Záhradníctvo

Cherry Vocation

Variety Cherry kombinujú kompaktný rast s vysokým výnosom. Je to nenáročné v starostlivosti, otužilé a jeho plody sú veľmi chutné. Z článku môžete zistiť, prečo čerešne s takými atraktívnymi vlastnosťami nie sú obzvlášť populárne medzi obyvateľmi letného obdobia a záhradkármi.

História chovu

Cherry odroda Povolanie bolo prijaté v rámci múrov ukrajinského Výskumného ústavu zavlažovaných záhradníctva, ktorý sa nachádza v meste Melitopol, Zaporozhye región. Autorom odrody je známy chovateľ N.I. Turovtsev, za ktorými skúsenosti s chovom niekoľkých desiatok druhov čerešní. Druhým názvom odrody je Rosinka a získalo sa prekrížením dezertov Melitopol a čerešní Samsonovka. Možno, kvôli tomu, že čerešňová odroda získala ďalšie meno medzi ľuďmi - Samsonovka Melitopol. Zdá sa, že Cherry Calling je pomerne stará odroda, aspoň v 80. rokoch minulého storočia, ale presný dátum jej chovu nie je známy.

Popis kultúry

Rastliny odrody Volanie rastú malé vo veľkostiach, dosahujú výšky iba 2-2,5 metra. Napriek tomu, odroda Calling nie je keřovitá čerešňa, vyzerá to ako skutočný strom s hrubým a zaobleným tvarom, iba trpaslíkom.

Varovanie! Vďaka svojmu atraktívnemu vzhľadu môžu čerešne Vocation slúžiť ako ozdoba lokality počas kvitnutia a počas plodov.

Trpasličí čerešňa Toto povolanie sa pestuje najmä na území Ukrajiny a na juhu Ruska: od Voronežského a južného, ​​hoci je schopný odolávať teplotám až -25 ° C.

Plody tejto odrody majú plochý kruhový tvar a pomerne veľkú veľkosť. Priemerná hmotnosť čerešne sa pohybuje od 5 do 6 gramov.

Farba čerešní je nasýtená, červená a hnedá. Jadro je šťavnaté, šťava sa vyznačuje aj červeným nádychom. Malá oválna kosť sa ľahko oddelí od buničiny, hlavne keď je čerešňa úplne zrelá.

Chuť ovocia je nasýtená sladká, má miernu kysnutosť, ktorá ju harmonicky vyzdvihuje. Podľa odborných degustátorov chuť čerešní získala skóre 4,6 bodov.

Plody obsahujú:

 • 16,48% sušiny
 • 10,03% cukrov
 • 0,96% kyseliny

charakteristiky

Väčšina charakteristík, ktoré rozlišujú pestovateľskú odrobu čerešňa, môže uspokojiť vkus najkrajších záhradníkov.

Rezistencia sucha, zimná odolnosť

Odroda sa dá charakterizovať ako zimná, pretože stromy dokážu ľahko odolávať zimným teplotám až do -25 ° C a púšte na jar s opakovanými mrazmi dokážu udržať až 65% kvetov. Napriek tomu, pre väčšinu regiónov stredného Ruska a na severe, kde mrazy v zimnom období môžu byť mimo rozsahu -30 ° C, bude pestovanie odrody Vocation problematické.

Ale taká charakteristika ako odolnosť proti suchu, čerešňa tejto odrody si zaslúži 100%. Pri nedostatočnom napájaní sa plody na stromoch trochu vyschnú a zber pre budúcu sezónu nebude tak intenzívne položený, ale inak sa strom vyrovná s nepriaznivými podmienkami. Aj keď je to možné, je lepšie nevystavovať stromy podobným testom.

Výnos, plodnosť

Odroda Vocation sa vyznačuje precocity, je schopná začať produkovať prvé úrodu už po 2-3 rokoch po výsadbe. Každý rok sa zvyšuje počet predávaných bobúľ a 8-10 ročný strom je celkom schopný odovzdať svojmu majiteľovi keksy bobúľ, ktoré celkovo vážia až 30 kg. Pre trpasličí stromy je to veľmi dobrý ukazovateľ.

Rozsah plodov

Cherry Variety Povolanie sa dá nazvať univerzálne, pretože jeho bobule majú dobrý vkus. To znamená, že od nich môžete uvariť voňavé čerešňové džemy, pripraviť kompoty na zimu a lahodné likéry. Bobule môžu byť tiež sušené, zmrazené, vyrobiť z nich cukrík, marshmallow a oveľa viac.

Choroba a odolnosť proti škodcom

Cherry Calling sa tiež vyznačuje svojou odolnosťou voči mnohým škodcom a patogénom. Odroda je výborne schopná odolávať hnedým roztočom, vykazuje dobrú odolnosť voči bežným chorobám čerešní, ako je napríklad monolióza a kokombykóza.

