Záhradníctvo

Angrešt Krasnoslavyansky

Angrešt Krasnoslavyansky, popis, fotografie a recenzie, ktoré budú uvedené v článku, relatívne mladé odrody. Ale popularita rastliny roste každý rok kvôli svojim jedinečným vlastnostiam.

História chovných odrôd

Odroda egreše Krasnoslavyansky bola chovaná ruskými ovocnými a zeleninovými chovateľmi na experimentálnej stanici v Leningrade. Ak chcete získať nové rastliny použité odrody Avenarius a Oregon. Autorstvo patrí chovateľom I. S. Studenskej a O. A. Medvedeve.

Od roku 1992 je angrovník Krasnoslavyansky zaradený do štátneho registra Ruskej federácie v európskych regiónoch Ruska, ale časom sa výrazne rozšírila geografia jeho kultivácie.

Popis bush a bobule

Bush angreštánska odroda Krasnoslavyansky priemerne vysoký a mierne rozlehlý (ako na fotografii nižšie). Výška egreše asi 150 cm. Stonky strednej hrúbky, vzpriamené. Ich farby nie sú rovnaké: spodná strana je svetlo hnedá, zvyšok záberu je zelený. V celej dĺžke stonky ostré a hrubé trny. Krasnoslavyansky odroda má malé hnedé púčiky s ostrými špičkami.

Listové listy smaragdovej zelenej farby sú usporiadané pod uhlom striešky. Listy sú okrúhle, matné alebo slabo lesklé. Horná časť je hladká, na dolnej časti dospievania. Listové vrásky sú mierne. Krasnoslavyansky odroda s kvetmi žltkastých kvetov v tvare zvonov. Maľovacie štetce s jednou alebo dvoma farbami.

Bobule sú veľké, okrúhle alebo mierne pretiahnuté. Na povrchu hustého puberty. Bobule s hmotnosťou do 6 gramov. V zrelej forme, ovocie odrody egreše Krasnoslavyansky červenej farby s výraznou aróma egreše. Chuť odrody egreše Krasnoslavyansky sladké a šťavnaté mäso. Koža je tenká. Každé bobule má asi 45 semien.

Tip! Musíte vyberať bobule v rukaviciach, aby ste nepoškodili ruky tŕňmi.

Stručný popis:

Forma života

Bush

výška

do 150 cm

koruna

mierne roztiahnuté

ovocný

zaoblené alebo mierne pretiahnuté

závažia

až 6 g

príchuť

sladko-kyslé, sladké

produktivita

asi 6 kg

Gestačné obdobie

stredné dozrievanie

osypaemost

silné v zrelé bobule

Zimná odolnosť

vysoký

Klady a zápory

Každá odroda rastlín má výhody a nevýhody, ktoré záhradníci venujú pozornosť pri výbere odrody. To je to, čo odroda Krasnoslavyansky odrody.

dôstojnosť

nedostatky

Vynikajúca chuť a vzhľad bobúľ

Ostré trny bránia zberu

Vysoký výnos

Zrelé bobule nie sú držané na odrezky, rýchlo sa rozpadajú

Stredné oneskorenie dozrievania

Priemerná náchylnosť na plesňové ochorenia

Jednoduchosť egreše

Doprava nemá vplyv na prezentáciu bobúľ

Zrelé bobule sa uchovávajú v chladničke na týždeň

charakteristiky

produktivita

V priemere s dobrou starostlivosťou Bush dáva až 6 kg bobúľ.

Rezistencia sucha a zimná odolnosť

Pri neprítomnosti dažďa, ak sa na jar konala jarná polievka, môže egrešie prežiť krátkodobé sucho. Teplota -37 stupňov bez problémov.

Choroba a odolnosť proti škodcom

Odroda je odolná voči mnohým chorobám a škodcom, najmä voči múčnatke.

Gestačné obdobie

Ovocie dozrievanie zjednotené, dozrieť júl-august. Rastlina s vysokou plodnosťou, plodnosť začína dva roky po zasadnutí kefa. Obrovská úroda sa odstraňuje v ôsmom roku pestovania. Na predĺženie ovocných kríkov je potrebné oživiť prerezávanie.

prepraviteľnosť

Napriek tenkej a jemnej kôry bobule toleruje dlhodobú prepravu, nestrácajte ich prezentáciu. Hlavnou vecou nie je, aby sa ovocie v škatuliach v hrubých vrstvách.

Popis angryška Krasnoslavyansk:

Pestovateľské podmienky

Odrody egreše Krasnoslavyansky, rovnako ako jeho príbuzní, patrí k teplom milujúci plodiny. Z tohto dôvodu si pre jeho kultiváciu vyberte dobre osvetlenú, bez návrhov sprisahania. Rastlina netoleruje tieňovanie: výhonky sú roztiahnuté a plody sú malé, nerozkladajú sa rovnomerne.

