Hospodárstvo

Guvernérov husi

Na rozdiel od prvého dojmu, že husy guvernérov nevychádzajú z predrevolučného obdobia. Toto plemeno bolo v poslednej dobe chované komplexným reprodukčným prechodom Shadrinsk a talianskych husi. Práca na chove plemena sa uskutočňovala od začiatku XXI storočia. 11 rokov vedci z Ústavu hydiny, poľnohospodárskej akadémie. TS TS Maltsev a chov dobytka "Makhalov" pracoval na plemeno.

V procese výberu experti vykonali výber podľa produktivity, mrazuvzdornosti, životaschopnosti a nenáročnosti. Myšlienka bola úspešná. Gubernatorial husi nepotrebujú izolované hydinárne, žijú v spartánskych podmienkach a sú schopní rýchlo zabrať.

popis

Fotografia ukazuje, že husi guvernéra majú kompaktné telo a hustú ústavu. Stredne predĺžená hlava s priamym profilom. Zobák je oranžový, široký, krátky. Oválne, tmavé oči. Krk je krátky, hrubý. Chrbát je široký, mierne klenutý. Krídla sú malé, tesne zatlačené na telo. Chvost je relatívne dlhý, mierne zvýšený. Hrudník je široký, konvexný. Nohy krátke, dobre osvalené. Žalúdok je dobre vyvinutý. Metatarsus oranžová, stredne dlhá.

Farba je biela. Pečie tesne na telo. V opise chovu husárov guvernéra je potrebné poznamenať, že zdedili ich zo Shadrinského. Rozvetvená štruktúra chmýří umožňuje, aby husi radu guvernéra žili po celý rok na otvorenom priestranstve.

Plemeno bolo chované ako mäso-vajce, ale mäsové charakteristiky husárov guvernéra sú vyššie ako vajce. Hmotnosť guvernéra váženého typu v 9 týždňoch dosahuje 4,35 kg, husia vážia 4 kg v rovnakom veku. Zatiaľ čo produkcia vajec je len 46 kusov. na 4,5 mesiaca vkladania vajíčok Niektorí poľnohospodári podľa recenzií dostávajú od husárov guvernéra tiež chmýří. Ale posledná je veľmi náročná úloha, pretože je potrebné ju veľmi opatrne vytiahnuť zo živého vtáka a len počas molt.

dôstojnosť

Toto plemeno sa ukázalo ako mimoriadne úspešné a spĺňalo potreby ruských poľnohospodárov. Výhody plemena guvernéra:

  • dobrá spätná väzba na krmivo (na 1 kg prírastku hmotnosti 2,7 kg krmiva);
  • vysoký výkon goslings v inkubátore (až 95%);
  • dobrá konzervácia mladých zvierat: v priemere 94% žiakov žije v dospelom štáte;
  • vysoká životaschopnosť dospelých hospodárskych zvierat;
  • rýchle zvýšenie telesnej hmotnosti u mladých zvierat;
  • polygamný hlodavec.

Často, dokonca aj s hárem 3-4 husi, hlodavec často uprednostňuje iba jednu ženu. Gubernatorial gandery nemajú túto nevýhodu. Vďaka polygamóznosti venuje pozornosť guvernérov Gander všetkým svojim ženám. Tým sa zvyšuje výnos oplodnených násadových vajec.

Tip! Dymová chlpica v gurmánskych priestoroch guvernéra má šedivé škvrny.

Po znečistení pera miznú škvrny. Nesúvisia s autosexualitou.

nedostatky

V popisoch husárov guvernéra je mŕtva dospelých vtákov umlčaná. Možno však predpokladať, že s hmotnosťou 2 mesiace takmer 4 kg bude dospelý hlodavec guvernérovho plemena vážiť najmenej 7 kg. To naznačuje, že s vysokou šupinkou v inkubátore je plodnosť vajec napriek tomu nízka.

Tiež sa nikde neuvádza o túžbe husí guvernéra stať sa sliepkami. V tomto pleme môže byť táto vlastnosť bezpečne pripísaná nedostatkom, pretože s malou produktivitou vajíčok by bolo možné umožniť vtákom, aby si sadli goslings na vlastnú päsť.

Ale gubernatorial chov husí bol vytvorený pre chov v priemyselných chovoch hydiny a prítomnosť rozčuľovanie instinkt nebol zodpovednosťou chovateľov pri chove.Tak, inkubátor je potrebné pre chov gubernatorial plemeno.

Obsah

Fotografie a podrobný popis podmienok gubernatorial hus môže spôsobiť hrôzu v neznámej osobe.

V "rodine" plemena guvernéra v chovateľskom závode Makhalov sa husi uchovávajú po celý rok v perách medzi hydinármi. V prípade nepriaznivého počasia alebo ťažkého mrazu sa môžu husi skryť v nevykurovaných budovách. Zvyšok času, až do -25 ° C, žijú na ulici guvernérske husi. Na tom istom mieste sú v perách vybavené kŕmidlá so seno.

V dome je podlaha pokrytá hlbokou posteľou. Vnútorné prirodzené vetranie. Napájacie misky sú navrhnuté tak, aby husi mohli len prilepiť hlavu k vode. Týmto spôsobom je podstielka chránená pred vlhkosťou a zostáva suchá.