Opeľovanie, doba kvitnutia a doba dozrievania

Pokiaľ ide o dozrievanie plodov v popisoch rôznych zdrojov čerešní tejto odrody sú odkázané na skoré, potom na stredné odrody.

POZOR! Ak vezmeme do úvahy, že kvitnúca čerešňa Calling sa objavuje niekde v druhej polovici júna, potom ju možno pripísať skôr skorým odrôdam.

Doba kvitnutia odrody Calling prichádza približne začiatkom mája. A tu leží hlavné problémy. Faktom je, že odroda Vocation je sama neplodná. To znamená, že na opeľovanie a získavanie dobrej úrody potrebuje, aby v blízkosti, vo vzdialenosti najviac 300-400 metrov, rastú najmenej dve ďalšie odrody čerešní alebo čerešní.

Okrem toho, mali by sa zhodovať s čerešničkou Volanie o načasovanie kvitnutia. Ukázalo sa, že majitelia malých pozemkov, ktorí chcú na ich výzdobu pestovať trpasličí stromček Rosinka, by určite mali kúpiť ďalšie dva druhy čerešní, najlepšie sebaopolené.

Jeden z najlepších opeľovačov pre čerešne.Vocation bude odrôd:

 • Pamäť Enikeeva
 • Sania
 • mladosti
 • Čokoládová dievča
 • Dievčatko
 • Griot Moskovsky

Mnohé z nich sú tiež malé a sú schopné zapadnúť do rozmerov malej záhrady. Ale tí, ktorí si vyberú jeden pre seba, jedinú odrodu, čerešňové Volanie môže vydesiť.

Je to dôležité! Nesmieme však zabúdať, že existuje len málo odrôd trpasličích čerešní s bohatou úrody chutných bobúľ.

Silné a slabé stránky

výhody

nedostatky

Vysoký výnos - až 30 kg na strom

Self-neplodnosť - je potrebné vysadiť ďalšie dve odrody višní

Skvelá chuť bobúľ

Nedostatočná mrazuvzdornosť pre severné regióny

Malá veľkosť stromov uľahčuje zber a spracovanie

skorý vzhľad

Univerzálny stupeň použitia

Choroba a odolnosť proti škodcom

Tolerancia sucha

Pristávacie funkcie

Aby ste čerešňu radovali už dlhé roky, venujte pozornosť nasledujúcim nuansám pri výsadbe rastlín.

Odporúčané dátumy

Vysadené rastliny s otvoreným koreňovým systémom môžu byť na jeseň i na jar, iba v prípade poklesu je zvyčajne väčšia voľba a sadenice vyzerajú zdravšie. Ale v regiónoch s ťažkými zimami, jesenné výsadby môžu viesť k zmrazeniu mladých sadeníc, takže jarné obdobie je výhodnejšie.

Výber správneho miesta

Výber slnečného a bezvetrého miesta na pestovanie je kľúčom k dlhému životu a bohatému plodu malých čerešní.

Pozor! Nemôžete pestovať čerešne na mieste bývalého čerešňového sadu, mali by ste počkať aspoň 4-5 rokov.

Ťažké pôdy sa zriedia pieskom a kyslým - pridaním dreveného popola do jámy na výsadbu. Podzemná voda by mala byť v hĺbke najmenej 1,5-2 metra.

Ktoré plodiny môžu a nemali byť vysadené vedľa čerešne

Medzi plodinami, ktorých susedstvo je vedľa čerešne, nie je žiaduce uviesť:

 • Zelenina z čeľade nočné: rajčiny, paprika, baklažán, rovnako ako tabak, kvôli spoločným škodcom a chorobám.
 • Stromy s rozsiahlym koreňovým systémom, ako sú: dub, breza, topoľ, lipa, smrek, borovica.
 • Kroviny, ako sú maliny, egreše, ríbezle, rakytník - kvôli bežným chorobám.
 • Marhule a broskyne - kvôli iným poľnohospodárskym postupom

Veľmi priaznivými susedmi pre čerešne budú:

 • Sladká čerešňa - môže pomôcť pri opeľovaní
 • Slivka, čerešňa, slivka - rovnaká starostlivosť
 • zimolez
 • Elderberry - chráni pred ovocnou voškou
 • Hloh, horský popol, hrozno.

Výber a príprava sadivového materiálu

Rozmanitosť sadeníc sa môže predávať ako s otvorenými koreňmi, tak v uzavretých nádobách. Otvorený koreňový systém by mal byť pomerne rozsiahly, dlhý najmenej 20-30 cm, bez suchých a tmavých oblastí. Výška výhonkov by mala byť približne 100 cm. Skontrolujte, či nie sú žiadne stopy chorôb alebo zranení na kôre a na listoch.

Pred vysadením sú korene sadeníc niekoľko hodín ponorené do roztoku fungicidu Maxim.

