Záhradníctvo

Zemiaková galaxia

Pri pestovaní zemiakov sa pestovateľ zeleniny zameriava na počet hľúz, veľkosť a chuť. Rovnako dôležitá je adaptabilita odrody na klimatické podmienky regiónu. Upravená kultúra je menej chorá a prirodzene prináša lepšiu úrodu. V miernom podnebí bude Galaxy porodiť dobrý zemiak, dokonca aj s negramotnou starostlivosťou o záhradníka.

História pôvodu

Variantná galaxia sa považuje za novinku. Chovatelia koreňových plodín priniesli Írsko. Spočiatku si vedci sami stanovili úlohu získať predčasnú odrodu, ktorá prakticky nie je ovplyvnená plesňou. Okrem toho sa venovala osobitná pozornosť chuti, ako aj možnosti dlhodobého skladovania plodiny počas zimného obdobia. Kultúra prešla odrodovými testami a bola rozdelená na územie Ruskej federácie.

Popis a vlastnosti

Z hľadiska dozrievania sa odroda Galaxy považuje za stredne skoré. Kultúra je vysoko výnosná, zriedka postihnutá nematódou, plesňou. Hľuzy majú dobrú chuť, vynikajúcu prezentáciu, odolné mechanickému poškodeniu. Podľa plánu sa odroda Galaxy považuje za tabuľku. Dôstojnosť írskych zemiakov v stabilných výnosoch každú sezónu. Podrobné charakteristiky odrody sú uvedené v tabuľke.

Vegetačné obdobie

maximálne 90 dní

Obsah škrobu v buničine

od 16 do 18%

Hmotnosť tuberkulózy

asi 90 g

Počet zemiakov v jednom kuse

od 12 do 14 kusov

Produktivita od 1 ha

od 250 do 300 centrov

Percento bezpečnosti v zime v pivnici

asi 95%

Farba pleti huby

biela

Farba buničiny

biela s žltkastým odtieňom

Imunita chorôb

háďatka, phytophtora, rakovina, mierna odolnosť proti poškodeniu šupky

Najlepšie pestovateľské oblasti

Rozmanitosť galaxií je prispôsobená klimatickým podmienkam všetkých regiónov Ruskej federácie

Vlastnosti odrody

štandardná poľnohospodárska technológia je vhodná na pestovanie, nadzemná časť sa dlhší čas nevysuší

Funkcie hľúz

mäso nie je rýchlo tmavé po odlupovaní, výbornej chuti

osud

hľuzy sa používajú pre všetky druhy potravín, škrob, ale sú najlepšie požadované pri príprave zemiakov

Kroviny odrôd Galaxie rastú. Rastlina je silná, nespadá na zem. Kvetinové stonky strednej veľkosti. Koruna je jasne červená s fialovým odtieňom. Listy zemiakov sú veľké, nasýtené zelené farby. Koreňový tvar oválny. Oči sú malé, maľované na obvode so šarlátovou farbou.

Výhody a nevýhody

Rozmanitosť írskych zemiakov Galaktika má niekoľko nepopierateľných výhod:

 • kultúra je odolná voči bakteriálnym a vírusovým ochoreniam, ktoré sú zriedka postihnuté plesňou;
 • dobrý vzhľad hľúz;
 • vynikajúca chuť buničiny;
 • po očistení hľuzy dlhšiu dobu tmavú;
 • stabilné vysoké výnosy každú sezónu.

Medzi nevýhody patrí priemerná odolnosť voči výkaly, ako aj čiastočne neusušujúce vrcholy v čase zberu.

pristávacia

Varovanie! Podrobnosti o výsadbe zemiakov.

Čo sa týka rozmanitosti galaxie, kultúra rastie najlepšie na mieste celoročných a jednoročných tráv, strukovín a tiež obilnín. V piesočnatých pôdnych podmienkach môžu byť zemiaky vysadené po lupine.

Varovanie! Pre zemiakovú galaxiu je potrebné pozorovať hrúbku ornej vrstvy zeme v rozmedzí 27-30 cm.