Počas neproduktívneho obdobia, tj v zime, sa husi guvernéra kŕmia raz denne ovosom. Voda sa tiež podáva iba raz denne. Zvyšok času husi uhasiť ich smäd so snehom na ulici. Pre lepšie trávenie krmiva sa husi kladú na okruhliaky. V tomto prípade sú tvrdé seno a ovos mleté ​​v žalúdku s gastrolithmi a sú dobre absorbované.

Na začiatku reprodukčnej sezóny sú husy guvernéra v stáde úplne slobodné párenie. To sa však nevzťahuje na tie vtáky, ktoré sa používajú na ďalšie chov. Voľné párenie je možné len pre priemyselné stáda produkujúce potomstvo určené na porážku.

Táto metóda obsahu, rovnako ako fotografia procesu, potvrdzuje, že v popisovaní husí guvernéra nie je ani slovo o nepravde, pokiaľ ide o ich mrazuvzdornosť a nepríjemnosť. Je to naozaj veľmi výhodné pre udržanie v súkromnom vtáckom dome. Obzvlášť dobré pre začiatočníkov.

Diéta v reprodukčnom období

Ak v zimných mesiacoch môžu byť kŕmené gubernárne husi raz denne a len s seno a ovosom, potom počas vajcia nie je možné sa s touto špatnou stravou stretnúť.

Je to dôležité! Príprava na vajcia sa musí začať vopred.

Asi mesiac pred plánovanou rozmnožovacou sezónou sa géniam guvernéra darí nielen ovos, ale aj iné zrná a strukoviny. Najlepšia možnosť - krmivo pre husacie plemená husi. Tento krmivo je už nasýtený všetkými potrebnými vitamínmi a minerálmi.

Ak neexistuje špecializované krmivo, husi dávajú pôdu z pšenice, kukurice, jačmeňa, sóje, hrášku. Seno je v tom čase lepšie lucernou. Keď tráva začne rásť, husi sa prenesú na čerstvé zelené krmivo.

Je to dôležité! Nie je žiaduce dať vtákom celé zrno, pretože sa na nich často dusia.

To platí najmä pre surovú suchú pšenicu a strukoviny. Opuchnuté v chrupave, toto jedlo môže upchať pažerák. Ak je to možné. Pšenica je lepšie variť.

Okrem obilia a trávy potrebujú husi guvernéra vitamíny a minerálne premixy. Pebble stále v peru neustále.

hniezda

Aj keď guvernérska husa nezmizne z túžby sedieť z potomstva, radšej by položila vajcia na odľahlé a tiché miesto, kde ju nikto nebude rušiť. V prípade, že takéto miesta chýbajú, ležia vajíčka kdekoľvek. V tomto prípade hrozí riziko straty výrobkov.

Ak chcete postaviť hniezdo pre gubernatorial hus, stačí urobiť boxy s vysokými stenami a položiť slamu na podlahu. Najlepšia možnosť: počet hniezdok prekračuje počet husí v stádach. Ak je menej miest hniezdenia, niekoľko hus môže začať vkladať vajcia do rovnakej škatule. V prípade zhromažďovania inkubátorových vajec nie je táto situácia dôležitá. Vedieť, ktoré vajíčka sú z toho husi dôležité, ak sa vykonávajú šľachtiteľské práce.

recenzia

Leonid Putilin, poz. Kruglozernoe Veľmi sa mi páčila fotka plemena husi Gubernatorial. Kompaktný biely krep. Kúpil som goslings z hydiny farma. Z toho 2/3 peremerlo. Potom mi už bolo povedané, že z tovární sa goslovania často predávajú už infikované a ihneď po nákupe je potrebné im poskytnúť širokospektrálne antibiotiká. Ale zvyšné goslings potešený. Rýchlo vyrastal a už nič neublížil. A z továrne infekcia nemožno zachrániť. Zanechal ich na rozvod. Husy nechceli sedieť na vajciach, museli si kúpiť inkubátor. Áno, približne polovica vajíčok nebola oplodnená, ale zvyšok goslovaní sa vyliahli z ostatných. Potom im okamžite začal dať vodu s okysľujúcimi látkami. Vera Zakharova, Ufa, je všeobecne odporúčané všetkým husiam, aby spravili teplý kurací dom, aby sa v zimnom období nezmrazovali na podlahu. Takže som neveril popisu husárov guvernéra a dokonca aj "zimnú" fotografiu. Ale videl som na internete zaujímavý systém pijania, ktorý neumožnil husi upustiť na vrh. Urobil som to isté. Ukázalo sa, že ak je guvernér tam, kde je cez noc suchý, vôbec sa nebojí mrazu. Držal som celý dom otvorený celú zimu. Husy práve prišli spať. Zdá sa, že sa bojí nočných predátorov a nie mrázov.

Na jar, husi dozreté a spokojné s vajíčkami. Ich vajcia sú veľmi veľké, ale naozaj to nestačí. Aj keď som mal dosť.

záver

Toto plemeno je v Rusku stále málo známe. Medzi súkromnými majiteľmi nie je osobitne inzerovaný, hoci na fotografii husi radu guvernéra vyzerajú veľmi atraktívne. V chovnej stanici "Makhalov" Gubernatorial - hlavný zdroj pre produkciu hus. Pretože husi sú usmrtené v masívnych množstvách, je tiež výhodné zbierať chumáčika z upchávaných jatočných tiel. Zostup gubernátorských plemenných husí je vysoko cenený v zahraničí. Dodávka musí byť však primeraná. Ale amatérski súkromní obchodníci môžu zozbierať ich na prikrývkach, vankúšoch a dokonca aj na perách.