Algoritmus pristátia

Na jar, keď je vysadená čerešňová sadenica, púčiky by nemali byť úplne rozkvitnuté, keď sa vysadia, čím sa zlepší ich prežitie. Medzi stromami si zachovajte vzdialenosť 3-4 metrov pre lepšie osvetlenie. Kolíček je umiestnený v strede vykopanej jamy do veľkosti koreňového systému a okolo neho sú rozdelené korene, ktoré sú postupne naplnené pripravenou pôdnou zmesou. Koreňový krk by mal byť priamo na úrovni terénu. Zem okolo koreňov je zhutnená a snímka je viazaná na kolík. Sadenice je napojená, ihneď mulched, a počas prvej sezóny po výsadbe, zalievanie by malo byť pravidelné - asi 1 krát za 10-15 dní, v závislosti na počasí.

Následná starostlivosť o kultúru

Pestovanie čerešne - jednoduché zavlažovanie, kŕmenie, prerezávanie, ochrana pred škodcami a chorobami.

Je potrebné vodu čerešňa tak, že pod ňou zostane mierne vlhká, ale čerešňa netoleruje nadmernú vlhkosť. Hnojenie stromov sa môže začať od začiatku obdobia plodenia. Na jar a na začiatku leta sa používa vrchný obväz, ktorý obsahuje hlavne dusík a bližšie k jesenným fosfátovým a draselným hnojivám.

Prerezávanie pre čerešne umožňuje odstrániť zosvetlenie koruny, slúži na prevenciu hubových chorôb a zlepšuje kvalitu dozrievania bobúľ. Najlepšie je to vykonať skoro na jar, niekoľko týždňov pred prestávkou. Nezabudnite odstrániť všetky poškodené a suché vetvy, rovnako ako tie, ktoré sa pretínajú a rastú smerom k stredu koruny.

Je to dôležité! V treellských čerešňach, ku ktorým patrí odroda Calling, raz každé 2-3 roky sa mladé výhonky mierne skrátia, aby sa stimulovala tvorba vetvičiek na kytice a ovocných vankúšov.

Na ochranu pred hlodavcami a mrazivými kmeňmi je kmeň stromu pred rozvetvovaním natretý záhradnou bielizňou. Na to, aby čerešňa lepšie prežila zimu, na jeseň po páde listov musí byť pôda okolo stonky dobre vylúčená (asi 8-10 litrov na stromček) a mulčovať stonku blízko stonky.

Choroby a škodcovia

Popis problému

prevencia

spôsoby riešenia

Hubové choroby

Na jeseň, 2 týždne pred pádom listu, rozstrekujte roztok močovinou (1,5 lyžičky na 10 litrov vody) a po páde listov ošetrenie 1% zmesou Bordeaux

Na jar, pri otvorení obličiek, postrekovaním 3% Bordeauxovou zmesou a po kvete sa ošetrenie s Skor, Horus, Topsin-M

háveď

Pruženie nastriekajte dvakrát pomocou zariadenia Fitoverm alebo tabakového prachu

Počas začínajúcej systémovej liečby insekticídmi: Aktara, Confidor a iní

záver

Cherry Vocation je plodná a chutná odroda s ľahkou starostlivosťou a ak vyriešite problém opelenia sadením ďalších odrôd čerešní, môžete si vychutnať každoročnú úrodu dezertov a zdravých bobúľ vo vašej záhrade.

recenzia

Recenzie záhradníkov o čerešňu Callings sú málo, ale všetci hovoria s teplo o tejto odrode.

Elena, 52, Volgograd V našej záhrade už rástli dve staré odrody čerešní, ale boli dosť kyslé a ich úrodu zanechala veľa. Pred dvoma rokmi sa syn rozhodol vysadiť čerešňu na počesť narodenej dcéry. O triede som nepočul povolanie a myslel som si, že to bude veľký strom. Ale na naše prekvapenie, v lete to krásny strom kvitol a my sme boli schopní zobrať niekoľko hŕstky šťavnaté a chutné bobule z nej. Ukazuje sa, že povolanie je trpasličí čerešňová odroda. Zasadili sme to priamo na nádvorí domu a teraz každý rok na jar budeme vychutnávať kvitnúce a bzučanie čmeliakov, ktorí plávajú na sviatok na neho. Michail, 49, Voronež Máme veľký pozemok a čerešne na nej obsadzujú najhodnotnejšie miesto. Vyrastáme čokoládu, bravčové mäso, zázrak a povolanie. Zozbierajte toľko, aby sa točil a predával. Neexistujú žiadne špeciálne problémy s týmito odrodami. Na jar spracovávam tradične zmes Bordeaux, biele kufre, s prerezávaním Neobťažujem sa sám - len prerezávam poškodené vetvy. Kŕmim sa raz na jar - s komplexom hnojív - to je celá starostlivosť. Akonáhle bolo povolanie mierne zahnané na kozy, ale nič - rozmazali záhradné ihrisko a strom stále nesie ovocie.

Pozrite si video: Goli Excited For Vacations. Tapu Sena Special. Taarak Mehta Ka Ooltah Chashmah (August 2022).

Загрузка...