Záhradníctvo

Anglický harlekýn

Majitelia sadov v regiónoch s drsným podnebným účinkom rastú v zimnom období rezistentné odrody Harlequin. Kukurica takmer bez trní, bobule sú namaľované v bohatej červeno-tehlovej farbe.

História chovných odrôd

Harlekýnový variant egreše s atraktívnymi červenými bobuľami je výsledkom šľachtiteľskej práce zamestnancov Výskumného ústavu južného Uralu pre záhradníctvo a zemiakové poľnohospodárstvo. Jeho autor V.S. Ilyin, cez Egyptské odrody Chelyabinsk Zelená a Afričana. Egreš bol testovaný na výsadbe od roku 1989, po šiestich rokoch bol zaradený do štátneho registra s odporúčaniami pre pestovanie v regiónoch Ural a Západosrstý.

Popis bush a bobule

V strednej egreše Bush Harlequin rovných konárov, srednerakidistye. Stonky s slabým okrajom bez pubescence, svetlo zelené. Slabé, krátke a tenké chrbtice jedného typu sa nachádzajú iba na niektorých výhonkoch v uzloch. Tri a päť laločnaté listy s tupými klinčekmi o niečo väčší ako stredne veľké, s jemným okrajom, mierne vrásčité a mierne lesklé. V zarastenej výhonky základňa listu s malým zárezom alebo rovnou. Malé, hnedé pupene s špicatým hrotom sa odchyľujú od vetvy.

V kvetenstve rôznych 2-3 malých jasných kvetov s dlhými ružovými alebo svetlo červenými ohnutými sepálkami. Stonka je tmavozelená.

Zaoblené oválne uniformné bobule z odrody egreševskej hlbokej tmavé čerešňovej farby, vo fáze úplnej zrelosti vážia od 2,7 g do 5,4 g. Na kožiach s priemernou hustotou nie je puberť. Mäso je sladké a kyslé, šťavnaté, husté, škrobové vo fáze úplnej zrelosti. V 100 g odrody egreše 24,4 mg kyseliny askorbovej. Bobule obsahujú 6,6% cukru, 3,3% kyseliny a 12,3% sušiny. Podľa údajov Allruského výskumného ústavu pre šľachtenie ovocných plodín je ochutnávacie hodnotenie Harlequin berries berriesberry o 4,8 bodu.

recenzia

Alla Semenovna Volkhov Produktivita, hoci nie veľmi vysoká, ale stabilná. Jam je veľmi chutný. A je pomerne ľahké zbierať, takmer žiadne tŕnie. Zima-vytrvalá forma, ktorá je potrebná pre Ural Xenia Kansk V stepi kontinentálne klímy, Harlequin odroda husia sa ukazuje perfektne. Odolný voči suchu. Vodu iba cez víkendy, ale bohato. A úrodu je slušná.