Záhradníctvo

Zimolez Bakchar Pride

Zimolez bobule sú bohaté na prospešné vitamíny a stopové prvky. Ak chcete pestovať takú kultúru na svojich stránkach pod vedením každého záhradníka. Je len potrebné vybrať zónu odrody. Zimolez Pride Bakchar má dobré ovocie v Moskovskom a Moskovskom kraji.

História dedukcií

Autorstvo odrody patrí zamestnancom FSUE "Bakcharskoe" Gidzyuk IK, Pavlovskaya A.P., Savinkova N.V., Tkacheva A.T. Zimolez je súčasťou štátneho registra od roku 2006 a už sa podarilo rozšíriť do všetkých regiónov Ruskej federácie.

Opis a charakteristika odrody

Zimolez bush Bakchar hrdosť má výrazný sférický tvar. Vetvy rastú chaoticky, sklonia sa a smerujú k slnku. Z diaľky sa Bush podobá malému stohu kosenej trávy. Vetvy sú tenké, ale veľmi silné a pružné. Výška puzdra dosahuje 1,5 m, šírka 1,2 m.

Varovanie! Bush sa nelíši dekoratívne, takže odroda nie je vhodná na zdobenie miesta.

Rozmanitosť zimolezu sa vyznačuje odolnosťou voči chorobám. Kroviny tolerujú nepriaznivé poveternostné podmienky. Podľa recenzií záhradníkov na predmestí kultúra prináša dobrú úrodu. Ovocie napnuté. Pokiaľ ide o zrelosť, odroda je stredne neskoro. Zretie prvých plodov začína v treťom desaťročí v júli.

opeľovače

Zimolez nie je schopný priniesť ovocie bez krížového opelenia. Na pozemku vedľa vysadených niekoľko ďalších odrôd. Najlepšie opeľovače sú:

 • Strezhevchanka;
 • potešenie;
 • Bakcharsky obrie.

Optimálne položte rad štyroch rôznych odrôd. Medzi krúžkami udržujte vzdialenosť 1,5 m.

Vlastnosti ovocia

Medzi veľkoplodé zimolezové odrody zaujíma Bakcharova pýcha vedúcu pozíciu. Ovocie váži 1,3 g. Tvar bobuľa predĺžený na 4,5 cm pripomína zakrivené vreteno. Fialová šupka je drsná. Zhora je bobule pokrytá strieborne-bieleho kvetu. Úroda podlieha dlhodobému skladovaniu a preprave. Bobule nie sú prasknuté.

Hustá vláknitá buničina je stredne nasýtená šťavou, ale chuť je jemná a sladká. Neexistuje žiadna trpká chuť. Perfektne vyvážený cukor a kyselina. Podľa chuti získalo bobule degustačné skóre 4,8 bodov. Avšak táto rozmanitosť zimolezu má jednu zvláštnosť: ak je nesprávne pestovaná, ovocie je stále schopné akumulovať slabú horčinu.

Úplné ovocné Bush začína vo veku päť rokov. Zimolez môže priniesť až 1,5 kg ovocia. Ročne sa zvyšuje výnos. Najvyššia plodnosť sa pozoruje v osemročnom kuse. Zimolez Variety Pride Bakchar v tomto veku dokáže priniesť z 2,5 až 4 kg bobúľ.

Ďalšou črtou kultúry je priemerné vyprázdňovanie ovocia. A spadajú iba zrelé bobule a nezrelé ovocie zostáva visieť na vetvách. Vďaka tejto funkcii našli záhradkári rýchly spôsob zberu. Pod kríkom sa rozprestierajú všetky materiálne a trasajúce se vetvy.

Zimolené bobule sú určené na univerzálne použitie. Ovocie pýchy Bakchara ísť na džem, zmraziť, ale plné zloženie vitamínov je uložené v čerstvej buničine. Zimolez je užitočný, ak je konzumovaný čerstvý.

Video hovorí o modrej zimolezskej odrode Bakchar Pride:

Klady a zápory

Ak chcete, aby sa záhradník rozhodol, či je pýcha Bakchar potrebná na sprisahanie, je potrebné poznať jeho pozitívne a negatívne vlastnosti.

Výhody rozlišujú nasledujúce body:

 • odolnosť kríkov voči nepriaznivým poveternostným podmienkam;
 • v prípade opakujúcich sa mrazov môže puzdro vydržať až -8oC;
 • veľké ovocie s dobrou chuťou;
 • výnos a doprava;
 • nenápadnosť rastliny pri odchode;
 • kultúra je zriedka postihnutá.

Z nedostatkov odrody v zimolez Pride Bakchar vyniká vyliahnutie bobúľ. Ak neberiete v čase alebo nezabudnete šíriť plátno pod bush, ovocie padne na zem a zmizne.