Na jar, pred výsadbou, počas orby sa používajú hnojivá na doplnenie pôdy živinami. Optimálny čas na pestovanie hľúz - začiatok mája. Rastlinné zemiaky v radoch. Vzdialenosť riadkov je najmenej 60 cm, vzdialenosť medzi hľuzami je 35 cm, výsadba zemiakov je ponorená do hĺbky 10 cm.

Asi mesiac pred výsadbou sa hľuzy prenesú do jasnej, mokrej miestnosti. Tu rastú, až kým nevyrastiť. Zemiaky sú žiaduce vyriešiť identifikáciu rozmaznaných hľúz.

Od jesene sa mnohí škodcovia ukryli v zime na zimu. Aby sa zemiaky nerozkladali ihneď po výsadbe, hľuzy sa ošetria fungicídmi.

Varovanie! Podrobnosti o spracovaní zemiakov pred výsadbou.

starostlivosť

Odroda Galaxy prinesie úrodu aj lenivému pestovateľovi zeleniny, ale s dobrou starostlivosťou to ukáže najlepší výsledok. Kultúra miluje voľnú pôdu a úplnú absenciu buriny. Základná starostlivosť o značku si vyžaduje dodržiavanie nasledujúcich pravidiel:

 • Hnojivo na kŕmenie odrody Galaxy by malo byť ľahko stráviteľné. Rastlina je dobre absorbované živiny zo všetkých druhov kompostu, zmesi rašeliny s hnojom.
 • V prípade zamrznutia nadzemnej časti mŕtvymi pružinami sú puzdrá naplnené minerálnym hnojivom obsahujúcim dusík.
 • Po výskyte 100% sadeníc medzi riadkami neustále buriny z buriny, uvoľnite pôdu. Postup je vykonaný pred výskytom púčikov na listoch.
 • Keď stonky sa tiahnu do výšky 20 cm, zemiakové odrody Galaxy spud. Sekačka alebo motobloková hmota na oboch stranách radu.
 • Odroda miluje mokrá pôda. Počas zavlažovania sa pôda uvedie do stavu vlhkosti najmenej 70% - maximálne 85%.

Pri pestovaní odrody Galaxy monitorujú stav vrstiev. Ak sa listy začali hltať zemiakový chrobák v Colorade, plantáž sa postrieka toxickými chemikáliami.

Video zobrazuje proces pestovania zemiakov:

Znečistenie a kŕmenie

Rozmanitá galaxia, rovnako ako všetky ostatné zemiaky, sa nedá robiť bez hluku. Tento proces stimuluje rast bush odstránením burín, čím sa zlepší prístup kyslíka k koreňom. Vo vnútri hliniek sú hľuzy zviazané a rastú. Počas sezóny strácajú dve povinné hilling a tretia, ak je taká potreba. Prvý postup sa vykonáva po náraste vrcholov o výške asi 15 cm Druhé vyklenutie zemiakových puzdier Galaxie sa uskutoční po 12 dňoch po prvom postupe.

Tip! Potreba tretieho hluku nastane v prípade rozmazania dažďa alebo zalievania hlinených mohylov, vzhľadu zemiakov na povrchu koreňov.

Rozmanitosť Galaktika dobre reaguje na hnojenie. Prvé hnojivo zaspať v studniach pri výsadbe hľúz.

Varovanie! Prečítajte si viac informácií o tom, ako hnojiť zemiaky pri výsadbe v otvore.

Počas vegetačného obdobia sa zemiaky Galactica kŕmia trikrát v koreni:

 1. V počiatočnom štádiu rastu vrcholov. Horný obväz je potrebný pre Galaxiu, ak kefy rastú pomaly, stonky sú tenké, slabé, lopatka listu má bledú farbu. Zvyčajne používajte dva recepty: 10 litrov vody / 1 polievková lyžica. l. močovina alebo 10 litrov vody / 0,5 litra mullein mullein. Hotový roztok v objeme 0,5 l sa naleje pod puzdro.
 2. Počas tvorby púčikov. Kŕmenie galaxií odrôd zemiakov je potrebné na urýchlenie vzhľadu stopiek. Roztok sa pripraví z 10 litrov vody, 1 polievková lyžica. l. draslík a 1 polievková lyžica. l. popol. Ak nie je síran draselný, pridajte 1 šálku popola pre rovnaké množstvo vody. Pod každým puzdrom nalejte 0,5 litra hotového roztoku.
 3. Počas rýchleho kvitnutia. Tretie obliekanie odrody Galaxy prispieva k tvorbe hľúz. Roztok sa pripraví z 10 litrov vody, 2 polievkové lyžice. l. superfosfátu a 1 šálku mangunovej suspenzie. Pod každým puzdrom sa podobne naleje 0,5 litra hotového roztoku.

Najlepšie obväz pod koreňom zemiakovej galaxie sa vykonáva po zalievaní alebo zrážkach, keď je zem ešte mokrá. Metóda je vhodná pre majiteľov malej plochy. Ak je záhrada veľká, je ťažké vodiť každý zemiakový bush. Na použitie suché zmesi, čo je aluviálna metóda pod krídlami.

Zloženie pre tri krmivá založené na 1 puzdre je nasledovné:

 1. 0,5 lyžičky. močovina / 200 g suchého hnoja;
 2. 1 polievková lyžica. l. popol / 0,5 lyžičky. draslíka;
 3. 1 lyžička. superfosfát.

Po aplikácii suchých hnojív sa sadenica zemiakov zalieva.

Choroby a škodcovia

Choroby zemiakov sú výsledkom násobenia baktérií. Často obviňujte osobu, ktorá porušila technológiu kultivácie a starostlivosti. Väčšina chorôb je ťažké liečiť, takmer nemožné.

Varovanie! Ďalšie informácie o existujúcich chorobách zemiakov a kontrolných metódach.

Bežná choroba je šupka. Niektorí záhradníci túto chorobu ignorujú a považujú ju za menej nebezpečnú. To je v podstate nesprávne. Škrabka je schopná zničiť veľa plodín.

Varovanie! O spôsoboch zaobchádzania s chrobákom.

Z škodcov zemiakov sa páči chrobák zemiakový Colorado, drôt, nematóda. Prvý problém je ľahšie identifikovať. Keď sa zemiakový chrobák Colorado objaví na listoch alebo žltých larvách, plantáž zemiakov sa postrieka chemikáliami. Nematóda a provolochnik jedia hľuzy. O výskyte škodcu možno nájsť už na zničujúcich kríkoch. Aby sa zabránilo vývoju parazitov, môže dochádzať k častému obrábaniu pôdy. Keď sa objavia prvé príznaky, používajú sa chemikálie.

úrodu

Tri mesiace po výsadbe budú zemiakové hľuzy Galactica pripravené na zber. Avšak presný dátum pre každý región je odlišný kvôli poveternostným podmienkam. Zemiakové hľuzy sú vykopané pod lopatou alebo mechanickými prostriedkami, ako napríklad traktor na chôdzi. Pre zimné skladovanie používajte vybavený zeleninový sklad s dobrým vetraním, vlhkosťou okolo 85% a teplotou vzduchu 3oS.

záver

Zemiaková galaxia je vhodná na pestovanie dokonca lenivých záhradníkov. Nemali by ste však špekulovať o nenáročnej odrode, musíte poskytnúť kultúru aspoň minimálnu starostlivosť.

Hodnotenia

Vladimir, 42, UkhtaSort Galaxy začal od nakúpených mini-hľúz. Zemiaky sú produktívne. Chuť hľúz je podobná. Bakteriálne ochorenia zatiaľ nezaznamenali. So zemiakovým broukom Colorado som tradične bojoval s toxickými chemikáliami Galina Ivanovna, 60 rokov, Chita si vybrala odrodu zemiakov Galaxy za to, že dala kvôli svojmu výnosu a jednoduchosti. Hľuzy rastú v priemere veľké, s hmotnosťou 80-90 g. Zemiaky sú dobre zachované až do jari, chutné v zemiakoch so šupkou, vyprážané.