Záhradníctvo

Reďkovka Cherriat

Reďkovky sú milované mnohými za to, že sú jedným z prvých zdrojov vitamínov v jarnom menu. Je pravda, že v posledných rokoch sa objavili mnohé odrody a hybridy, ktoré sú v skleníkoch pomerne jednoduché, a to aj na jeseň av zime. A na úkor odolnosti proti skrutkovaniu, takáto reďkovka môže byť bezpečne pestovaná v letnom horúčavu. Jedným z takýchto hybridov je čerešňová reďkovka.

popis

Hybrid reďkovky Cherryat získali chovatelia japonskej spoločnosti Sakata Seeds Corporation začiatkom roka 2000. Dcérska spoločnosť spoločnosti Sakata Vegetables Europe S.A.S. so sídlom vo Francúzsku sa stala pôvodcom a žiadateľom o registráciu hybridu v Rusku. V roku 2007 bola reďkovka Cherryat už zaregistrovaná v štátnom registri Ruska a umožnená rast v celej našej krajine.

Vzhľadom na to, že tento hybrid, na rozdiel od väčšiny odrôd reďkovky, nie je zvlášť citlivý na dĺžku dňa, môže sa pestovať ako na otvorenom teréne, tak aj v skleníkoch počas jarného a jesenného obdobia.

Z nejakého dôvodu mnohé zdroje vrátane popisu odrody od spoločnosti Gavrish zdôrazňujú skorú zrelosť reďkovky Cherryat. Ale rešpektovanie podľa charakteristiky odrody v štátnom registri, rovnako ako recenzie záhradníkov, reďkovka Cherryat patrí do stredne neskorých odrôd, to znamená, že plne ripens asi 30 dní po klíčení.

Rozeta listov je pomerne kompaktná, čiastočne rastie a mierne na bok. Listy majú šedo-zelenú farbu, obovate, zúžené na základni.

Reďkovka Reďkovka Cherryat má zaoblený tvar s konvexnou hlavou, farba je tradičná, červená.

Dužina je biela, šťavnatá, jemná, nie je náchylná na chrumkavosť ani v nepriaznivých podmienkach rastu.

Chuť, ako aj komoditné vlastnosti tohto hybridu sú odborníkmi vyhodnotené ako vynikajúce, priemerná ostrosť je mierna.

Reďkovka Cherryat je dobre prepravovaná a môže sa skladovať dlhú dobu - až do mesiaca v chladničke.

Cherryat je schopný rásť na dobrú veľkosť, v priemere, hmotnosť jedného koreňa je 25-30 gramov, ale reďkovka 5-6 cm vo veľkosti a váži až 40 gramov nie je nezvyčajné. V rovnakej dobe, veľké korene, dokonca so zrejmým rastom, nikdy nemajú prázdne v buničine - sú vždy šťavnaté a čerstvé.

Hybridný Cherryat je známy svojim výnosom, ktorý je v priemere 2,5-2,7 kg / m2. m.

POZOR! S dobrou starostlivosťou môžete vyzdvihnúť viac ako tri kilogramy koreňových plodín zo štvorcových metrov pôdy.

Reďkovka Cherryat má tiež vysokú odolnosť voči rôznym chorobám: fusárium, čierna noha, kýl.

Silné a slabé stránky

Reďkovka Cherryat má mnoho výhod oproti iným odrôdam.

výhody

nedostatky

Veľká veľkosť koreňových plodín

Požadujúce slnečné žiarenie

Nie je náchylný k tvorbe kvetinových stoniek

Nie najskôr dozrievanie

Žiadna výrazná citlivosť na denné svetlo

V ovocí nie sú žiadne dutiny, aj keď sú zarastené

Kompaktná rosetta listov

Vysoký výnos

Odolnosť proti chorobám

Príprava osiva na siatie

Semená Sakata už boli spracované špeciálnym rastovým stimulátorom a sú plne pripravené na pestovanie, takže nie je potrebné žiadne ďalšie ošetrenie. Jediná vec, ktorú je možné urobiť s veľkou zmenou veľkosti semien, je ich kalibrácia vo veľkosti: do 2 mm vrátane, 2-3 mm a viac ako 3 mm. Každá skupina semien by mala byť vysadená oddelene, v tomto prípade bude sadenica priateľšia a kvalita plodiny sa zlepší.