Podzemná voda by nemala byť väčšia ako 1,2 metra. Angrell roste dobre na svahoch alebo plochých plochách. Najlepšie je pestovať kríky odrôd Krasnoslavyansky v blízkosti plôch.

Varovanie! Neodporúča sa pestovať egreš Krasnoslavyansky vedľa plodín z kôstkového ovocia, ako aj malín a ríbezlí.

Pristávacie funkcie

Kvety egreše každej odrody sa vysadia na burine bez výmazu s výživnou pôdou. Vykládky je možné vykonávať na jar alebo na jeseň. Skúsení záhradníci dávajú prednosť jesennej práci. Rastliny sa pestujú v septembri, začiatkom októbra, v závislosti od oblasti pestovania, pričom sa zohľadňujú klimatické podmienky.

Sazenice egrešových odrôd Krasnoslavyansky lepšie kúpiť v škôlkach alebo v obchodoch. V tomto prípade si môžete byť istí kvalitou a spoľahlivosťou sadby. Ročné alebo dvojročné rastliny sú vhodné na pestovanie s otvorenými koreňmi a v sadivových nádržiach.

Na odrody sadenice Krasnoslavyansky by nemali byť príznaky choroby a prítomnosť škodcov. Výhodné sú rastliny s hladkou kôrou a dobre vyvinutým koreňovým systémom.

Varovanie! Sadenice sa vysadia vo vzdialenosti 100-150 cm, ovocné stromy by mali byť aspoň 3 metre.

Hĺbka jamy pri výsadbe egreše je 60 cm, priemer je 10 cm. Keďže rastlina musí na jednom mieste stráviť najmenej 14 rokov, sedadlo musí byť dobre naplnené. Najprv sa na dne položí drenáž z kameňov, malých pólov, škorice a vetvičiek. Potom polovica zaspáva úrodnú pôdu. Na jej zostavenie budete potrebovať:

 • vrchnú vrstvu zeme;
 • humus - 2 vedrá;
 • rašelina alebo kompost - 1 vedierko;
 • superfosfát - 200 g;
 • popol z dreva - 250 g, táto zložka sa môže nahradiť 30 g síranu draselného.

Všetky zložky sú dôkladne zmiešané. Do každej jamy sa naleje 2-3 kusy vody.

Pred výsadbou sa krasnoslavyánske stromčeky s otvoreným systémom ponoria do vody jednu hodinu, potom sa korene ponoria do kaše.

V strede otvoru vyčistite pôdu na vytvorenie kopca, položte stromček a narovnáme korene. Posypané zvyškami pôdy sa rozpadali okolo púšte, ako na fotografii nižšie, aby sa zbavili vzduchových vreciek. Pôda je plná slamiek, pilín alebo humusu.

Varovanie! Jabloň stromčeky po výsadbe prerezané 4-5 púčiky.

Pravidlá starostlivosti

Ďalšia starostlivosť o odroda Krasnoslavyansky gooseberry nie je zvlášť náročná, s výnimkou, že existujú určité nuansy.

podpora

Vzhľadom k tomu, výhonky tejto odrody egreše rastie a na strane, bohatá úrodu môže ohýbať ich na zem. Ak chcete zachovať bobule a svoj vlastný pokoj okolo kríkov, môžete vytvoriť podporu. Okrem toho uľahčujú zbieranie bobúľ.

Najlepšie obväz

Angrell cultivar Krasnoslavyansky potrebujú kvalitné kŕmenie. Počas vegetačného obdobia sa vykonáva trikrát, je žiaduce kombinovať kŕmenie s zavlažovaním:

 1. Na začiatku jari sú suché hnojivá obsahujúce dusík rozptýlené priamo na snehu. Spadajú do pôdy s tavením snehu. Súčasne sa do hustených kríkov nalieva hnilý hnoj (10 kg na rastlinu), superfosfát (80 g), lítium (20 g) a chlorid draselný (20 g).
 2. Počas rozkvetu odrody Krasnoslavyansky odrody sa budú vyžadovať hnojivá s potašom a fosfátom. Pri slabej rastovej rastline je potrebné kŕmiť dusíkom.
 3. Pred zimou sa rastliny kŕmia hnojivami z potašu a fosforu, aby sa angreštiny cítili dobre v zime a dokázali vytvoriť kvetnatky.

Okrem hnojenia rastliny potrebujú zalievanie, najmä v čase nalievania bobúľ.

Prerezávacie puzdrá

Aby bolo odroda Krasnoslavyanskiy odrody, aby bola úrodu na mnoho rokov, musí byť správne tvarované, včasné jesenné prerezávanie:

 1. 1 rok Zastreší sa tretie, zanecháva 4-5 púčikov. V Bush ponechajte iba 3-4 silné vetvy, rastúce nahor.
 2. 2 roky. Mladé výhonky sú skrátené rovnakým spôsobom ako v prvom roku, pričom zostáva 6-8 bazálnych výhonkov.
 3. 3 roky. Zostane 10 až 17 výhonkov, ktoré sú rezané rovnakým spôsobom.
 4. 5-7 rokov. V Bush na 20 výhonkov. Musíte odstrániť všetky vetvy, ktoré sú staršie ako 5-7 rokov. Každá snímka je znova na tretí.