Rastúce tajomstvá

Zvláštne tajomstvá v kultivácii modrého zimolezu Bakchar pýcha nie je. Existujú iba odrody charakteristické pre odrodu.

Čas pristátia

Zimolenie sadenice je možné vysadiť na jar a na jeseň. V lete urobte odrezky z dospelého Bush. Pri jarnej výsadbe sadenice potrebujú mať čas na výsadbu pred rozkvitnutými púčikmi. Máj je príliš neskoro. Bush v tomto čase sa rýchlo začína rozvíjať výhonky. Optimálny čas pristátia je na jeseň. Osivá zimolez začínajú zasadiť od septembra do tretieho desaťročia októbra.

Voľba miesta a pôdy

Zimolez - nenáročná rastlina, ale aby ste získali dobré výnosy, musíte zobrať pohodlné miesto pre kríky na mieste a pripraviť pôdu. Vyberte web s nasledujúcimi pravidlami:

 • ochrana pred prievanmi, ale prednostne dobré vetranie miesta;
 • výška vrstiev podzemnej vody nie je väčšia ako 1 m;
 • pôda nie je kyslá, neutrálnejšia, neustále vlhká a výhodne bez veľkých nečistôt z piesku.

Optimálne by mali byť zimné púzdra odrody Pride Bakchar umiestnené tak, aby bola koruna osvetlená slnkom. Korene milujú tieň. Obvykle je tvorená širokou korunou.

Zasadenie kefa

Vysádzanie sadenice zimolezov vykonané v nasledujúcom poradí:

 • Vzhľadom k tomu, zimolez musí byť pestované v tandeme s opeľovačov, sú značky na umiestnenie krídiel na mieste. Priemerná vzdialenosť medzi rastlinami sa udržiava na 1,5 m.
 • Jamky tvoria hĺbku 40 cm, priemer fossa je dostatočne do 50 cm.
 • Každá jamka by mala byť naplnená ovocnou zmesou. Za týmto účelom sa do nádrže naleje kompaktná nádoba, pridá sa 0,5 až 1 kg dreveného popola a 25 g superfosfátu. Na dne pod úrodnou zmesou musí vyplniť drenážna vrstva kamienkov. Do otvoru sa naleje najmenej 1 kus teplej vody.
 • Na začiatku výsadby sadenice by sa voda mala absorbovať a pôda sa usadiť. Na dne černozemskej jamy tvorí malý mohyla. Zimolez sadenice nastaviť na kopci, narovnať koreňový systém a zaspal voľnú pôdu, prehĺbenie koreňového goliera nie viac ako 2 cm.

Zasadená rastlina sa hojne odliala vodou pri izbovej teplote. Mulč je rozptýlený okolo kufra.

starostlivosť

Zimolez Pride Bakchar nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Záhradník potrebuje iba vodu, kŕmi kríky, prerezáva a odstraňuje burinu. Je dôležité venovať pozornosť prevencii škodcov a chorôb.

zalievanie

Variety Pride Bakchara hygrophilous, ako väčšina ostatných zimolez. Počas kvitnutia a nalievania bobúľ je potrebné posilnené zavlažovanie. V suchom leto sa pod každým kríkom naleje najmenej 3 kbelíky vody. Po napájaní je žiaduce mulčovať pôdu, aby sa zachovala vlhkosť.

Tip! Na začiatku jari, pred budovou prestávkou, zimolezové kríky sa napájajú horúcou vodou zahriatej na 60 ° C. Procedúra ničí ohromujúci škodcovia, spóry huby a podporuje prebudenie obličiek.

Najlepšie obväz

Po zasadení sadenice na dva roky, zimolez nepotrebuje dodatočné kŕmenie. V treťom roku za kríkom začať robiť ekologické. Najlepší čas na kŕmenie je skorý jar predtým, ako sa puky začnú prebúdzať a jeseň po zbere. Počas obdobia kvitnutia sa do každého puzdra pridávajú minerálne komplexy.

Hnojivá musia obsahovať draslík, dusík a fosfor. Komplexné prípravky vysušia alebo rozpustia vo vode. Balená návnada je povolená, rovnako ako postrek bush. V druhej verzii sa obvykle používa roztok močoviny. Pri začatí vaječníkov sa zimolez musí kŕmiť popolom.

prerezávanie

Sanitárne ozdoby zimolez Pride Bakchar odrody vykonáva každú jar. Suché a poškodené vetvy sú odstránené z puzdier. Ak sú predĺžené slabé výhonky, sú tiež narezané nôžkami.

Kúsky zimolez sa začnú omladzovať už od šiestich rokov. Pod koreňom odrezaných starých konárov. Z piatich silných výhonkov sa vytvorí nový krík a zvyšok mladých výhonkov sa odreže.