Vlastnosti pestovania

Hlavným rysom reďkovky Cherryat je, že aj v podmienkach horúceho počasia a dlhého dňa v lete to nie je náchylné k tvorbe kvetinových šípok, rovnako ako mnoho druhov reďkovky. Namiesto toho sa podzemná časť aktívne naleje na rastliny, vďaka čomu sa táto plodina skutočne pestuje.

Z tohto dôvodu sa obdobie pestovania reďkovky Cherryat neobmedzuje len na jarné alebo jesenné obdobie. To môže byť zasiate a zozbierané bohaté úrody v najhorúcejšie leto.

Na otvorenom teréne

Zvyčajne sa osivo reďkovky osije vo voľnej prírode vo väčšine regiónov Ruska od prvého apríla do apríla. Samozrejme, v južných regiónoch sa dátumy môžu posunúť do začiatku marca v závislosti od jarného počasia. Ak chcete mať na stôl neustále čerstvé reďkovky, hybrid Cherryat sa môže vysievať počas teplého obdobia každé dva až tri týždne až do polovice septembra.

Keďže je reďkovka odolná proti za studena, môže vydržať mierne mrazy, až do teploty -3 ° C (pre klíčenie) a až do -6 ° C (pre dospelé rastliny), ale najlepšie rastie pri teplotách + 12 ° + 16 ° C. Pre viac klíčenia pri rannej jarnej výsadbe tejto zeleniny je obyčajné zakryť fóliou na oblúkoch alebo strednou hrúbkou netkaným materiálom.

Pri optimálnej teplote + 15 ° + 18 ° C môžu semená vyklíčiť pomerne rýchlo - za 4-6 dní. Ak je zima ešte vonku a niekedy teplota klesne na nulu, môže klíčenie semien trvať až dva týždne.

Najlepším predchodcom reďkovky sú uhorky a paradajky. Ale zasiať to na lôžkach, kde až do tej doby rastúci členovia rodiny kapusty (okrúhlica, reďkovka, rutabaga, okrúhlice, kapusta).

Varovanie! Pri výseve reďkovky môžete použiť akékoľvek plánovanie výsadby, pokiaľ medzi rastlinami existuje vzdialenosť minimálne 5 cm, aby ste ich nemuseli ďalej zužovať.

Mnohí používajú dvojriadkovú výsadbu, s medzerou medzi radmi 6-7 cm a medzi radmi 10-15 cm. Iní preferujú zasiať v radoch po lôžkach, so vzdialenosťou 8-10 cm medzi stuhami.

Optimálna hĺbka zasadenia semien reďkoviek je 1-1,5 cm. Pri hlbšom výseve môžu byť sadenice nepríjemné a nerovnomerné. Odporúča sa plniť semená špeciálne pripravenou úrodnou pôdou alebo humusom.

Hlavnou vecou v starostlivosti o reďkev je napájanie. Zavlažovanie je potrebné pravidelne a hojne, takže zem v hĺbke 10 cm je vždy mokrá. Je to kvôli kolísaniu pôdnej vlhkosti, že korene môžu prasknúť.

Krmivá zvyčajne nie sú potrebné pre reďkovky, najmä ak je záhradné lôžko dobre oplodnené pre predchádzajúce zeleninové plodiny, pretože táto zelenina je veľmi skoro a má čas na to, aby všetko, čo potrebuje od zeme.