Počas hygienických prerezávanie angreštové odrody Krasnoslavyansky rez každoročne: chorý a poškodený, rastúci výhonky vnútri Bush. Na omladenie odrody egreše Krasnoslavyansky rez všetkých výhonkov na 15 cm od povrchu získať nový rast.

rozmnožovanie

Môžete získať nové sadenice z vajíčok egreše rôznymi spôsobmi:

 • rozdelenie kríkov;
 • vrstvenie;
 • lignifikované odrezky;
 • zelené odrezky.

Odlišné vlastnosti egreše v takýchto chovateľských metódach sú úplne zachované.

Varovanie! Osivá metóda odrôd egreše Krasnoslavyansky doma je zriedka používa.

Príprava na zimu

Na jeseň sa uskutočňuje zavlažovanie krasnohorských ryžových krovín. Do každej závodu sa v závislosti od poveternostných podmienok nanáša až 6 vedier. Pridajte mulčovač hore.

Po prerezaní odstráňte všetky vetvičky a suché listy, horí. Kroviny sa ošetria zmesou Bordeaux a povrchom manganistan draselný. Egyptské paradajky musia byť kŕmené.

Šírenie škodcov a chorôb

Napriek odporu odrody Krasnoslavyansky od mnohých chorôb a škodcov rastliny stále trpia. Koniec koncov, môžu existovať menej odolné odrody. Hlavné škodcovia, choroby a kontrolné opatrenia sú uvedené v tabuľke.

Škodcovia a choroby

Znaky

Kontrolné opatrenia

prevencia

Ognevka (na obrázku nižšie)

Poškodené bobule prepojené s pavučiny, vyschnú.

Spracovanie kríkov so železným vitriolom počas tvorby púčikov. Po kvitnúcej postrek roztoku Metaphos.

Uvoľnite pôdu, vyčistite silnú vrstvu kompostu a potom ju odstráňte.

vošky

Mladé listy sú v priebehu času skrútené, deformované.

Skoré jarné kropenie s Nitrafenom, keď začínajúci Karbofos.

Nedovoľte hrubé pristátie.

Peppered mol

Larvy poškodzujú listy, zostávajú iba stonky.

Pred objavením sa pukov sa liečba Karbofosom. Po kvitnutí Actellic.

Sledujte vlastnosti agrotechnológie.

Americká múčnatka

Na listoch, výhonkoch a plodoch sa objaví biely kvet. V budúcnosti vystrelia výhonky.

Ranné jarné postrek modrej vitriol. Potom Topaz.

Nepoužívajte stres obsahujúci dusík, dodržujte poľnohospodárske normy.

Biela škvrna

Listy majú šedé škvrny s tmavo hnedou hranicou. Poškodené a bobule. Listy a plody vyschnú a spadnú.

Na začiatku jari, až kým puky kvitnú, spracujte kríky a pôdu roztokom Nitrafen. Opakujte ošetrenie po odstránení plodov.

Nenechávajte suché listy pod kríky, včas odstráňte egreše.

anthracnose

Listové dosky s tmavohnedými škvrnami sa krútia pozdĺž okraja.

Liečba výsadby v ranej jarnej kvapaline Bordeaux.

Sledovať stav pôdy a pôdy, voda mierne.

záver

Krasnoslavyansky odroda egreše je považovaná za jednu z najlepších pre zber. Zozbierajte ho nezrelé na ochranu kyseliny askorbovej. To, že je potrebné, aby osoba posilnila imunitný systém v zime.

recenzia

Natalya, 45 rokov, Zabaykalsky KraiPred trojmesačným výskytom egreše Krasnoslavyansky. Predtým sa kultúra nezapájala. Neboli zaznamenané žiadne osobitné ťažkosti. V minulom roku odišla prvé bobule a urobila nejaké džem. V zime otvorili pohár - vôňa a vkus je mimoriadny! Sergey, Yuzhno-UralskKryzhovnik Krasnoslavyansky bol vysadený na dacha mojou matkou. Túto odrodu rozrástla len. Preto som pokračovala v tradícii. Rozmnožím odrodové egreše s horizontálnymi vrstvami. Už všetky dotované susedov. Rovnako ako rôzne výnosy, vynikajúca chuť a kulinárske vlastnosti. Manžel / manželka robí džem a kompót rôznorodý a pridáva k nemu čerešne, ríbezle, maliny. Len jesť. Radím vám, aby ste vysadili aspoň jeden kebus. Berry vychystávanie sa nemusí báť, len sa na topy.

Pozrite si video: Angrešt (December 2019).

Загрузка...