Ochrana pred chorobami a škodcami

Variety Pride Bakchar sa považuje za odolné voči chorobám a zamoreniu škodcami, ale prevencia by sa nemala zabúdať.

Zimolez má nasledovných nepriateľov:

 • Shchitovka jedá rastlinnú šťavu. Ak nebudete bojovať s tým, Bush vysuší. Na prevenciu zimolezu postriekaného liekom Rogor. Dvojité ošetrenie, udržiavanie medzi postupom počas 10 dní.
 • Hniezda zničia lístie. Malý počet osôb zhromaždených ručne. So silnou inváziou sa zimné kríky striekajú roztokom Inta-Vir.
 • Vtáky sú ťažko viditeľné, ale môžu byť ľahko rozpoznateľné žltnutím krútených listov. Na ošetrenie rastlín používajúcich drogu Confidor alebo Rogor.
 • Keď sa objavia kliešte, lístie sa tiež zvrtnu, ale stávajú sa hnedou farbou s množstvom malých otvorov. Zimolené kríky sú zachránené ošetrením s Mavrikom alebo Tedionom.
 • Plesňová infekcia rastliny je sprevádzaná hnilobou. Surové horúce leto nutne stráviť preventívne postrek Bush s roztokom 10 litrov vody, 1 polievková lyžica. l. umývanie mýdlových hoblín, 10 g práškového síranu meďnatého.

Akékoľvek ochorenie je jednoduchšie zabrániť, než liečiť. Je lepšie vykonať preventívne postrekovanie kríkov pred nástupom symptómov.

rozmnožovanie

Zimolez násobiť niekoľkými spôsobmi. Najťažšia možnosť - semená. Zvyčajne záhradníci dávajú prednosť rozdeľovaniu kríkov, vrstveniu a odrezkov, alebo jednoducho kúpiť stromček.

Rozmnoženie zimolezu rozdelením bush umožňuje získať plnohodnotnú rastlinu v budúcom roku. Pre delenie si vyberte silné mladé kríky 3-4 roky. Rastlina je vykopaná, rozdelená na niekoľko častí, takže každá vetva má úplný koreň. Každá sadenica je zasadená do otvoru.

Varovanie! Púder môžete rozdeliť na jar pred paušálmi alebo po páde po páde listov.

Vrstvové zimolezové odrody Pride Bakchar sa reprodukujú v júni. V blízkosti rastlín dospelých uvoľnite pôdu. Niekoľko rias mladých výhonkov sa ohne dole, zatlačené do zeme do hĺbky 4 cm, potom sú upevnené kusmi drôtu. Ak chcete urýchliť rast koreňov pomocou noža, môžete urobiť rez v kôre. Prikopanné riasy sa stanú plnohodnotnými stromkami na budúci rok. Na jar sú odrezané z kroviny a zasadené do otvorov.

Je to dôležité! Krovina je vyrobená len z usporiadania v treťom roku.

Zimolez šíri zelené odrezky začínajú na konci kvitnutia. Nožnice odrezať mladú vetvu. Z neho sú rezy odrezané v dĺžke 10 cm, listy sú odstránené zo spodku a umiestnené na deň pre rast. Nasledujúci deň sú odrezky ponorené do mokrej pôdy a vrchol je pokrytý plechovkou. Postup sa vykonáva v tretej dekáde v máji.

Na jeseň môžete pripraviť drevené odrezky. V zime sú uložené v ľubovoľnom kontajneri s pieskom alebo pilinami, ktoré boli predtým zabalené v plátne. Na jar odrezky sú zasadené do zeme pod uhlom 45o, Nad úrovňou zeme ponechávajú len dva pupene.

záver

Rozrastajú zimolez Pride Bakchar odrôd nie sú tak ťažké. Chutné bobule doplnia stravu o prospešné vitamíny. Ak je to potrebné, ovocie sa môže použiť na prípravu liekov podľa receptov tradičnej medicíny.

recenzia

Elizabeth, 36 rokov, bola Ivanovo zasiahnutá odrodou Pride Bakchar. V treťom roku stromček priniesol 1,5 kg bobúľ. Harvest bol spokojný. Viac šťastia prišiel ďalší štvrtý rok. Z bush som zhromaždil 3,9 kg veľkých bobúľ Andrew, 48 rokov, Chita, prvé plodenie zimolezu Bakcharovej hrdosti ma rozrušilo. Bobule mierne horké. Na kríkoch stínil starý strom. Po jeho odstránení bol zimolez slnečný počas celého leta. Chuť sa zlepšila tak, že som určite vynásobil tri ďalšie vrstvy Bush.