Vo skleníku

V skleníkových podmienkach sa od marca (a v južných regiónoch od februára) je možné zasielať až neskoro jeseň (október-november). V prítomnosti vyhrievaného skleníka sa môžete pokúsiť pestovať tento hybrid v zime, ale treba poznamenať, že pri nedostatku svetla sa rastúca sezóna zvyšuje a reďkovka pravdepodobne dozrie dvakrát pomalšie.

Pri pestovaní reďkoviek v skleníku je mimoriadne dôležité, aby sa rastliny nezasúvali pri výseve. Kvôli kompaktnosti rozvetvenia lístia z reďkovky sa môže vysielať Cherryat podľa schémy 6x6 cm. Keď sa objavia výhonky, je žiaduce znížiť teplotu na + 5 ° + 10 ° С. Zavlažovanie počas tohto obdobia by malo byť mierne. So začiatkom tvorby koreňových plodín teplota za slnečného počasia stúpne na + 16 ° + 18 ° С a pri zamračenej teplote až + 12 ° + 14 ° С. Zalievanie sa tiež zvyšuje, snažiac sa udržať pôdu vysušujúcu.

Rastúce problémy

Problémy s rastúcou reďkovkou Cherryat

dôvody

vybiehanie

Prakticky sa to nestane s čerešňovou reďkovkou. Zriedka, ale vďaka príliš vysokým teplotám v lete.

Koreňová plodina má malú veľkosť alebo sa takmer nevyvíja

Nedostatok svetla alebo zosilneného pristátia. Semená sú príliš hlboko zakryté v zemi. Nadbytok alebo nedostatok zavlažovania. Strukturované, neplodné alebo čerstvo napojené pôdy.

Nechutá koreňová zelenina

Nadbytok dusíkatého hnojiva

Krakovanie ovocia

Výrazné kolísanie pôdnej vlhkosti

Choroby a škodcovia

Choroba / škodca

Známky poškodenia reďkovky

Metódy prevencie / liečby

Kríživé blchy

Pri klíčení listuje listami a môže zničiť celú rastlinu.

Úplne zatvorte výsadbu reďkovky jemným agrofibre 2 týždne pred začiatkom tvorby koreňových plodín, keď škodca nebude strašný. Prašná reďkovka každé 2-3 dni s tabakovým prachom, popolom z dreva alebo ich zmesou. Striekanie infúziami paradajok, pelargónie, tabaku, listov púpavy

prietrž

Optovné formy na korene, rastlina mizne a zomrie

Nezastrihnite reďkovky po pestovaní zeleniny z kapustovej rodiny

Plesnivá plesňa

Tvorba bieleho kvetu na listoch vedie k smrti rastliny.

Pri výseve striktne dodržujte vzdialenosť medzi rastlinami, rozstrekujte fytosporín

záver

Výber reďkovky Cherryat vám umožní pestovať chutnú a šťavnatú zeleninu bez problémov kedykoľvek počas roka.

recenzia

Anton, 29 rokov, Bryansk Prečítajte si na internete o zaujímavom hybride reďkovky z Japonska - Cherriet a rozhodli sa s ním experimentovať. Páči sa mi to predovšetkým výnos a veľkosť ovocia. S dobre zalievaním, reďkovky ľahko rástli na 5-6 cm a vo vnútri všetkých týchto obrov nie je žiadna prázdnota, sú naozaj šťavnaté a chutné. V skleníku som zasial semená, aj keď boli na ulici mrazy a neskôr na otvorenom teréne. V lete to už nebolo na ňom, takže som si samozrejme nezobral známky lebky Varvara, 36-ročná, OmskVeľká čerešňa v tomto roku a pochopila, prečo ľudia pestujú dovážané hybridy. Vo všeobecnosti sa nedá porovnávať s našimi obvyklými lacnými odrodami - veľkými, šťavnatými a listy sú malé. A rásť je to úplne potešenie. Teraz budem pestovať len hybridy. Ale len chuť môjho manžela vyzerala dokonca sladká, miluje viac.

Pozrite si video: REĎKOVKA SIATA (Septembra 2019).