systém sadeníc je veľmi dôležitý.

Pristávacie funkcie

Predaj sadeníc lepšie v škôlkach. Takže môžete zaručiť kvalitu pristávacích vzoriek, ktoré musia spĺňať tieto vlastnosti:

 • Jednoročné sadenice by mali mať malé hrubé korene, bez defektov a peelingu.
 • Dvojročné deti by sa mali predávať s veľkým hlineným loptou. Koreňový hrdlo kvalitnej vzorky by mal byť hladký, bez známok hniloby.
 • Dvojročný Bush by mal mať niekoľko pobočiek s púčikmi.
 • Optimálna dĺžka výhonkov je 10-15 cm.

Správne výsadba ovplyvňuje ovocie. Mal by sa robiť v súlade s pravidlami, ktoré umožnia, aby sa krúžky dobre prispôsobili na nové miesto. Vysádzanie sadeníc vykonané na jeseň, mesiac pred prvým mrazom. Kusti dokáže zakoreniť a dobre perezimuet. Môžete to urobiť na jar po tavení snehu.

 • Sadenice sa nachádzajú nie menej ako jeden a pol metra navzájom, pre rozvoj koreňového systému.
 • Priestor by mal mať veľkosť 50-60 cm. Nezabudnite dohnat 'pôdu rašelinou.
 • Sadenica je vopred namočená v roztoku podporujúcom rast podľa pokynov.
 • O deň neskôr sa ker sa zasadí do otvoru a jemne narovná všetky korene. Je dôležité mať na pamäti, že krk koreňa musí byť prehĺbený o 6 centimetrov, aby sa správne vytvoril koreňový systém.
 • Pristátie je pokryté zeminou a dobre zhutnené.
 • Mulčovanie sa vykonáva a sadenica sa napoja pod koreň s bežnou vodou.

Pravidlá starostlivosti

Správne prispôsobenie je veľmi dôležité, ale to nie je všetko. Aj keď je odroda nenáročná v starostlivosti, vyžaduje si pozornosť. Nie robiť bez tvarovacieho vyrezávacieho krúžku.

Je to dôležité! Rozmanitosť konzul toleruje vlhkosť, ale je neznášanlivosť nad nadmerným sušením pôdy. To vedie k smrti koreňového systému.

podpora

Mladé pobočky egreše potrebujú podporu, zariadenie, ktoré je drevené kolíky, a sieť, ktorá je k nim pripevnená. Inštalácia podpory na prvom mieste uľahčuje zbieranie ovocia. Zabraňuje aj tomu, aby sa vetvy dotýkali zeme, čo zabraňuje poškodeniu plodov. Kolíky s mriežkou jemne vháňajte do zeme, aby ste nepoškodili koreňový systém. Vetvy, ktoré rastú a zvyšujú výnos, sú viazané na štruktúru. Ďalšie podporné prvky sa nevyžadujú, pretože rastliny odrody Consul rastú smerom nahor.

Najlepšie obväz

Koňovitá odroda egreše miluje vrchný obväz, aby získala dobrú úrodu. Obzvlášť sa mu páči dieta potašu a fosforu, ktorá by sa mala zaviesť 1-2 krát za rok. Tieto hnojivá, ktoré sa používajú počas výsadby, trvajú jeden rok. Je užitočné pridať drevený popol, aby sa znížila kyslosť pôdy.

prerezávanie

Angrell potrebuje prerezávanie. Po prvé, pri výsadbe stromčeka je jedna tretina dĺžky odrezaná. Odstránené suché a choré výhonky. V budúcnosti sa prerezávanie uskutočňuje, aby sa zabránilo chorobám a nadmernému rastu. Je potrebné zabezpečiť, aby rastliny, ktoré rastú, nezakryli slnečné svetlo, ktorého absencia vedie k strate chuťových vlastností bobúľ. Po prerezaní je potrebné uvoľniť pôdu.

rozmnožovanie

Konzul odrody sa ľahko šíri odrezaním alebo vrstvením.

 • Rezanie sa vykonáva od polovice leta do jesene, pričom časť výhonku sa odstráni z dospelého kríža v uhle a dĺžke 15 cm. Na rukoväti musí byť niekoľko púčikov.
 • Liečené stimulátorom rastu koreňov.
 • Umiestnite rez v uhle 45 stupňov vo voľnej pôde, aby na povrchu zostali 2-3 pupene.
 • Produkujte pravidelné zavlažovanie.

Ak chcete rozmnožiť egreše s vrstvením, musíte sa ohýbať na zem ročné výhonky. Opravte ich kovovou konzolou, posypeme pôdou a zalievajte. Keď sa objavia mladé vetvy, sadenice sú oddelené od materského kríža.

Príprava na zimu

Rozmanitosť zažíva silné zimy a tieto vlastnosti pomáhajú robiť bez prístrešia. Prípravnými prácami pred nástupom mrazu sú:

 • Hygienické prerezávanie.
 • Striekanie puzdra proti škodcom.
 • Čistenie a spaľovanie odpadu a padlých listov.
 • Top obväz s hnojivami.

záver

Odroda "konzul" je nádherný chovný exemplár, egreš, odolný voči zmrazeniu a vysokému výnosu sladkých bobúľ vhodných na výrobu džeme, čerstvé. A mnoho rokov sa odroda teší zaslúženej obľube so záhradkármi a priláka nenárodnej starostlivosti.

recenzia

Alexey, región Leningrad

Angrell nikdy neublížil. Zber úrody angreštvy vždy vysoko a starostlivosť nie je zvlášť potrebná. Len zalievanie a prerezávanie.

Zoya, Kirov Mám niekoľko kríkov odrody konzervarán v krajine. Veľmi spokojní s touto odrodou. Plody dobre. Pobočky bez trní a uľahčuje zbieranie veľkých chutných bobúľ Ekaterina, Orel Rovnako ako egrešie Konzul bez trní. S takým bohatým ovocím je veľmi pohodlné. Nikdy sa nezakrylo na zimu, egreše nebolo choré a malo vynikajúce ovocie.